Uncategorized

Krotko i zwiezle:wiadomosci z Izraela dzien po dniu 13.12 – 14.12


Konferencja Rabinów Europy i społeczność żydowska Litwy podpisały porozumienie, zgodnie z którym ortodoksyjne stowarzyszenie rabinów będzie konsultowane we wszystkich sprawach gminnych i religijnych w kraju.


Przyjęcie chanukowe Chai Lifeline daje radość dzieciom z poważną chorobą


“W przyszłym roku odwiedzę Izrael w tym, co będzie jego 75. rocznica i rokiem charakterystycznym – po tylu latach walki – ale i sukcesu” – stwierdził Sunak.


Stany Zjednoczone oczekują ” pociągnięcia do odpowiedzialności” w związku z zastrzeleniem palestyńskiego nastolatka w Dżeninie podczas bitwy między palestyńskimi terrorystami a siłami izraelskimi.


Izraelscy archeolodzy odkryli na Pustyni Judzkiej mały skarb srebrnych monet datowany na panowanie Antiochii IV, władcy Imperium Seleucydów w czasie buntu Machabeuszy.


 Ponad 100 osób zebrało się w Dubaju , gdy społeczność żydowska Zjednoczonych Emiratów Arabskich otworzyła pierwszy koszerny supermarket w Zatoce Perskiej.


Członek Knesetu z ramienia Likudu, Yariv Levin, został wybrany na marszałka Knesetu we wtorek rano, otwierając drogę dla nadchodzącego rządu.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 15 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń. Działania prowadzono w ramach operacji


Prezydent Czech Miloš Zeman powiedział , że ambasada jego kraju zostanie przeniesiona do Jerozolimy w nadchodzących miesiącach


Turcja poprosiła Rosję o wsparcie i omówiła wspólne kroki w północnej Syrii, gdzie Ankara stara się przeprowadzić operację naziemną.


Premier Włoch Giorgia Meloni zobowiązała się we wtorek do walki z “każdym rodzajem dyskryminacji i antysemityzmu”, odsłaniając tablicę pamiątkową poświęconą 35 żydowskim dziennikarzom szykanowanym na mocy rasowych przepisów z czasów faszyzmu.


Adam Sandler otrzyma w 2023 roku nagrodę komediową im. Marka Twaina


Holenderska sieć handlowa kupuje izraelskie oprogramowanie łączące ceny żywności z datami ważności


Izraelscy naukowcy twierdzą, że znaleźli sposób na zwiększenie zdolności kości do samoleczenia, dzięki czemu mogą one same naprawiać się w przypadku dużych ubytków, a nie tylko drobnych szczelin.


Francesca Albanese wyznaczona przez Radę Praw Człowieka ONZ do zbadania rzekomych naruszeń Izraela wobec Palestyńczyków wcześniej powiedziała, że ​​„żydowskie lobby” kontroluje Stany Zjednoczone i porównała Izraelczyków do nazistów


Szef sztabu Sił Obronnych Izraela gen. Aviv Kochavi potwierdził we wtorek, że Izrael stał za atakiem lotniczym z 8 listopada na konwój ciężarówek z Iraku do Syrii.


Turcja aresztuje dziesiątki osob podejrzanych o pracę dla Mossadu


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.