Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzienpo dniu 4.2- 5.2


Rząd Izraela wyraził swoje niezadowolenie z oświadczenia wydanego 3 lutego przez wysokiego komisarza ONZ ds. praw człowieka, który starał się uspokoić to, co określił jako ” brak logiki przy eskalacji” w “Izraelu i okupowanych terytoriach palestyńskich”.


Palestyńskie ugrupowanie terrorystyczne Hamas, sprawujące władzę w Strefie Gazy, potępiło porozumienie ogłoszone między Izraelem a Sudanem, mające na celu normalizację ich stosunków


Mężczyzna w wieku 20 lat został zastrzelony w północnym mieście Jisr az-Zarqa , stając się czwartą podejrzaną ofiarą morderstwa w izraelskich społecznościach arabskich w ciągu mniej niż jednego dnia.


Francja unieważnia wybory żydowskiego posła, gdy Netanjahu mówi, że rozważa jego kandydaturę na ambasadora
Rada Konstytucyjna wyklucza Meyera Habiba z wyborów za “nieprawidłowości” w tym samym dniu, w którym spotyka się on z Netanjahu w Paryżu


Premier Benjamin Netanjahu osobiście dzwonił do międzynarodowych firm ratingowych, próbując stłumić narastające obawy o ekonomiczne skutki planowanej przez jego rząd przebudowy sądownictwa – wynika z raportu.


Szef Islamskiego Dżihadu z wizytą w Kairze, by omówić eskalację izraelsko-palestyńską


Starcia między izraelskim wojskiem a Palestyńczykami podczas operacji w mieście Jerycho rannych zostalo 13 Palestyńczyków .


Rosja zwraca się do Izraela, aby nie utrudniał przerzutu sprzętu z Syrii


Turecki wywiad aresztował siatkę 15 agentów Państwa Islamskiego, którzy planowali przeprowadzić atak terrorystyczny na konsulaty Szwecji i Holandii w Stambule, w odpowiedzi w na protesty, w których podpalono Koran


Izraelskie systemy obrony powietrznej zestrzeliły nad Strefą Gazy bezzałogowy statek powietrzny – podały Siły Obronne Izraela.


Palestyńskie media poinformowały w niedzielę, że siły IDF aresztowały w nocy dwóch wysokich rangą członków organizacji terrorystycznej Islamski Dżihad, którzy zostali niedawno zwolnieni z izraelskich więzień.


Ambasador Izraela w Zambii została w zeszłym tygodniu napadnięta na ulicy w stolicy tego afrykańskiego kraju, a złodzieje zabrali jej paszport dyplomatyczny i telefon komórkowy.


ONZ prosi o szczegóły dotyczące “prawa Ben Gvira”, które wzmacnia polityczną władzę nad policją
Organ międzynarodowy zwraca się o to w ramach przeglądu wdrażania przez Izrael Konwencji przeciwko korupcji z 2005 r.


Siły bezpieczeństwa aresztowały siedmiu palestyńskich przestępców w nocnych rajdach podczas operacji antyterrorystycznych w palestyńskich wioskach na Zachodnim Brzegu.


Były premier Izraela Ehud Barak porównał w piątek starania prezydenta Isaaca Herzoga o mediację między koalicją a opozycją w sprawie proponowanej przez rząd reformy sądownictwa do ustępstw Zachodu wobec nazistowskich Niemiec.


Witamy w Hanun: Izrael założy nową miejscowość wzdłuż granicy z Gazą “Jesteśmy dumni, że budujemy Kraj Izrael” – mówi Netanyahu do Rady Ministrów.


Lapid przysięga pokonać “wspierający terror” rząd Netanjahu Szef izraelskiej opozycji przemawia wśród wrzawy po tym, jak lider protestu wezwał do zamordowania premiera.


W izraelskich miastach wzdłuż granicy z Gazą uruchomiono ostrzegawcze syreny rakietowe Siły Obronne Izraela poinformowały, że alarmy zostały uruchomione na skutek silnego ostrzału na terenie palestyńskiej enklawy.


Izraelska judoczka Gili Sharir zdobyła w sobotę złoty medal w kategorii poniżej 63 kg na turnieju judo Grand Slam w Paryżu, po tym jak dominowala w finale japońskiej judoczki Nami Nabekura. “


Komisja Konstytucyjna rozważa głosowanie w pierwszej kolejności nad zmianami w komisji wyboru sędziów, zakazując sądowi uchylania Ustaw Zasadniczych.


W jaskiniach w Izraelu odkryto siedem nowych gatunków pająków lejkowatych, nieznanych wcześniej nauce.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.