Uncategorized

Z ostatniej chwili


Izrael i grupa terrorystyczna PIJ osiągnęły niepewny rozejm po pięciu dniach walki
PIJ wystrzeliło ponad 1250 rakiet w kierunku Izraela, na co IDF odpowiedziało uderzeniem w około 400 obiektów terrorystycznych w Gazie.

Izrael i palestyńska grupa terrorystyczna Islamski Dżihad zawarły w sobotę wieczorem porozumienie o zawieszeniu broni po pięciu dniach walk.

“Dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego (KBN) Tzachi Hanegbi, na polecenie premiera Benjamina Netanjahu, podziękował prezydentowi Egiptu Abdelowi Fattahowi el-Sisi i wyraził wdzięczność państwa Izrael za intensywne wysiłki Egiptu w celu zapewnienia zawieszenia broni” – napisano w oświadczeniu Kancelarii Premiera w Jerozolimie.

“Dyrektor KBN dał jasno do zrozumienia, że przyjęcie przez Izrael egipskiej inicjatywy oznacza, że ‘cisza spotka się z ciszą’ i że jeśli Izrael zostanie zaatakowany lub zagrożony, będzie nadal robił wszystko, co konieczne, aby się bronić” – dodano w oświadczeniu.

Napięcie wzrosło we wtorek rano, kiedy IDF zabił trzech czołowych członków PIJ w Strefie Gazy. IDF zidentyfikował cele jako Khalil Bahitini, dowódca PIJ w północnej Gazie; Jahed Ahnam, starszy członek rady “wojskowej” grupy terrorystycznej; oraz Tarek Azaldin, który kierował jej działaniami w Judei i Samarii.

Dowódca sił rakietowych PIJ, Ali Hassan Muhammad Ghali, oraz dwóch innych terrorystów zostało zabitych w czwartek wczesnym rankiem w ataku na budynek mieszkalny w dzielnicy Szejk Hamad w Khan Younis. W czwartek po południu Izraelskie Siły Powietrzne zabiły Ahmeda Abu-Deka, starszego członka sił wyrzutni rakietowych PIJ.

W piątek izraelski samolot zabił Iyada al-Hassaniego, “najstarszego” przedstawiciela Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy.

Izraelczyk Inga Avramyan, lat 80, zginął w czwartek wieczorem, gdy rakieta wystrzelona z Gazy uderzyła w czteropiętrowy budynek w Rehovot, 12 mil na południe od Tel Awiwu.

Była to jedyna izraelska ofiara śmiertelna podczas “operacji Tarcza i Strzała”.

Palestyńczyk ze Strefy Gazy pracujący w Izraelu w sobotę również zginął od ostrzału rakietowego PIJ.

Jerozolima odrzuciła warunek zawieszenia rozejmu, jakim jest wstrzymanie celowych zabójstw terrorystów PIJ i przekazanie ciała członka PIJ Khadera Adnana, który zmarł w zeszłym tygodniu w więzieniu po 87-dniowym strajku głodowym.

Po jego śmierci PIJ wystrzelił ponad 100 rakiet w kierunku Izraela w ciągu 24 godzin.

Podczas ostatnich walk PIJ wystrzelił ponad 1250 rakiet w kierunku Izraela, na co IDF odpowiedział uderzeniem w około 400 obiektów terrorystycznych w Gazie.

Z ostatniej chwili

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.