Uncategorized

Krotko i zwiezle ;wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.3 – 17.3


Premier Izraela Benjamin Netanjahu odbył spotkanie w celu omówienia wsparcia wojskowego dla Ukrainy, która odpiera rosyjską inwazję trwającą już drugi rok.


Izraelskie służby polityczne i obronne analizują politykę wobec Ukrainy Jerozolima podobno analizuje opcje udzielenia Ukrainie defensywnej pomocy wojskowej w sposób, który nie zwiększyłby napięcia z Rosją.


Żołnierze Sił Obronnych Izraela aresztowali w środę czterech nieuzbrojonych Palestyńczyków próbujących przekroczyć granicę ze Strefy Gazy.


Palestyńczycy budują w Samarii osiedle dla terrorystów W 100 domach jednorodzinnych zamieszkają ci, którzy odsiedzieli co najmniej pięć lat w izraelskich więzieniach.


Przydrożna bomba, która poważnie zraniła kierowcę w północnym Izraelu , została podłożona przez terrorystę, który przeniknął do kraju z Libanu, ujawniły w środę siły bezpieczeństwa. Według władz sprawca został zabity przez siły izraelskie podczas próby powrotu do Libanu.


Netanjahu o rozszerzeniu pokoju w regionie na spotkaniu z przedstawicielami AIPAC ( American Israel Public Affairs Committee ) Izraelski premier powtórzył również swój apel do świata zachodniego o połączenie sił w celu uniemożliwienia Iranowi uzyskania broni jądrowej


Izraelski minister spraw zagranicznych Eli Cohen odbył niedawno rzadką rozmowę telefoniczną ze swoim omańskim odpowiednikiem, po tym jak Muscat ogłosił w zeszłym miesiącu, że otworzy swoją przestrzeń powietrzną dla izraelskich lotów komercyjnych.


Iran odniósł się do trwających w Izraelu protestów dotyczących rządowego planu reformy sądownictwa, mówiąc, że dowodzą one, iż kraj ten jest “pozbawioną korzeni strukturą, którą obali wiatr.”


Gallant: Izrael wymierzy karę tym, którzy stoją za zamachem na autostradzie Urządzenie, które zraniło mężczyznę w północnym Izraelu, zostało podłożone przez terrorystę, który przedostał się z Libanu.


Izraelska firma Rafael Advanced Defense Systems Ltd. kontynuuje realizację planów instalacji i obsługi swojego “DRONE DOME” w Dubaju, aby chronić miasto w Zatoce Perskiej przed wtargnięciami dronow


Stając obok kanclerza Niemiec Olafa Scholza pod pomnikiem Holokaustu w Berlinie, premier Benjamin Netanjahu odniósł się pośrednio do wysiłków Izraela, aby zapobiec zagrożeniu państwa żydowskiego bronią atomową przez Iran.


Po tym jak szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej Josep Borrell ostro skrytykował Izrael przy kilku okazjach w ostatnich tygodniach, Izrael zasygnalizował, że nie jest on mile widziany


Były gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił 13 marca plany założenia grupy pro-izraelskiej poprzez film wideo odtworzony w Carnegie Hall podczas World Values Network’s 80. upamiętnienia powstania w getcie warszawskim.


Czterech Palestyńczyków zginęło podczas przeprowadzonej w ciągu dnia tajnej izraelskiej akcji antyterrorystycznej w Dżeninie w Samarii.


Dwaj członkowie rządu premiera Izraela Benjamina Netanjahu odwiedzili w środę późnym wieczorem Grób Józefa w Nablusie, wzywając do jedności wśród obywateli Izraela.


Minister edukacji Yoav Kisch poinformował , że prof. Emmanuel Peled, światowej sławy naukowiec w dziedzinie baterii i ogniw paliwowych, jest laureatem Nagrody Izraela w dziedzinie badań chemicznych i inżynierii chemicznej


Netanjahu potwierdził negocjacje w sprawie sprzedaży rakiet Arrow III Niemcom.


Na konferencji prasowej w Tel Awiwie liderzy opozycji zadeklarowali akceptację planu reformy sądownictwa prezydenta Izraela Isaaca Herzoga, jednocześnie potępiając koalicję za jego odrzucenie.


Po raz pierwszy sondaż Gallupa wykazał, że Demokraci częściej sympatyzują z Palestyńczykami niż z Izraelczykami, choć większość Demokratów ma przychylne spojrzenie na Izrael.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.