Uncategorized

Czas na działanie!


Jan Grabowski

Niektórzy historycy rozpoczynają swoją niedzielę idąc do kościoła, inni cieszą się spacerem w parku, jeszcze inni zabawiają swoją rodzinę i przyjaciół przy stole obiadowym. Ten historyk poszedł na policję w Ottawie, aby złożyć raport o groźbach śmierci związanych z jego pracą naukową. Nie mam pojęcia, czy złapią bandytów, czy nie, ale pozostawienie śladu na papierze, uruchomienie mechanizmów jest ważne. Być może, tylko być może, będzie to miało odstraszający wpływ na innych bandytów.


Mówiąc wprost, mam dość polskich faszystów. Z wszystkimi innymi faszystami też, ale ci polscy dają mi najwięcej przykrości. To nie jest przypadek – przez ostatnie kilka lat państwo polskie pompowało miliony dolarów we wspieranie grup i organizacji faszystowskich i skrajnie nacjonalistycznych. Posługiwały się one językiem nienawiści i przemocy. Dotychczasowa zbrodnicza falanga zyskała legitymizację, a teraz przeszła do głównego nurtu. Są ośmieleni, czują się pewnie, atakują w kraju i za granicą.


Słowa i wypowiedzi, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia w sferze publicznej, dziś są na porządku dziennym. Można mówić o ” parszywych Żydach” w polskiej telewizji państwowej – i nic się nie dzieje! Nienawiść do Żydów stała się uprawnionym wyrazem poglądów politycznych. W podobnym duchu polski minister edukacji publicznie stwierdza, że mniejszości seksualne “nie są równe normalnym ludziom”, polski premier sławi Polaków, morderców Żydów, a Narodowy Bank Polski emituje monetę upamiętniającą znanego mordercę żydowskich ocalałych z Holokaustu.


Te e-maile z konkretnymi groźbami śmierci nie wzięły się znikąd. Są bezpośrednio związane z polityką państwa polskiego. Proszę, pamiętajcie o tym. Za każdym razem, gdy angażujesz się w działania przedstawicieli polskiego rządu, za każdym razem, gdy bierzesz udział w wydarzeniu organizowanym przez IPN, czy przez Instytut Pileckiego, wspierasz rozwój faszyzmu.


Zastanówcie się nad tym. Czas na działanie!

Kategorie: Uncategorized

12 odpowiedzi »

 1. Jan Grabowski bardzo precyzyjnie definiuje kogo obwinia za obecna atmosfere ideologiczno-polityczna w Polsce, ktorej rezultatem sa grozby smierci, ktore otrzymal niedawno za pisanie prawdy. Wystarczy pofatygowac sie jeszcz raz i przeczytac drugi akapit jego wpisu. Nigdzie nie ma mowy o calej Polsce i wszystkich Polakach, ale jest natomiast mowa o polakach faszystach finansowanych i podsycanych przez obecny faszystowski rzad. Jezeli co poniektorzy swiecie oburzeni komentatorzy tego tekstu jeszcze nie zauwazyli, ze polski faszyzm i faszysci maszeruja coraz glosniej i swobodniej w ich “oczernianym kraju” i “Narodzie” – (z duzej litery “N” czego nawet PiS jeszcze dzisiaj nie wymaga) to proponuje, zeby sobie dalej biegali za Pileckim, IPN’em i zeby kupowali monety pamiatkowe z “Ogniem” tak dlugo az sie obudza z reka w nocniku.

 2. Staram sie jak moge znalesc slowa Jana Grabowskiego oskarzajace CALY narod polski o to, ze sa faszystami. I nic takiego nie moge zanlesc. On oskarza tylko i wylacznie polskich faszystow o to, ze wzmocnieni przez obecny polski rzad, coraz mocniej atakuja swoich wrogow oskarzajac ich o… antypolskosc. Innymi slowy to ONI uwazaja sie za jedynych PRAWDZIWYCH Polakow. I wiele komentarzy tutaj jakby popieralo takie postawienie sprawy w bialo-czarnych kolorach. Najwieksza przykrosc sprawiaja komentarze Zydow, ktorzy uwazaja, ze lepiej podwinac ogon i siedziec cicho, zeby nie ”denerwowac” faszystow. W ten sposob podwazaja stanowisko profesora Jana Grabowskiego, jednego z niewielu Polakow gotowych walczyc o prawde i ryzykujacego zdrowie, a moze nawet zycie (o czym wlasnie jest artykul), walczac o sprawy zydowskie. Wstyd!!!

 3. O co te napady ? Za przypomnienie ze IPN&Co rozpowszechnia falszywa historie Polski i WW2 ?
  Za ”polski premier sławi Polaków, morderców Żydów, a Narodowy Bank Polski emituje monetę upamiętniającą znanego mordercę żydowskich ocalałych z Holokaustu.” ?
  Niektorzy tu sie przyzwyczaili do istniejacego zwiezecego polskiego antysemityzmu jak dziad do kaszlu i ”aby nie wzmacniac antysemityzmu” (jak ?) czy cierpiac na Stockholm Syndrome oburzaja sie tutaj.

