Uncategorized

Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien


Oficjalna gazeta AP przedstawia terrorystycznego mordercę żydowskiej nastolatki jako Jezusa

Jednym z wielu sposobów, w jaki Autonomia Palestyńska wypacza historię, aby wymyślić wielowiekową palestyńską tożsamość, jest przekształcenie Jezusa Judejczyka (Żyda), który promował pokój na ziemi, w palestyńskiego terrorystę zamordowanego przez Izraelczyków, stając się w ten sposób pierwszym palestyńskim „męczennikiem”, który teraz rozkoszuje się w niebie z Allahem, w ramionach 72 ciemnookich dziewic.

Podczas gdy język używany przez AP do opisania Jezusa jako terrorysty i kogoś cieszącego się jego dziewicami jest mniej bezpośredni, znaczenie jest takie samo.

Mówiąc o palestyńskich terrorystach, Autonomia Palestyńska nazywa ich „poświęcającymi się bojownikami” lub „fidai”. Tak więc, kiedy AP i jej funkcjonariusze używają tych samych terminów do opisania Jezusa, w rzeczywistości mówią, że jest terrorystą. 

Jak pokazał Palestinian Media Watch, między innymi, tutajtutajtutajtutaj i tutaj, definicja Jezusa jako terrorysty cieszącego się dziewicami nie jest ideą marginalnych grup, ale raczej wyrażaną przez najwyższe władze w Autonomii Palestyńskiej.

Jezus „palestyński” terrorysta zamordowany przez Żydów


Kiedy premier AP, Muhammad Sztajjeh, starał się ogłosić Jezusa terrorystą i powiązać go z palestyńskim terrorem, nazwał go „poświęcającym się bojownikiem palestyńskim”, który, podobnie jak AP opisuje zamachowców-samobójców, „zapłacił za swoją misję swoim życiem” i którego narodziny przypadają „w tym samym czasie, co rocznica wybuchu rewolucji palestyńskiej” – tj. rocznica pierwszego zamachu terrorystycznego Fatahu:

„Urodziny naszego Pana Jezusa, niech spoczywa w pokoju – pierwszego Palestyńczyka, samopoświęcającego się bojownika, od którego nauczyliśmy się męczeńskiej śmierci i który swoją misję przypłacił życiem – przypadają w tym samym czasie, co rocznica wybuchu palestyńskiej rewolucji (tj. rocznica „startu” Fatahu, liczona od pierwszego ataku terrorystycznego na Izrael), za którą tysiące Męczenników zapłaciło życiem, abyśmy żyli i pozostali, i aby nasze dzieci mogły marzyć o lepszej przyszłości”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida” , 28 grudnia 2020 r.]

Muwaffaq Matar, członek Rady Rewolucyjnej partii przywódcy AP, Mahmuda Abbasa, Fatahu, i stały felietonista oficjalnej gazety AP, także uznał Jezusa za Palestyńczyka i porównał go do terrorystów, nazywając go „poświęcającym się wojownikiem”: 

„To był nasz los, że pierwszym poświęcającym się wojownikiem (Jezus) [nawiasy w źródle] był Palestyńczyk, i że poświęcający się bojownik o pokój na ziemi Palestyny i na [całej] ziemi również był Palestyńczykiem”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 10 listopada 2022 r.]

To samo powtórzył Omar Hilmi Al-Ghoul, stały publicysta oficjalnej gazety AP i były doradca ds. narodowych byłego premiera AP Salama Fajjada. W ramach ogólnej demonizacji  syjonizmu i Izraela, Al-Ghoul porównał Jezusa do terrorystów zabitych przez Izrael, oskarżając, że terroryści zostali zabici „tak jak oni [syjoniści] ukrzyżowali Jezusa”:

„Z ich perspektywy dobry palestyński Arab to martwy, zamordowany i ukrzyżowany Palestyńczyk – tak jak oni ukrzyżowali Jezusa, pierwszego palestyńskiego, ofiarnego wojownika. 

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 20 czerwca 2022 r.]

