Uncategorized

Skandal w Warszawie


Chciałbym Was poinformować, że mój wykład w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie został przerwany przez polskiego posła radykalnej prawicy Grzegorza Brauna. Dziesięć minut po wykładzie Braun wstał, wyrwał mi mikrofon, wielokrotnie tłukł nim o podium, a później zniszczył głośniki. Kilku jego zwolenników osłaniało go. Po jakimś czasie pojawiła się policja, ale nie była w stanie go usunąć, ponieważ Braun powoływał się na immunitet poselski.

To był chaos i zamieszanie. Niektórzy wymieniali ciosy. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego w mojej długiej karierze akademickiej. Miałem mówić o rosnącej fali faszyzmu w Polsce. Teraz nie muszę – kilka zdjęć załatwi sprawę. Muszę przyznać, że wciąż jestem wstrząśnięty. Nie każdego dnia patrzysz faszyzmowi prosto w oczy. W Polsce przeszliśmy do kolejnego etapu: przemocy.

Na zdjęciach Grzegorz Braun zajmujący podium, “patriotyczna” demonstracja przed budynkiem Niemieckiego Instytutu Historycznego i poseł Braun rozbijający mikrofon o podium. Zdjęcia dzięki uprzejmości Adama Leszczyńskiego i Wojciecha Czuchnowskiego.

Przyslal Aleksander Milchtach Slaw

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Wydarzenie skandaliczne ale jeszcze bardziej skandaliczne jest milczenie jakie zapadło po tym bandyckim wydarzeniu. Braun jest posłem – czy będzie jakaś reakcja ze strony marszałek Sejmu.
    Dzicz hańbi Polskę bez reakcji władz.

  2. Braun, to chyba zydowski wychrzta, extra gorliwy tak jak tylu innych wychrztow

  3. Skurwysynstwo w srodku Europy. Jestesmy na swiecie z Panem.
    Leszek K Szwecja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.