Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm

Milczenie Amerykanów i Europejczyków wobec działań i retoryki przywódców palestyńskich jest równoznaczne z zielonym światłem dla Jaskini Lwów i innych terrorystów na kontynuowanie ataków terrorystycznych. 

Wiecej TUTAJ


Polacy stworzyli nanotechnologię, która może zakończyć kryzys wodny na świecie

Wynalazek spółki Nanosen to nanomembranay, które oczyszczaną i odsalają wodę m.in. z zanieczyszczeń tj. mikro i nanoplastiku, bakterii, wirusów, jonów metali lekkich i ciężkich itp. bez użycia energii czy ciśnienia. Jest to pierwsze i jedyne takie rozwiązanie na świecie, które może zapewnić wszystkim ludziom na świecie dostęp do wody pitnej.

Wiecej TUTAJ


Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu

Irańczycy nie proszą USA o jakąkolwiek pomoc materialną lub militarną w ich walce o zbudowanie innego Iranu. Jedyne, o co proszą, to aby Stany Zjednoczone były wierne swojej wyznawanej zasadzie, że nigdy nie stają po stronie ciemiężców.

Wiecej TUTAJ


Kto będzie następcą papieża Franciszka? W kuluarach rosną szanse “Robin Hooda” z Polski

W kościelnych kręgach, a także w mediach, pojawiają się spekulacje dotyczące potencjalnego następcy papieża Franciszka. Wśród hipotetycznych kandydatów pojawia się nazwisko Polaka — chodzi o kard. Konrada Krajewskiego, który jest prawą ręką papieża w działalności charytatywnej. Po tym, jak zerwał plomby i przywrócił dopływ elektryczności w budynku zajmowanym przez ubogich dzikich lokatorów włoski dziennik “La Repubblica” nazwał go “Robin Hoodem papieża”.

Wiecej TUTAJ


Ezopian: Sekretny kod do odblokowania polskiej literatury

Czy to możliwe, że większość polskiej literatury nowożytnej została napisana w tajemnym języku Ezopów? A czy welon Weroniki jest kluczem do zrozumienia polskiej literatury?

Wiecej TUTAJ


Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro w czerwcu br. podczas wizyty w Iranie podpisał wszechstronny, 20-letni traktat o współpracy. Pakt zawiera umowy dotyczące nauki i technologii, a także umowy dotyczące rolnictwa, komunikacji, kultury i turystyki. Zaskakujące przekazanie Iranowi przez reżim Maduro ponad miliona hektarów (około 2,5 miliona akrów; prawie 4000 mil kwadratowych) ziemi uprawnej było trzymane w tajemnicy, dopóki irański ekonomista rolny Ali Revanizadeh nie ujawnił tego wenezuelskim mediom.

Wiecej TUTAJ


O billboardach w Izraelu…

Artykuł Yarina Rabana “Nadszedł czas, by naruszyć Boską Dyrektywę” błędnie rozumie kampanię billboardową zainicjowaną przez Israel Victory Project na autostradzie Ayalon i w innych miejscach.

Wiecej TUTAJ


Izrael płonie ze wstydu. Poznajcie Ben-Gewira, przerażającą marionetkę w rękach nowej władzy. “Zaczęłam myśleć o polskim paszporcie”

Skrajna prawica posłuży Benjaminowi Netanjahu do ponownego przejęcia władzy w Izraelu. Jednak budząca lęk postać, którą stworzył własnymi rękoma, może się szybko wymknąć spod kontroli.

Wiecej TUTAJ


Wystawa poświęcona Helenie Rubinstein


Jak Zachód ośmiela Erdoğana

Islamistyczny prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan, groził inwazją greckiemu sojusznikowi z NATO, używając coraz bardziej agresywnego języka. Z dumą ogłosił również, że prezydent Rosji Władimir Putin obiecał mu uczynić z Turcji międzynarodowe centrum handlu gazem ziemnym, a tym samym sprzedawać swój gaz przez Turcję, unikając zachodnich sankcji. Co Erdoğan otrzymuje w zamian? Amerykańskie (i nie tylko amerykańskie) przyjazne poklepywanie po plecach.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.