Uncategorized

Palestyńskie media nawołują do terroryzmu, a świat milczy


STEPHEN M. FLATOW

STEPHEN M. FLATOW

Gdzie są kąśliwe komentarze, gdy Autonomia Palestyńska Mahmuda Abbasa deklaruje “wasza krew będzie kapać”?

W ciągu ostatnich kilku tygodni prominentny bliskowschodni przywódca był współwinny powtarzającym się wezwaniom do wymazania całego państwa Izrael. A jednak społeczność międzynarodowa nie powiedziała ani słowa. Jakie to dziwne…

Żadnych gróźb ze strony administracji Bidena, że odmówi mu wizy.

Żadnych wściekłych rabinów reformowanych, którzy mówią, że nie będzie mile widziany w ich synagogach.

Żadnych wściekłych komentarzy Thomasa Friedmana w The New York Times.

Można by pomyśleć, że nawoływanie do zniszczenia całego kraju i podążanie za tym wezwaniem z wielokrotnymi morderstwami mającymi na celu osiągnięcie tego celu, oburzyłoby wszędzie obrońców pokoju i praw człowieka.

Nie ma tego szczęścia.

Żadnych ostrych komentarzy ze strony rzecznika Departamentu Stanu.

Żadnych oburzonych komunikatów prasowych od J Street czy Partners for Progressive Israel.

Ani słowa od dziennikarzy śledczych, którzy rzekomo są tak zainteresowani badaniem spraw Bliskiego Wschodu.

Mam na myśli ciągłe wezwania i kampanię Mahmuda Abbasa, jego partii Fatah i rządzonej przez nich Autonomii Palestyńskiej do wymazania Izraela.

Poniżej znajduje się tylko kilka próbek tego, co Fatah i P.A. mówiły w ostatnich tygodniach (tłumaczenia dzięki uprzejmości Palestinian Media Watch). Jako lider zarówno Fatah jak i P.A., Abbas ponosi odpowiedzialność za te oświadczenia, a fakt, że ich nie wyparł ani nie potępił świadczy o tym, że je aprobuje.

“Na wojnę, która rozbije ucisk, a potem podpali duszę syjonistów!”

To był wiersz z wiersza czytanego na głos przez palestyńską arabską uczennicę w “Giants of Endurance”, programie w oficjalnej stacji telewizyjnej P.A., 2 lutego. Dla porządku gospodarz programu dodał: “Dobra robota”.

“Wiadomość dla syjonistycznego wroga: Każdego dnia, kiedy żyję, strach będzie panował wśród was, a moje działania będą was dręczyć i wysyłać do miejsca, gdzie będzie kapać wasza krew”.

Autorem tego był Hamdi Abu Daya al-Zama’reh, członek Palestyńskich Sił Bezpieczeństwa Abbasa, zamieszczony na stronie internetowej Al-Hadaf 17 stycznia.

“Niech przygotują się na ogień wściekłości i na burzę brygad, Fatah przychodzi do nich. (…) To jest wszechstronna i otwarta wojna. (…) Tel Awiw ogłosi żałobę”.

To było z oficjalnego oświadczenia Brygad Męczenników Al-Aksy, które są częścią ruchu Fatah Abbasa. Zostało ono umieszczone przez Oddział Fatah w Betlejem na kanale Telegram 29 stycznia.

“Ogień zapłonął i karabin zaśpiewał / O ojczyzno, proś za młodych i miej nadzieję / Ogień zapłonął od Acre do Tiry”.

Są to wersy z pieśni nadanej przez oficjalną telewizję P.A. 29 grudnia 2022 roku.

Zauważcie, że Acre i Tira to miasta w obrębie Izraela sprzed 1967 roku. Urzędnicy P.A., którzy zdecydowali się emitować te teksty, nie mówili o “osiedlach” czy “terytoriach okupowanych”.

Nie, oni przypominają swoim widzom o tym, co reżim P.A. Abbasa trąbi każdego dnia w swoich szkołach, mediach i kinach: Że cały Izrael to “Palestyna”, która musi być “wyzwolona” poprzez zlikwidowanie całego państwa żydowskiego.

Skąd wiemy, że takie deklaracje nie są tylko retoryką? Skąd mamy wiedzieć, że palestyńscy przywódcy arabscy nie są po prostu nadęci? Skąd wiemy, że oni naprawdę mają na myśli to, czego uczą swoje dzieci i co transmitują przez media palestyńskie?

Ponieważ każdego dnia wprowadzają je w życie. Palestyńskie arabskie bomby, noże i kule są używane codziennie w kampanii wymazania Izraela, a program P.A. “pay-to-slay” finansuje terrorystów, którzy prowadzą tę wojnę. Arabscy terroryści popełniają okrucieństwa od ponad wieku, sięgając aż do lat 20-tych i 30-tych, kiedy nie było jeszcze państwa Izrael. Nawet wtedy Arabowie byli oddani sprawie wymazania społeczności żydowskich w całej Ziemi Świętej.

Czy pamiętacie ostatni raz, kiedy The Washington Post, Americans for Peace Now lub ONZ kiedykolwiek uznały takie niewygodne politycznie fakty? Ja też nie mogę.

Stephen M. Flatow jest adwokatem i ojcem Alisy Flatow, która została zamordowana w sponsorowanym przez Iran palestyńskim ataku terrorystycznym w 1995 roku. Jest autorem książki A Father’s Story: My Fight for Justice Against Iranian Terror.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Izrael powinien aktywnie karac wiezieniem palestynczykow ( m,innymi Abbasa), ktorzy w mediach glosza zniszczenie Izraela. Biernosc na to powoduje, ze media zagraniczne moga sugerowac, ze palestynczycy moze chca miec jedno panstwo dla wszystkich ludzi ktorzy tam zyja. We wszystkich innych krajach, takie odpowiedne podejscie byloby surowo karane.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.