Uncategorized

Krotko i zwiezle :wiadomosci z Izraela dzien po dniu 18.3 -19.3


Świat żydowski jest zdumiony po tym, jak Ben Gvir zaatakował główny nurt amerykańskiej grupy pomocowej JDC
Minister bezpieczeństwa narodowego zobowiązał się do zamknięcia programu Joint Distribution Committee zwalczającego przestępczość w społecznościach arabskich, określając tę stuletnią, apolityczną grupę mianem “lewicowej”.


Protestujący przeciwko rządowej reformie sądownictwa próbowali w piątek dotrzeć drogą morską do prywatnego domu premiera Benjamina Netanjahu w nadmorskiej Cezarei.


Skrajnie prawicowy rząd Ialii dał zgodę na utworzenie w Rzymie muzeum Holokaustu, w miejscu w którym podczas II wojny światowej zgromadzono i wysłano do obozów koncentracyjnych prawie 2000 Żydów.


Premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Shtayyeh zwrocil sie do Międzynarodowego Trybunału Karnego aby wydał nakaz aresztowania ministra finansów Bezalela Smotricha, dwa tygodnie po tym jak izraelski skarbnik powiedział, że palestyńskie miasto Huwara powinno zostać “wymazane”


Po raz 12. odbył się Międzynarodowy Maraton Jerozolimy. W wydarzeniu wzięło udział 30 tys. biegaczy z całego świata


Zwolennicy partii Likud rzucają jajkami w demonstrantów protestujących przeciwko rządowemu planowi zmian prawnych w mieście Or Akiva


Niemieccy turyści zaatakowani przez Palestyńczyków po wjeździe do Nablus izraelskim samochodem


Palestyńscy terroryści wystrzelili rakietę ze Strefy Gazy w kierunku Izraela. Siły Obronne Izraela poinformowały, że rakieta wylądowała w terenie otwartym na terytorium Izraela.


Mężczyzna został aresztowany za zdewastowanie ściany przed domem izraelskiego ministra sprawiedliwości Yariva Levina w Modi’in.


Izraelscy i palestyńscy funkcjonariusze mieli się spotkać w egipskim kurorcie nad Morzem Czerwonym w Sharm el-Sheikh pomimo eskalacji napięć w regionie w przeddzień Ramadanu.


Premier Izraela Benjamin Netanjahuy wezwał szefostwo IDF do przeciwdziałania przypadkom odmowy służby przez żołnierzy w związku z programem reformy sądownictwa jego rządu


Palestyńska grupa terrorystyczna Islamski Dżihad oskarżyła Izrael o zabicie jednego ze swoich agentów operacyjnych w Syrii .


Sefardyjski główny rabin Izraela Icchak Yosef wezwał przeciwników i zwolenników proponowanych przez rząd reform sądownictwa do rozmów, mówiąc, że narodowe podziały są “niepokojące i bardzo bolesne”.


Izraelczyk ranny w drugiej strzelaninie w Huwara Ofiara jechała z żoną drogą nr 60 – Terrorysta został zatrzymany przez siły bezpieczeństwa.


Ivanka Trump spotkała się z falą nienawistnej krytyki w mediach społecznościowych po tym, jak w piątek zamieściła na Instagramie zdjęcie na Starym Mieście w Jerozolimie, podpisane “Modlitwa o wschodzie słońca przy Ścianie Zachodniej”.


Sąd Najwyższy Izraela orzekł, że minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir nie może pouczać policje, jak ma reagować na masowe demonstracje przeciwko proponowanym przez rząd reformom sądownictwa.


Rząd Iranu zaproponował Arabii Saudyjskiej trzy miejsca na spotkanie na szczeblu ministrów spraw zagranicznych,


Grupa Lewiatan, dążąc do zwiększenia wydobycia gazu, aktualizuje wartość złóż do 12,5 mld USD


Minister Cohen odwiedzi Wielką Brytanię przed wizytą Netanjahu, a następnie uda się do Polski
Minister spraw zagranicznych spotka się z brytyjskim odpowiednikiem , aby porozmawiać o handlu i Iranie; następnie pojedzie do Warszawy, aby podpisać porozumienie w sprawie wyjazdów młodzieży na uroczystości związane z Holokaustem


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Sąd Najwyższy zabrania ministrowi bezpieczeństwa zabezpieczania manifestacji ! Dobra farsa. To do czego służy minister bezpieczeństwa ? I kto wlasciwie rządzi Izraelem: rząd czy sąd ?
    A może manifestanci ?

  2. Talii to chyba Italii, albo inaczej Włoch. Ale co ma wspólnego to określenie ” rząd skrajnie prawicowy” z muzeum Zagłady w Rzymie? Czy to ma oznaczać kompletne zaskoczenie że taki nieludzki reżim jak rząd włoski pozwala Żydom żyć we Włoszech i nawet budować im muzea?

    A może dla odmiany taki tytuł ” Skrajnie prawicowy premier Izraela spotkał się ze kanclerzem skrajnie lewicowego rządu Niemieckiej Republiki Federalnej”? To też wydarzyło się w Europie i też niedawno.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.