Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 9.1 – 10.1


Sekretarz stanu USA Blinken ma przyjechać do Izraela w tym miesiącu . Celem wizyty jest “koordynacja zachowań” pomiędzy administracją Bidena i Netanjahu.


Izrael przyspiesza przekazanie funduszy PA ofiarom terroryzmu “Nie ma większej sprawiedliwości niż wyrównanie funduszy Autonomii, która działa na rzecz wspierania terroryzmu, i przekazanie ich rodzinom ofiar terroryzmu” – stwierdził izraelski minister finansów.


Internetowa platforma genealogiczna MyHeritage ogłosiła w niedzielę publikację bazy danych zawierającej 1,7 mln rejestrów, obejmujących imigrację do Izraela od 1919 roku. Firma nazwała ją “izraelskim odpowiednikiem słynnej bazy danych imigracyjnych ‘Ellis Island’ dla Stanów Zjednoczonych.”


Komisja Knesetu przyspiesza legislację, by pozbawić terrorystów finansowanych przez PA obywatelstwa
“‘Zamordowałeś Żyda? Oto stypendium. A jeśli jesteś obywatelem Izraela, dostaniesz więcej, w zależności od tego, ilu ludzi zabiłeś” – stwierdził MK Simcha Rothman o polityce “Pay for Slay” prowadzonej przez P.A.


Środki karne nałożone przez Izrael na Autonomię Palestyńską “szybko doprowadzą do jej upadku”, powiedział w poniedziałek premier P.A. Mohammad Shtayyeh.


Skrajnie prawicowy minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir powiedział w niedzielę, że polecił policji usunięcie palestyńskich flag z przestrzeni publicznej. Izraelskie prawo nie delegalizuje palestyńskich flag, ale policja i żołnierze mają prawo je usunąć w przypadkach, gdy uznają, że istnieje zagrożenie dla porządku publicznego.


Kair postrzega Izrael jako państwo kierowane przez “dwa rządy”, jak stwierdził egipski urzędnik
Według źródła, więzi pozostają stabilne pomimo krytyki wizyty Ben Gvira na Świątyni; zauważa, że Kair rozróżnia “skrajnie prawicowy rząd” od międzynarodowego przywództwa pod przywództwem Netanyahu


Fundacja Rabina Sacksa upamiętnia dziedzictwo papieża Benedykta Uwielbiany, nieżyjący już naczelny rabin Wielkiej Brytanii nawiązał w 2010 roku serdeczną więź z katolickim przywódcą.


Amerykańska grupa organizująca wyjazdy młodych chrześcijan do Izraela świętuje 10 000. podróżnika
Chrześcijańsko-syjonistyczna organizacja pozarządowa Passages ma nadzieję, że wycieczki pomogą w walce z rosnącym antysemityzmem w kraju.


Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan powiedział w poniedziałek, że będzie omawiał zagrożenia ze strony Iranu, kiedy odbędzie podróż do Izraela, aby spotkać się z nowym rządem


Jerozolima potępia szturmowanie stolicy Brazylii przez zwolenników byłego prezydenta Jaira Bolsonaro – poinformowała w poniedziałek w oświadczeniu ambasada Izraela w Brazylii. 


Minister spraw zagranicznych Izraela Eli Cohen rozmawiałze swoją niemiecką odpowiedniczką Annaleną Baerbock o silnych relacjach dwustronnych między krajami. W rozmowie Cohen podkreślił, że Izrael uważa Niemcy za ważnego partnera strategicznego i podziękował jej za wsparcie Niemiec na forach międzynarodowych, w tym w ONZ.


Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price potępił w poniedziałek sankcje zatwierdzone przez rząd Izraela wobec Autonomii Palestyńskiej w związku z zakończonymi sukcesem wysiłkami Ramallah, by Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości wypowiedział się na temat postępowania Izraela na terytoriach palestyńskich.


MK Likud: “W państwie żydowskim wolę żydowskich morderców niż arabskich”.
W debacie nad projektem ustawy koalicyjnej o odebraniu obywatelstwa skazanym terrorystom, którzy otrzymują zapłatę od PA, Hanoch Milwidsky twierdzi, że nigdy nie było żydowskich terrorystów


Adwokaci tracą spokój podczas pierwszego przesłuchania Netanyahu od czasu jego powrotu na stanowisko premiera
Sędziowie zarządzają krótką przerwę po tym, jak obrońcy zaczynają na nich krzyczeć, sfrustrowani prowadzeniem przez prokuraturę śledztwa przeciwko premierowi


W nocy izraelscy żołnierze wkroczyli do Hebronu w Judei, gdzie zatrzymano poszukiwaną osobę. W tym domu przejęto 2 karabiny M-16, pistolety i amunicję. Działania prowadzono w ramach operacji “Falochron”.


USA i Izrael muszą “stać razem” w sprawie Iranu, powiedział Netanyhau na konferencji AIPAC
“Więc teraz, z powodu dzielnych mężczyzn i kobiet z Iranu, cały świat widzi to, o czym mówiliśmy, że jest to straszny, represyjny, terrorystyczny reżim” – stwierdził premier.


Projekt ustawy rozszerzającej prawa izraelskie na obywateli Judei i Samarii przechodzi pierwsze czytanie
Proponowane przepisy mają na celu odnowienie pakietu ” kryzysowych” regulacji uchwalonych w konsekwencji wojny sześciodniowej z 1967 roku.


Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Coś tu nie gra panie redaktorze. Smotrycz nie popiera przekazywania funduszów rodzinom zabitych morderców Żydów. Proszę przeczytać ten tekst jeszcze raz:

    “Izrael przyspiesza przekazanie funduszy PA ofiarom terroryzmu „Nie ma większej sprawiedliwości niż wyrównanie funduszy Autonomii, która działa na rzecz wspierania terroryzmu, i przekazanie ich rodzinom ofiar terroryzmu” – stwierdził izraelski minister finansów.”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.