Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Jak amerykańscy turyści pokochali bombę atomową?

Modelki pozujące na tle grzyba atomowego, dziennikarze i fotografowie prowadzący dla mediów relacje z detonacji oraz turyści, którzy przyjeżdżali do Las Vegas, by zobaczyć, jaką siłą dysponuje atom. Witajcie w USA w latach 50. XX wieku.

Wiecej TUTAJ


AI: gorąca randka z “Sydneyem”

W sytuacji pojawienia się chatbotów opartych na sztucznej inteligencji (AI), takich jak ChatGPT i jego młodsi bracia (i siostry), wyróżniają się dwa sposoby podejścia do nich. Pierwszy charakteryzuje się oceną, że ma niedostateczną wiedzę, a drugi, że nienajgorszą.

Wiecej TUTAJ


Mit Atlantydy: długa i nieuleczalna choroba. Zapadli na nią także ideolodzy Hitlera i Putina

Można się śmiać z pasjonatów wciąż poszukujących Atlantydy, jednak opowieść o legendarnej wyspie ma swoją mroczną stronę. Pokazuje, jak trwałe i niebezpieczne są fake newsy

Wiecej TUTAJ


Gdański Marzec 1968

O „warszawskim” Marcu 1968 napisano już kilka książek i zapewne tysiące artykułów prasowych. Trzeba jednak pamiętać, że wydarzenia poza stolicą miały swoją specyfikę, choć bardzo często ulegamy perspektywie „warszawocentrycznej”. Najbardziej znamiennym tego przykładem jest obraz „gdańskiego” Marca z filmu „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy.

Wiecej TUTAJ


Afera wokół Jana Pawła II. Ewangelia, polityka i walka kulturowa

Reportaż Gutowskiego to dla jednych ostateczny dowód na to, że Jan Paweł II wcale nie był święty, a Kościół to przeżarta pedofilią i korupcją instytucja. Dla innych to atak wrogów Kościoła na dobre imię „Wielkiego Papieża-Polaka”. Obie narracje zapominają o tym, że proces oczyszczania Kościoła z PRL-owskiej przeszłości dopiero się rozpoczął.

Wiecej TUTAJ


Trybunał w Hadze wydał nakaz aresztowania Putina. „Młyny sprawiedliwości ruszyły”

Miedzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania wobec Władimira Putina oraz rosyjskiej Komisarz ds. dzieci Marii Lwowej-Bełowej. Putin jest dopiero trzecim urzędującym prezydentem, wobec którego MTK wydał taką decyzję.

Wiecej TUTAJ


Mordercza obsesja UE na punkcie Izraela

Specjalny Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie, Sven Koopmans, oświadczył 17 lutego: “UE chce budować silniejsze więzi z Izraelem, ale stosunki pozostają niestety obciążone budową nielegalnych osiedli na ziemi palestyńskiej”.

Wiecej TUTAJ


Kaczyński zapisuje Jana Pawła II do partii i niszczy jego mit. Był królem Polski, został królem PiS

W ramach zapisywania Jana Pawła II do PiS zobaczymy wszystkie elementy wykorzystane do tworzenia partyjnego kultu Lecha Kaczyńskiego: spiskowe teorie, lans na grobach, atak na opozycję. Obóz władzy zrobił z papieża partyjny totem i tym samym strącił go z tronu

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.