Uncategorized

Wiersz na dzisiejszy wieczór – odc. 257


Jaroslaw Kosiaty

Odpocznijmy na chwilę od polityki. Poniżej ciekawy film o drodze młodej Polki – skromnej dziewczyny z Sopotu – na sam szczyt najlepszych DJ-ów na Bliskim Wschodzie (jest jedyną kobietą w tym gronie). Można? Można!

Dopiero kilka lat temu zaczęła stawiać pierwsze kroki na muzycznej scenie. Dziś jest jedną z najbardziej utalentowanych DJ-ek na świecie. SONYA łączy wyjątkowy styl muzyczny z konsekwentnie budowanym wizerunkiem, dzięki czemu ma na koncie współprace z wielkimi, światowymi markami. O Polce, która nadaje rytm nocnemu życiu w Dubaju powstał film dokumentalny, dostępny na kanale YouTube Betclic:

DJ SONYA (Sonia Truszkowska) urodziła się i wychowała w Sopocie. Sześć lat temu wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć naukę w szkole DJ-skiej. Skończyła ją z bardzo dobrym wynikiem, dzięki czemu za oceanem grywała m.in. jako rezydentka w słynnym na całym świecie, superluksusowym hotelu i kasynie Ceasar’s Palace. Kilka lat temu przeniosła się do Dubaju, gdzie żyje i tworzy do dziś. To tu jej kariera nabrała rozpędu. Gra podczas najważniejszych wydarzeń w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i “rozpycha się łokciami” w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Oprócz talentu muzycznego, w historii SONYI równie istotny jest sposób, w jaki kreuje swój wizerunek. To konsekwentna praca od wielu lat. Jest ambasadorką m.in. marek Nike i Jordan czy oficjalną DJ-ką Christian Louboutin w Dubaju. Współpracowała także m.in. z markami: PRADA, Yves Saint Laurent, Hermès, Fendi i nie tylko. Pojawiała się na łamach prestiżowych magazynów, m.in. Vogue, GQ, Marie Claire czy Harper’s Bazaar.

Dokument “SONYA” w reżyserii Dawida Napierały opowiada o niebywałej drodze, jaką Polka przeszła w zaledwie sześć lat. Od spokojnego życia w rodzinnym, nadmorskim miasteczku do supportowania Bruno Marsa podczas koncertu w Dubaju czy występów w Virgin Radio – największej sieci radiowej na Bliskim Wschodzie.

“Wierzę, że historia SONYI będzie stanowić inspirację dla wielu młodych Polek. SONYA pokazuje, że nie trzeba mieć znajomości i wielkich pieniędzy, by osiągnąć w życiu duży sukces i sięgnąć po marzenia. Potrzebna jest ciężka praca, konsekwencja i niebywały upór w dążeniu do celu, bez drogi na skróty. To naprawdę ciekawa i barwna postać, która już teraz ma bogaty dorobek artystyczny, a jeszcze wiele przed nią” – powiedział Dawid Napierała, reżyser filmu.

Sonya występowała m.in. na najważniejszym wydarzeniu w 2022 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – EXPO Dubai, otwierając koncert Bruno Marsa w DU Arena w Abu Dhabi, czy podczas uroczystego uruchomienia największego diabelskiego młyna na świecie – AIN DUBAI.

Jest pierwszą kobietą z Europy Środkowowschodniej, która podpisała kontrakty reklamowe zarówno z marką Nike, jak i Jordan. Szczególnie bliska jest jej ta druga marka, z którą współpracowała w 2019 roku jako DJ i content creator podczas festiwalu lifestyle’owego Sole DXB w Dubaju. W 2021 roku stworzyła mixtape dla interaktywnego pokazu Jordana w Dubaju z udziałem 600 dronów tworzących logo JUMPMAN.

A mi przypomniały się słowa Martina Luthera Kinga (1929-1968):

“Jeśli nie umiesz latać – biegnij. Jeśli nie umiesz biegać – chodź. Jeśli nie umiesz chodzić – czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.” 

Długi majowy weekend spędzam na sportowo. Jutro startuję w Biegu Flagi Narodowej na warszawskim Żoliborzu (z ciekawym piknikiem historycznym). A już następnego dnia ruszamy zupełnie nową trasą Biegu Konstytucji 3 Maja, poprowadzoną spod palmy na Nowym Świecie, mostem Poniatowskiego przez Wisłę i z powrotem (z metą na Nowym Świecie). Trzymajcie kciuki! Do zobaczenia! 

Acha, miał być jeszcze wiersz, przepraszam. Polecam ciekawy utwór Kazimierza Przerwy-Tetmajera (1865-1940):

Parodia życia

Żyjemy często, jako te smutne jelenie
urodzone i w puszczy wyrosłe za młodu,
które - stworzone wielkie przebiegać przestrzenie -
zamknięto do zwierzyńca, w trzy morgi ogrodu.

Mogą w biegu korzystać z sił swoich zapasu,
mają drzewa i wodę w potoku do picia,
żyją całkiem jak w puszczy - na trzech morgach lasu -
zabija je smutek tej parodii życia.

Miłej nocy i dobrych snów 🙂

Jarek Kosiaty

Listy z krainy snów – http://www.wiersze.co

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.