Uncategorized

Izraelska grupa hakerów “dyryguje światem”


Firma z siedzibą w niepozornym biurze w izraelskim mieście Modi’in sabotuje wybory, eksportuje chaos i rozprzestrzenia na cały świat fake newsy na zamówienie – wynika z dochodzenia gazety Haaretz, przeprowadzonego we współpracy z The Guardian, francuskim radiem, Der Spiegel i kilkoma międzynarodowymi mediami.

Firma, kierowana przez braci Tal i Zohar Hanan, w rozmowach z dziennikarzami przebranymi za klientów twierdzi, że manipulowala 33 kampanie wyborcze w krajach na całym świecie, “z czego 27 z sukcesem”.

Wydaje się, że firma, która nazywa siebie “Team Jorge”, zadebiutowała podczas wyborów w Wenezueli w 2012 roku, kiedy to pracowała dla przeciwników prezydenta Hugo Chaveza.

Kilka lat później Team Jorge został zaangażowany do wpływu na pierwsze katalońskie referendum niepodległościowe, wedle wszelkich pozorów na zlecenie hiszpańskiego wywiadu – wynika z przeprowadzonej kontroli. Na kilka dni przed wyborami w hiszpańskiej prasie pojawiły się informacje o bliskich związkach między ruchem terrorystycznym IS a katalońskimi nacjonalistami. To była praca Zespołu Jorge. W dniu wyborów, 9 listopada 2014 r., w Katalonii padł internet, znowu praca na zlecenie.

“Dziękuję kochanie. To była wspaniała noc. Czekam na ciebie.”

Tak czytamy tekst na paczce Amazona dostarczonej do domu waszyngtońskiego polityka. W paczce znajdowała się zabawka seksualna. Jego żona otworzyła paczkę i zareagowała zgodnie z planem. Polityk, będący w trakcie kampanii wyborczej, musiał przez kilka dni spać w swoim biurze – gdzie był filmowany przez ekipy telewizyjne, które dostały cynk o kryzysie pary.

Seks-prezent został wysłany przez 38-letnią Shannon Aiken, pozornie żywą osobę, właścicielkę karty kredytowej. Była jednak awatarem, tożsamością stworzoną na ten cel przez izraelską firmę. Kiedy gubernator Kalifornii Gavin Newsom wydawał się być gotowy do cofnięcia pozwolenia dla starej elektrowni atomowej, został zaatakowany w sieci przez 1800 takich awatarów – żywych, ale nierealnych “ludzi”.

Innym klientem jest bardzo aktywna i skuteczna marokańska służba wywiadowcza, która mogła wkupić się w ubiegłoroczną intensywną kampanię oszczerstw przeciwko ruchowi wyzwoleńczemu Polisario w Saharze Zachodniej. Celem było przedstawienie ruchu jako ściśle związanego z Iranem i libańskim Hezbollahem.

Team Jorge ma za sobą podobne operacje w Ekwadorze, Kanadzie, Kazachstanie, Nigerii, Meksyku, Francji, Indonezji, Kenii i kilku innych krajach. Firma jest neutralna politycznie i pracuje dla tych, którzy mogą zapłacić. W branży wywiadowczej takie działania znane są jako FIMI, Foreign Information, Manipulation and Intervention. Głównymi graczami w tej dziedzinie są państwowe organy cybernetyczne Chin i Rosji. Według kontroli, Team Jorge często stara się zostawiać ślady, które prowadzą do Chin.

W rozmowach z dziennikarzami Haaretz, ktorzy udawali klientów, Team Jorge wykazywał zadziwiające umiejętności. Sprzedawca firmy pokazał via zoom jak wchodził i wychodził jak mu się podobało na social media czołowych polityków w wielu krajach. Właściciele, bracia Hanan, skomentowali w środę rewelacje: “Pracujemy tylko legalnie”.

Nathan S

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Haaretz idzie za ciosem i dzisiaj ta afera pojawia się już na pierwszej stronie drukowanej wersji hebrajskiej, dzisiaj.
  Ale faktem jest że Haaretz nie może już pogorszyć swojej opinii. Jak NYT, Haaretz ma wspaniałe sekcje krytyki literackiej i artystycznej i to jest jedynym powodem że Izraelczycy jeszcze go czytają. Bo wiadomości i komentarze i tak ci osiągają na portalach i setkach niezależnych kanałów na Youtubie, każdy według swojego stosunku do rzeczywistości.

  Żyjemy w błogosławionej erze w której każdy może wybrać swojego nauczyciela. Jak powiedziano w Talmudzie ( Masechet Avot); ”Zrób sobie nauczyciela i zdobyłeś przyjaciela”. Te mądre słowa stały się dzisiaj spełnionym proroctwem na skalę globalną.
  Kto potrzebuje indoktrynacji politruków kiedy może znaleźć nauczyciela skrojonego dokładnie na jego potrzeby i światopogląd.

 2. To sensacja prosto z firmy braci Hanan a Haaretz dał się nabrać ! 😃

 3. Bzdury w stylu ”Żydzi trzęsą światem”. Haaretz stacza się – to nie żadna współpraca ale przedruki z forbiddenstories.org .
  Gdyby nie to że toczy się w Izraelu wojna kulturowa między syjonistami i post syjonistami, żadna przyzwoita gazeta by tego materiału nie przedrukowała. Jeśli Haaretz i portal ”The times of Israel” można jeszcze nazwać przyzwoitymi gazetami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.