Uncategorized

Czym jest certyfikacja koszerności?Słowo koszerny oznacza właściwy lub dopuszczalny i nieformalnie weszło do języka angielskiego z takim właśnie znaczeniem. Jednak prawa koszerności mają swoje źródło w Biblii, a szczegółowo opisane są w Talmudzie i innych kodeksach tradycji żydowskich. Przez wieki stosowano je w ciągle zmieniających się sytuacjach, a te orzeczenia, zarówno starożytne jak i współczesne, regulują certyfikację koszerności OU.

Być może znasz już niektóre z bardziej znanych wymagań dotyczących koszerności, ale możesz być zaskoczony zakresem przepisów, z którymi nie jesteś zaznajomiony.

Jakie pokarmy nie są koszerne?


Biblia wymienia podstawowe kategorie produktów spożywczych, które nie są koszerne. Są to niektóre zwierzęta, ptactwo i ryby (takie jak wieprzowina , królik, orzeł i sowa, sum i jesiotr), większość owadów oraz wszelkie skorupiaki i gady. Ponadto, koszerne gatunki mięsa i ptactwa muszą być zabijane w określony sposób, a mięso i produkty mleczne nie mogą być produkowane i spożywane jednocześnie.

Dlaczego nadzór nad koszernością?


Dlaczego tak wiele produktów spożywczych wymaga nadzoru koszerności? Co sprawia, że żywność nie jest koszerna? Czy wszystkie produkty wykonane z koszernych składników są koszerne? Na przykład, skoro płatki zbożowe i chipsy ziemniaczane nie są produkowane z mięsa, ptactwa, ryb lub owadów, czyż nie są one z natury koszerne?

Odpowiedź jest taka, że aby żywność była koszerna, wszystkie jednostki i podjednostki muszą być również koszerne. Tak więc, na przykład, płatki owsiane mogą być niekoszerne, ponieważ zawierają rodniki które są pokryte niekoszerną, pochodzącą od zwierząt gliceryną. Chipsy ziemniaczane mogą być niekoszerne, jeśli uzywany olej roślinny został poddany rafinacji i dezodoryzacji w urządzeniach używanych do produkcji łoju. W rzeczywistości, sprzęt używany do produkcji na gorąco produktów niekoszernych nie może być używany do produkcji koszernej bez koszerowania (procedura oczyszczania na gorąco).

Co oznacza certyfikat koszerności?
Certyfikat koszerności to pieczęć zatwierdzenia koszerności przez agencję rabiniczną, która sprawdza składniki produktu, zakład produkcyjny i rzeczywistą produkcję, aby zapewnić, że wszystkie składniki, pochodne, narzędzia i maszyny nie zawierają śladów substancji niekoszernych. Symbol certyfikatu koszerności zapewnia konsumentów, że zarówno sam produkt, jak i jego produkcja spełniają wszystkie wymogi prawa koszernego.

Uzyskanie certyfikatu OU Kosher rozpoczyna się od wypełnienia Wniosku o przyznanie certyfikatu koszerności.

Koordynator Rabinacki (Account Executive)
Do obsługi wniosku zostanie przydzielony koordynator rabinacki (Account Executive). Będzie on osobą kontaktową w OU, która odpowie na pytania, odpowie na potrzeby i poprowadzi przez proces certyfikacji.

Certyfikat Koszernosci

Przetlumaczyl sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.