Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Trzy tygodnie, a getto wciąż płonęło

„Aby nie załatwiać swoich potrzeb, zażywaliśmy opium. Aby nie kaszleć, zażywaliśmy kodeinę. Aby nie zasnąć, przyjmowaliśmy duże dawki kofeiny”. Uwaga, ten tekst zawiera dramatyczne opisy.

Wiecej TUTAJ


Chiny i Rosja pogłębiają więzi

Chiny i Rosja nadal pogłębiają swoje więzi. Bliskie i intensyfikujące się kontakty Chin z Rosją zapewniły Putinowi ostatnią deskę ratunku, umożliwiając mu kontynuowanie wojny z Ukrainą. 

Wiecej TUTAJ


Polska bliżej Rosji niż Europy Zachodniej. To dla nas ranking wstydu

Czwarty rok z rzędu Polska zajęła ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej w najważniejszym ogólnoeuropejskim rankingu badającym poziom równouprawnienia osób LGBT+. 

Wiecej TUTAJ


Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się na kompromis

Dla wielu na Bliskim Wschodzie tym, czego najbardziej pragną, jest zabijanie Żydów – co uważają za zupełnie rozsądny cel. Równocześnie większość Izraela składa się z Żydów, którzy przede wszystkim nie chcą być zabijani. I żadna ze stron nie jest skłonna do kompromisu w sprawie tych pragnień.

Wiecej TUTAJ


Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela

Historyczna podróż w 75. rocznicę powstania państwa izraela. Konstanty Gebert patrzy na Izrael ze szczególnej perspektywy: religijnego Żyda, a jednocześnie liberalnego demokraty, który osobiście angażował się w zwalczanie różnych form opresji w Polsce i na świecie.

Wiecej TUTAJ


Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu

Armia izraelska dokłada wszelkich starań, aby chronić swoją ludność cywilną, unikając jednocześnie niepotrzebnych ofiar wśród ludności cywilnej na terytorium wroga. Z drugiej strony przywódcy terrorystów w Gazie upewniają się, że ich żony i dzieci są w pobliżu i gotowe na śmierć, ilekroć istnieje ryzyko ataku przeciwko nim. Celowo umieszczają swoje magazyny broni, miejsca wystrzeliwania rakiet i bojowników wśród ludności cywilnej, w tym w szkołach, szpitalach i budynkach mieszkalnych. 

Wiecej TUTAJ


Irena Likierman: Dowiedziałam się, że cała moja rodzina popełniła w tym pociągu samobójstwo

Z dnia na dzień było coraz gorzej. Coraz gorzej. Terror, nędza, zimno. Brak wszystkiego. Przede wszystkim jedzenia. Z mojego okienka widziałam okropne rzeczy. Takie, jakich dziecko nigdy nie powinno było oglądać – opowiada Irena Likierman w książce Anny Herbich “Dziewczyny ocalałe”

Wiecej TUTAJ


Będzie afera? Zbulwersowała Polaków swoimi słowami po Eurowizji

Zdobywczyni trzeciego miejsca na Eurowizji – Noa Kirel z Izraela – była sensacją konkursu. Od polskiego jury otrzymała 12 punktów. Wokalistka takie wyróżnienie ze strony naszej komisji podsumowała szokującymi słowami, które wywołały oburzenie w mediach społecznościowych.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.