Mówiąc, że jego zdaniem „naród palestyński jest bliski wielkiej intifady” i mówiąc o znaczeniu Jerozolimy, członek Komitetu Centralnego Fatahu, Abbas Zaki, oświadczył również, że Jezus był Palestyńczykiem ukrzyżowanym przez Izrael/Żydów:

„Kiedy Jezus, syn Marii, który był Palestyńczykiem, wstąpił do nieba, kiedy Izraelczycy lub Żydzi go ukrzyżowali, my [muzułmanie] mówimy, że wstąpił do nieba”.

[Strona na Facebooku członka Komitetu Centralnego Fatahu, Abbasa Zakiego, 31 maja 2022 r.]

Zakki złożył podobne oświadczenie zaledwie kilka dni wcześniej:

„[Ktokolwiek] zaprzedał się ruchowi syjonistycznemu, wie, że Jezus, syn Marii, jest Palestyńczykiem ”.

[Kanał YouTube Al-Mayadeen (Liban), 28 maja 2022 r.]

Ponieważ AP od tak dawna twierdzi, że Jezus był Palestyńczykiem, nic dziwnego, że komentują, kiedy inni przyjmują ich narrację. Tak było, gdy zagrano piosenkę „Ocalić Palestynę” w ramach konkursu piosenki imienia byłego przewodniczącego OWP i Autonomii Palestyńskiej, Jasera Arafata w Zimbabwe. Konkurs został zorganizowany przez Związek Dziennikarzy i Radę Solidarności z Palestyną w Zimbabwe. Oprócz odniesienia do Jezusa Palestyńczyka, tekst piosenki dodaje, że ci, którzy wtedy walczyli z Jezusem, teraz niszczą „jego lud”:

Prezenter oficjalnej AP TV 1: „Obejrzyjmy piosenkę „Uratować Palestynę”, zgłoszoną do konkursu o Nagrodę Jasera Arafata w Zimbabwe”. …


Tekst w języku angielskim:
 „Jezus jest Palestyńczykiem. Ci, którzy walczyli z nim 2000 lat temu, teraz niszczą jego lud”.

Ambasador OWP w Zimbabwe Tamer Al-Masri: „Uzgodniono ze Związkiem Dziennikarzy Zimbabwe, że Dziennikarska Nagroda im. Jasera Arafata zostanie przyznana jako część dorocznych nagród za doskonałość.

[Oficjalna telewizja AP, Palestyna dziś rano, 21 listopada 2021 r.]

Tak było również w przypadku, gdy libański ksiądz demonizował Żydów, mówiąc, że są „niewiernymi”, którzy „ukrzyżowali Jezusa”

Patriarcha kościoła Mar Elias Btina, Gerasimos Ataya: „Ci [Żydzi], którzy powstają przeciwko Palestyńczykom, to ci, którzy ukrzyżowali Jezusa. Jeśli ukrzyżowali Jezusa i nie obchodziło ich to, i zabili go, ukrzyżowali go, to to, co robią [palestyńskiemu] narodowi [nie jest niespodzianką]. [Żydzi] są narodem niewiernych, niech Allah zadecyduje o ich losie”.

[Oficjalna AP TV, Z diaspory, 25 lipca 2022]

Obrazy w mediach AP pokazują również palestyńską równoważność między Jezusem a palestyńskimi terrorystami.

23 sierpnia 2019 r. palestyńska komórka terrorystyczna należąca do Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) zdetonowała bombę w pobliżu źródła często odwiedzanego przez Żydów. Rina Shnerb, 17-letnia Izraelka została zamordowana w wyniku wybuchu bomby, a jej ojciec i brat zostali ciężko ranni. Terrorystą, który wraz z innymi terrorystami LFWP zaplanował i przeprowadził atak, był Samer Arbid. Po jego aresztowaniu ilustracja, która ukazała się w oficjalnej gazecie AP, przedstawiała mordercę-terrorystę jako Jezusa:

Jezus i jego 72 ciemnookie dziewice

Jak pokazał PMW, AP nieustannie nazywa terrorystów „męczennikami”. Praktyka opiera się na jasnej polityce, która głosi, że męczeństwo jest przejawem najwyższej formy pobożności w islamie. Kiedy terroryści zostają zabici, AP i Palestyńczycy zawsze mówią o nich jako idących na ślub.

