Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 26.5 – 28.5


Plan walki z antysemityzmem, w tym poprzez definicję IHRA, cieszy się szerokim poparciem amerykańskiej społeczności żydowskiej.


Stany Zjednoczone przyjmują definicję antysemityzmu IHRA


Francja oskarża Iran o naruszenie rezolucji ONZ zatwierdzającej porozumienie nuklearne z 2015 roku po przeprowadzeniu przez ten kraj testu rakiety balistycznej dalekiego zasięgu.


 Dwie trzecie Amerykanów uważa, że ​​Biden jest za stary na drugą kadencję


Reprezentantka Izraela Noa Kirel na konkursie Eurowizji odwiedzi Polskę po jej komentarzach na temat Holokaustu, które wzburzyły Polskę.


Terrorysta wtargnął do osiedla żydowskiego Teneh Omarim, w pobliżu Hebronu w Judei. Gdy z nożem zbliżył się do synagogi, w której trwały modlitwy, ochroniarz zastrzelił napastnika


Uniwersytet Yeshiva w Nowym Jorku uhonorował wynalazcę izraelskiego systemu obrony powietrznej Iron Dome. IDF bryg. Gen. (rez.) Daniel Gold, szef izraelskiej Dyrekcji ds. Badań i Rozwoju Obrony (DDR&D-MAFAT), został odznaczony Medalem Prezydenckim


Około 120 000 Izraelczyków świętowało żydowskie święto Szawuot, odwiedzając różne izraelskie rezerwaty przyrody, a Urząd ds. Natury i Parków poinformował, że najpopularniejszymi miejscami były Park Narodowy Gan HaShlosha, Rezerwat Przyrody Ein Gedi i Massada. (Gilad Carmeli)


Pierwsze transportery opancerzone Eitan dostarczone do Brygady Piechoty IDF Nahal


Terroryści Islamskiego Dżihadu atakują pojazdy przy wjeździe do Mevo Dotan w północnej Samarii.


Były szef Mossadu: „Możliwa normalizacja z Arabią Saudyjską”


Sułtan Omanu Haitham bin Tarik, którego kraj od dawna jest mediatorem między Iranem a Zachodem, przybył w niedzielę do Teheranu z dwudniową wizytą.


Premier Benjamin Netanjahu ogłosił w niedzielę, że utworzy zespół, który zajmie się kosztami życia, w związku z utrzymującą się inflacją 


Prezydent Isaac Herzog poleci do Azerbejdżanu we wtorek, co jest kolejnym krokiem w trwającej i bardzo widocznej współpracy bilateralnej.


Izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu narkotyków przez granicę z Egiptem. Przejęto 62 kg narkotyków o wartości rynkowej 6,2 mln szekli.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 5 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.


W całym kraju wybuchło 176 pożarów. Najwięcej pożarów (53) wybuchło na północy. 32 pożary wybuchły na wybrzeżu, 28 w okolicach Jerozolimie, 24 na południu, 22 w centrum, a 14 na terenach Judei i Samarii.


Plan antysemityzmu Bidena przyjmuje definicję IHRA


Siły IDF zauważyły podejrzanego palestyńskiego terrorystę umieszczającego ładunek wybuchowy na Zachodnim Brzegu i otworzyły ogień.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.