Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Niebezpieczeństwo “śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran

Administracja Bidena siedzi bezczynnie, podczas gdy irański reżim nabiera tempa, i wciąż wszystko uchodzi mu bezkarnie, zarówno jego ataki na własną, zbuntowaną uciskiem ludność, jak i to, że dostarcza broni do Rosji – z pomocą, jak się wydaje, Chin i Korei Północnej.

Wiecej TUTAJ


Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę

Historia sięga początku 2000 roku, kiedy to ówczesny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder postanowił rozwinąć strategiczne stosunki między Berlinem a Moskwą. Posunął się nawet do zaoferowania Rosji partnerstwa w ramach EADS, wielonarodowej europejskiej siły obronnej i lotniczej.

Wiecej TUTAJ


Niewinność Niemców. Jak kamuflują dziś swój nacjonalizm

Czy Polska tak naprawdę nie zasłużyła na przynależność do UE i cywilizacji Zachodu, a ten ekskluzywny europejski klub przyjął ją do swojego grona z racji na wyrządzone jej przez III Rzeszę krzywdy?

Wiecej TUTAJ


“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci

“Uwonić, uwolnić Palestynę – od rzeki do morza”. To wszechobecne hasło skandowali na mój widok protestujący (jak często robili także w innych miejscach), kiedy w zeszłym tygodniu przyjechałem na University of Essex, żeby wygłosić wykład. Jaka rzeka? Jakie morze? Wątpię, by wielu z nich wiedziało. Większość tych studentów otrzymuje takie gotowe hasła, kiedy kampusowi podżegacze namawiają ich, by przyszli na demonstrację – trochę rozrywki w monotonii studenckiego życia w jesienny wieczór.

Wiecej TUTAJ


Historia mówiona / Kolekcja Muzeum POLIN

HISTORIA MÓWIONA / KOLEKCJA MUZEUM POLIN to kanał Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prezentujący wywiady ze świadkami historii oraz narracje biograficzne dotyczące losów Żydów polskich.

Wiecej TUTAJ


Stare irańskie hasło podbija świat

Krótkie hasło – “kobieta, życie, wolność” – powtarzane przez irańskich demonstrantów przez ostatnie dwa miesiące, znalazło, jak się wydaje, globalny oddźwięk, jakiego niewielu się spodziewało

Wiecej TUTAJ


Pokazali w akcji najpotężniejszy na świecie system obrony. Jest nagranie

Izrael jest nieustannie atakowany rakietowo przez różne ugrupowania terrorystyczne wspierane przez wrogie kraje. Armia zbudowała i oddała do użytku najpotężniejsze na świecie systemy obrony. Najnowszy z nich właśnie został pokazany w akcji. Władze Izraela ogłosiły, że zakończyły z powodzeniem testy morskiej wersji swojej słynnej Żelaznej Kopuły, która nosi nazwę C-Dome. Lądowa Żelazna Kopuła weszła do użytku w 2011 roku i szybko zyskała uznanie na całym świecie ze względu na swoją skuteczność.

Wiecej TUTAJ


Tragiczna historia poznańskiej synagogi. Kiedyś zachwycała, teraz popada w ruinę. Jak wygląda w środku? Poznajcie jej tajemnice

Codziennie mijają ją tysiące osób, ale mało kto jeszcze zwraca na nią uwagę. Nowa Synagoga w Poznaniu, mieszkańcom miasta znana jako pływalnia na Wronieckiej, popada w ruinę. Po wspaniałych wnętrzach niewiele zostało – są tylko odrapane ściany, rdza i mnóstwo śmieci. Aż przykro patrzeć, jaka jest zaniedbana.

Wiecej TUTAJ


Ponowna ekshumacja w Jedwabnem? IPN wsadza nas na minę

Powrót do tematu ekshumacji w Jedwabnem niemal na pewno nie przybliży nas do pogłębienia wiedzy o tej zbrodni. Gwarantuje natomiast kolejny kryzys w relacjach z Izraelem.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.