Uncategorized

Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne


Kto z was następny nałoży pas samobójczy?

Reuters, donosząc o samobójstwie przez zagłodzenie Chadera Adnana, pisze: „Adnan został aresztowany i postawiony w stan oskarżenia przed izraelskim sądem wojskowym pod zarzutami, które obejmowały powiązania z wyjętą spod prawa grupą i podżeganie do przemocy” .

Jak zauważa CAMERA , większość doniesień o jego śmierci sugeruje, że przebywał w areszcie administracyjnym lub że jego strajk głodowy dotyczył zatrzymania administracyjnego. Ale w rzeczywistości został oskarżony i przedstawiono mu akt oskarżenia.

Nie znamy konkretnego przykładu podżegania do przemocy, o który oskarżono Adnana, ale został on sfilmowany na wideo, w którym wyraźnie wzywa Palestyńczyków do strzelania i mordowania Żydów.

ONZ napisała dokumenty na temat zwalczania podżegania i pisze, że takie podżeganie stanowi naruszenie prawa międzynarodowego i kilku konwencji międzynarodowych. W zeszłym roku odbyło się spotkanie, na którym wszyscy uczestnicy z wielu krajów jednogłośnie zgodzili się, że podżeganie do przemocy jest niedopuszczalne w żadnych okolicznościach. 

Jednak w przypadku śmierci Adnana ONZ popiera człowieka, który – co jest udokumentowane – nawoływał do mordowania Żydów.

Organizacja Human Rights Watch jest znana ze sprzeciwiania się bezpośredniemu podżeganiu do przemocy w DRKEtiopiiGrecji i innych miejscach. Mówi, że Meta nie zrobiła wystarczająco dużo, aby zwalczać podżeganie do przemocy na swoim Facebooku i innych platformach. Oficjalne stanowisko tej organizacji od dziesięcioleci jest takie, że HRW sprzeciwia się prawom zabraniającym pośredniego podżegania, ale w pełni popiera prawa – wspierane przez prawo międzynarodowe – przeciwko bezpośredniemu podżeganiu do przemocy. 

Ale jeśli chodzi o Palestyńczyków bezpośrednio podżegających do przemocy wobec Żydów – nie tylko Chadera Adnana, ale setki przykładów, które można zobaczyć w MEMRI i Palestinian Media Watch – Human Rights Watch milczy i nie potępia takich wypowiedzi. Wręcz przeciwnie, HRW uważa Adnana za bohatera. 

Omar Shakir, ich badacz Bliskiego Wschodu, napisał na Twitterze: „Nie miejcie wątpliwości: Izrael zabił Chadera Adnana. Odważnie walczył z niesprawiedliwością – wielomiesięcznymi strajkami głodowymi przeciwko zatrzymaniom administracyjnym – aż do ostatniego tchnienia. Nigdy nie cieszył się ani minutą wolności, ale umiera z wysoko podniesioną głową. Jego niezłomność nie zostanie zapomniana”.

Amnesty International wypowiadała się także na temat podżegania do przemocy w MjanmieIndiachBrazylii i innych krajach. Ale nigdy nie potępiła palestyńskiego podżegania do przemocy wobec Żydów. Na Twitterze poparła również Chadera Adnana, opisując go jako „ojca dziewięciorga dzieci”, nie wspominając nawet o jego przywódczej roli w grupie terrorystycznej Islamskiego Dżihadu, nie mówiąc już o jego własnym bezpośrednim podżeganiu do wysadzania w powietrze żydowskich cywilów. 

W rzeczywistości raport Amnesty o śmierci Adnana wspomina, że został oskarżony o podżeganie do przemocy – ale zamiast zbadać, co faktycznie powiedział, sugeruje, że są to zmyślone zarzuty i że zachowywał się tak, jak zrobiłaby to każda normalna osoba:

W lutym 2023 r. Chader Adnan został aresztowany i postawiony w stan oskarżenia przez izraelski sąd wojskowy pod zarzutem „podżegania do przemocy” – w dużej mierze na podstawie wizyt u rodzin więźniów palestyńskich i pogrzebów zabitych przez siły izraelskie.


To ostatnie zdanie silnie sugeruje, że Amnesty wie o filmie pokazanym powyżej i wie, że Adnan wzywał do wysadzania w powietrze Izraelczyków, i zamiast potępienia wyraźnego wezwania Chadera Adnana do mordowania Żydów, Amnesty mówi, że to Izrael jest winny aresztowania go za podżeganie!

To nie są prawa człowieka. To przyzwolenie na podżeganie do mordowania Żydów pod pretekstem praw człowieka.

Obecna fala ataków terrorystycznych na Izraelczyków nie pojawiła się w próżni. Ataki, zwłaszcza ataki „samotnych wilków”, podczas których nastolatki i kobiety podejmują ataki nożownicze na Izraelczyków lub taranują swoimi samochodami Żydów, są bezpośrednim skutkiem tego rodzaju podżegania, które jest wszechobecne w palestyńskich mediach i mediach społecznościowych. Podżeganie zabija – i „organizacje praw człowieka” wiedzą o tym doskonale, ponieważ potępiają to w innych kontekstach.

Ale kiedy chodzi o Izrael, albo nie przyznają się do żadnego podżegania, albo przedstawiają to jako normalną część tego, co to znaczy być Palestyńczykiem. Chader Adnan nie jest kimś, kto namawia Palestyńczyków do mordowania Żydów, ale bohaterem organizacji praw człowieka, który odważnie protestuje przeciwko aresztowaniu – za nakłanianie Palestyńczyków do mordowania Żydów.

Organizacje praw człowieka stały się parodią walki o praw człowieka. 

Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/05/human-rights-leaders-agree-incitement.html

Elder of Ziyon, 4 maja 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.