Uncategorized

Pytania do ambasadora USA w Izraelu


Dawid Bedin

Powszechnie zakłada się, że polityka Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie ma na celu wspieranie wzajemnego uznania między Izraelem a tworzącą się Palestyną.

To nie jest to, co widzimy w dzisiejszej polityce USA.


Palestyńskie Siły Bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej (PSF), wyszkolone przez USA do walki z arabskimi terrorystami, zamiast tego codziennie przeprowadzają ataki na Żydów. PSF są zdominowane przez Brygady Męczenników Al-Aksy, uznane przez rząd USA za zagraniczną organizację terrorystyczną (FTO).

Stany Zjednoczone uchwaliły bezprecedensowe przepisy, które zapewniają dożywotnią pensję każdemu, kto zamorduje Żyda.

Zapytałem ustępującego ambasadora USA Thomasa Nidesa, czy rząd USA będzie domagał się uchylenia tego prawa, które działa jako zachęta do zabijania Żydów.

Odpowiedź: Nie.

Zapytałem Nidesa, czy Stany Zjednoczone zażądają, aby PA porzuciła swój program wojenny.
Odpowiedź: Nie.

Zapytałem Nidesa, czy Stany Zjednoczone poproszą PA o wycofanie podręcznika z 2018 r., ponownie opublikowanego w 2023 r., który gloryfikuje Dalala al-Mughrabiego, który zamordował 35 Żydów, w tym 12 dzieci, jako wzór do naśladowania dla następnego pokolenia.

Odpowiedź: Nie.

UNRWA przeznacza 1,6 miliarda dolarów na obsługę 6,7 miliona potomków arabskich uchodźców w 59 “tymczasowych” obozach dla uchodźców, jednocześnie wpajając ideę “prawa powrotu” do wiosek, które istniały w Izraelu przed 1948 rokiem.

Zapytałem Nidesa, czy rząd USA popiera zmianę polityki wobec UNRWA.

Odpowiedź: Nie

Tymczasem materiały informacyjne wykorzystywane przez UNRWA zawierają 120 nowych map, które zastępują wszystkie żydowskie miasta – po obu stronach linii z 1967 roku – arabskimi nazwami, nową formą “Judenrein”.

Rząd USA mógłby poprosić UNRWA o używanie standardowych map w szkołach – prowadzonych pod auspicjami ONZ – które przedstawiają szczegóły geograficzne każdego państwa członkowskiego ONZ, w tym Izraela.

Zapytałem Nidesa, czy Stany Zjednoczone wystąpią z taką prośbą.

Odpowiedź: Nie.

Kwestie te powinny być podstawą wszelkich pytań dotyczących polityki bliskowschodniej zadawanych Kongresowi.

Pytania do ambasadora USA w Izraelu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.