To jest przesłanie, które AP wzmocniło podczas niedawnej fali przemocy, kiedy oficjalna telewizja AP pokazała nagranie z pogrzebu terrorysty, puszczając piosenkę, w której martwy terrorysta rzekomo wzywa swoją matkę, aby towarzyszyła mu na ślubie:

Piosenka: Matko, w nowej sukience, chodź ze mną na [mój] ślub. Przyszedłem do Ciebie jako Męczennik, o matko, o matko”.


Prezenter oficjalnej AP TV:
 „Piosenka ta była rozpowszechniana w mediach społecznościowych i przedstawia jednego z młodych ludzi podczas konfrontacji z żołnierzami okupanta w Hebronie. Być może jest w nim przesłanie: że nawet żyjący młodzieńcy nie powrócą żywi do matek, ale będzie im wyprawione wesele jako Męczennikom.

Młoda Palestynka: „Matko, w nowej sukience chodź ze mną na [mój] ślub. Przyszedłem do Ciebie jako Męczennik, o matko, o matko.

[Oficjalna telewizja AP, Wycieczka po mediach społecznościowych, 28 października 2022 r.]

Kiedy terrorysta Diya Al-Sabarini, który strzelał do izraelskich sił bezpieczeństwa w Jenin 3 sierpnia 2021 r., został zastrzelony, jego matka oświadczyła, że nie miał pogrzebu, ale raczej „ślub”:

Matka terrorysty „Męczennika” Diya Al-Sabarini: „Chwała Allahowi, mój syn nie miał nic, co nazywa się pogrzebem, raczej ślub… Nie czułam, że to był pogrzeb, czułam, że to był ślub. Powiedziałem im: „Ślub”.

[Oficjalne wiadomości AP TV, 28 sierpnia 2021 r.]

Także dzieci są nauczane, że ciemnookie dziewice tęsknią za męczennikami:


Lin Kamel Szahin: „Jestem lwiątkiem palestyńskim…

W moich żyłach płynie krew męczenników

Jestem jak lew na polach [bitwy]

Jeśli rozlegną się bębny wojny, zbieram dusze na polach

Mój miecz jest wyciągnięty i nie chce wrócić do pochwy…

Armie zdrady boją się mnie

a Ciemnookie [Dziewice] tęsknią za mną

Nie sprzedałem ojczyzny i nie oddałem karabinu szturmowego

Dziś niosę mój całun i w sercu umacnia się moja wiara

Ponieważ zwycięstwo i wyzwolenie nadchodzą z rąk młodych lwów”

Prezenter oficjalnej AP TV: „Brawo! Brawo!”

 [Oficjalna telewizja AP, Najlepszy dom, 21 i 22 listopada 2019 r.] 

Według AP, ciemnookie dziewice same były kobietami zamachowcami-samobójczyniami, które miały „spotkać swojego pana młodego”.

Kiedy więc AP odnosi się do Jezusa jako „męczennika”, nie jest to tylko nic nie znacząca alegoria, ale raczej ma bardzo specyficzne, zdefiniowane i zrozumiałe znaczenie:

Prezenter oficjalnej AP TV: „Jerozolima, miasto Wstąpienia do Nieba [Proroka Mahometa], Al-Buraka i Via Dolorosa proroka Jezusa, skąd udał się na Golgotę i do miejsca spoczynku [Bazyliki Grobu Świętego] i był pierwszym Męczennikiem i pierwszym samopoświęcającym się bojownikiem”.

 [Oficjalna telewizja AP, W zaułkach , 4 grudnia 2022 r.]

Jesus the Palestinian terrorist and his 72 dark-eyed virgins

Palestinian Media Watch, 25 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Maurice Hirsch jest badaczem i publicystą Palestinian Media Watch.  

Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.