 4. Nikogo Jan Grabowski nie oczernia, dalej wiesza sie kukły żydowskie, nie ma miasta w Polse bez napisownapisów antysemickich. W warszaeie pół roku emu w taksówce z lotniska zapytałem kierowcę jak się żyje teraz. Odpowiedziel jest OK, ale rządzą Żydzi. Grabowski wie co pisze. Takich jak On nie ma w Polsce wielu.

 5. P. Grabowski jest profesorem i można od niego wymagać odpowiedzialności za słowa. Nie pamięta lub nie rozumie, ze po 24 lutego 2022 roku nasz świat radykalnie się zmienił. Nie rozumie, że nazywając Polaków faszystami gra w orkiestrze Putina dostarczając mu pretekstu do napaści na Polskę by uwolnić ją od faszystów. Zbrodniarz Putin od ponad roku niszczy Ukrainę i zabija ludzi twierdząc, że walczy z nazizmem. Chciałbym tak jak pan profesor żyć bezpiecznie na drugiej półkuli, w Kanadzie, i mieć tylko jeden wydumany problem: rzekomy- polski faszyzm. Niestety żyję w Polsce w stałym zagrożeniu rosyjskim imperializmem.

 6. Podzielam poglad Jaroslawa, Ewy, i Jerzego. Pan Grabowski wczepil sie w jeden temat i nie moze z niego wylezc. Ktos powinien go uswiadomic, z te jego nowe i, jesli nawet prawdziwe uscislenia, nie wnosza nic nowego i nie przynosza zadnego poztytku Zydom. Wrecz przeciwnie, wspomagaja wrogi nam oboz i odwracaj uwage od obecnych wydarzen.

 7. Co roku biorę udział w “Biegu Rotmistrza Pileckiego” na warszawskim Żoliborzu, wspieranym przez IPN, na którym mocno kibicuje nam na mecie Jego Córka – Zofia i jakoś nie czuję się faszystą. Często zaglądam do wartościowych publikacji IPN-u, np. polecam tylko z ostatniego roku (2022): “Żydzi Krakowa w dobie zagłady (ZAL/KL Płaszów) Ryszarda Kotarby czy “Patrioci. Żołnierze. Żydzi. Katalog wystawy”. Dlatego ostatni akapit i uogólnienia “o wspieraniu faszyzmu” przypominają mi jako żywo pewne wypowiedzi ze wschodu, uzasadniające z tego powodu “akcję zbrojną” na Ukrainie z mordowaniem niewinnych kobiet i dzieci. Zalecałbym większą ostrożność w publicznym ferowaniu tego typu wyroków, ponieważ kompromituje to ich autora.

 8. Pan Grabowski daleko wyszedł poza swoja role obiektywnego historyka kwalifikując Polaków jako faszystów i szkalując demokratycznie wybrany polski rząd. Polsko-zydowska relacja nigdy nie byla łatwa ale pan Grabowski czyni ja jeszcze trudniejsza swoja emocjonalna wypowiedzią. Internetowe groźby sa poważna sprawa i rozumiem wywołane nimi emocje. Grozbami powinna zając się policja. Ale reakcja doswiadczonego historyka na nieprzyjazne emaile nie powinien być ubliżający Polsce i Polakom tekst ani dyktowanie polskim obywatelom postaw politycznych. To nadużycie słowa.

 9. Hmmm… Przeczytalem posting Jana Grabowskiego trzy razy, zeby sie upewnic, ze nie przepuscilem miejsca w ktorym nazywa wszystkich Polakow faszystami. Poza zdecydowanym nazywaniem ”polskich faszystow” faszystami niczego takiego nie znalazlem. Faszysci w polskich mediach, w polskim rzadzie i instytucjach sa faszystami i obywatelami tego kraju Mozna bylo pooczuc sie urazonym za ”polskie obozy koncentracyjne”, ale to daleko nie to samo. Bicie piany jest niezdrowe dla ogolu, a juz szczegolnie dla reputacji bijacego.
  js, czyli Szaflik

 10. A ja rozumie i podzielam zdanie i wnioski autora. Bardzo dziekuje za artykul. Gratuluje odwagi, inteligencji i naleznej krytyki – ta, wg. mnie nie jest za ostra – istniejacej sytuacji w Polsce.
  Z niecierpliwoscia oczkuje nastepnych, tego typu, artykulow.

 11. A w czym obraza Polakow ?
  Swoja droga jak na swoj wiek ( ur w 942 ) to niezle sie trzymasz 😉

 12. Jan Grabowski oczernia kraj w którym się urodził i Naród, do którego ja należę. Trzeba mieć naprawdę chorą wyobraźnię żeby nazwać wszystkich Polaków faszystami. Ja, Polak i Żyd urodzony w !942 roku, protestuję przeciw publikowaniu takich oszczerstw.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.