Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 4.5 – 5.5


UWAGA Wiadomosci z Izraela i 80. ” marcowych” ” jada na wedrowki na Malte. Nastepne wiadomosci beda za dwa tygodnie.

Jeśli chodzi o wędrówki na Malcie, to ta piękna wyspa ma wiele wspaniałych szlaków turystycznych i tras trekkingowych, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających turystów.


Chiński miliarder i założyciel Alibaby Jack Ma będzie gościć na Uniwersytecie Telawiwskim (TAU) jako profesor nadzwyczajny.


Prezydent Iranu Ebrahim Raisi przybył do Syrii na czele delegacji wysokiego szczebla w celu ożywienia współpracy gospodarczej i politycznej między krajami.


Izraelski system wczesnego ostrzegania przed atakami rakietowymi zaczął działać w Kijowie w tym tygodniu, powiedział ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Korniczuk.


Siły izraelskie zastrzeliły i aresztowały palestyńskiego terrorystę, który zaatakował żołnierzy w pobliżu miasta al-Khader, na zachód od Betlejem w Judei.


Iddo Gefen, izraelski pisarz i doktorant psychologii na Uniwersytecie Columbia, został laureatem Nagrody im. Sami Rohr – literatura żydowska


Plenum Knesetu zatwierdziło we wstępnym czytaniu projekt ustawy umożliwiającej ofiarom terroryzmu wnoszenie roszczeń z tytułu czynów zabronionych przeciwko tym, którzy zapewniają wynagrodzenie za popełnienie aktów terroryzmu.


Netanjahu i Ben-Gvir w konflikcie o reakcję na terror w Gazie


Izrael inauguruje pawilon narodowy na wystawie obronnej w Singapurze


Grupa 28 senatorów uczciła 75. rocznicę powstania Izraela


Siły izraelskie wyeliminowały palestyńskich terrorystów, którzy w zeszłym miesiącu zamordowali trzech członków rodziny Dee w d dolinie Jordanu.


Borrell zjednuje sobie ministra spraw zagranicznych podczas długiej rozmowy w cztery oczy Członek zespołu Eli Cohena mówi, że szef europejskiej polityki zagranicznej wielokrotnie potępiał palestyńskie ataki, co zaowocowało zaproszeniem do Izraela i nową kartą w relacjach


Doradca Netanjahu rozmawiał o reformie z byłym szefem Sądu Najwyższego Barakiem Emerytowany sędzia potwierdza niedawne spotkanie z ministrem spraw strategicznych Ronem Dermerem, który reprezentuje premiera w negocjacjach mających na celu osiągnięcie szerokiego konsensusu w sprawie reformy sądownictwa.


Żołnierz Sił Obronnych Izraela został lekko ranny w palestyńskim ataku nożem we wsi Huwara, niedaleko Nablusu w Samarii


Działacze przeciwko reformie sądownictwa wznowili swoją kampanię “dni zakłóceń”, która zbiegła się z rozpoczęciem w tym tygodniu letniej sesji Knesetu.


Błąd techniczny” spowodował awarię systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome podczas starć z palestyńskimi terrorystami w Strefie Gazy, jak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Izraelskie Siły Powietrzne.


Minister obrony Izraela Yoav Gallant rozpoczął w czwartek oficjalną wizytę w Grecji i na Cyprze, ujawniając podczas pobytu w Atenach znaczne postępy w programie nuklearnym Teheranu.


Prezydent Iranu Ebrahim Raisi spotkał się w czwartek w Damaszku z palestyńskimi przywódcami terrorystycznymi, wzywając do zjednoczonego frontu przeciwko Izraelowi i informując ich, że upadek “syjonistycznego reżimu” jest nieunikniony.


Matka izraelskiego żołnierza, którego ciało jest przetrzymywane przez Hamas w Strefie Gazy, żąda, by rząd nie zwracał zwłok terrorysty z Islamskiego Dżihadu, Khadera Adnana, dopóki jej syn i inni jeńcy nie zostaną wydani.


Izraelski minister finansów Smotrich przekazuje więcej funduszy PA na rzecz ofiar terroryzmu


Po tym, jak grupa skrajnie lewicowych członków Zgromadzenia Narodowego Francji zaproponowała projekt określający Izrael jako “państwo apartheidu”, niższa izba parlamentu odrzuciła go stosunkiem głosów 199 do 71.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.