Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.6- 23.6


Izrael odwołuje loty do Szarm el-Szejk Bezpośrednie loty rozpoczęły się ponad rok temu, co miało na celu ocieplenie stosunków między Izraelem a Egiptem i zachęcenie do turystyki.


Druzowie opanowali sztukę przetrwania w grupie na bezlitosnym, muzułmańskim Bliskim Wschodzie. Będą lojalni wobec Izraela, jeśli będziemy postrzegani jako silni. Op-ed.


Były szef sztabu: “Suwerenność musi być egzekwowana Gadi Eizenkot wyjaśnia potrzebę bardziej zdecydowanych działań przeciwko przyczółkom Hezbollahu na terytorium Izraela.


Izraelskie wojsko zlikwidowało w czwartek trzyosobową komórkę terrorystyczną w Samarii poprzez trafienie ich pojazdu za pomocą drona.


KKL-JNF gościł przewodniczącą Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej Markétę Pekarovą Adamovą, przygotowując się do budowy muzeum na świeżym powietrzu i dostępnego pociągu upamiętniającego pierwszego prezydenta Czechosłowacji Tomáša Masaryka, który był wielkim sojusznikiem syjonizmu w latach poprzedzających powstanie państwa.


Łotewska Agencja ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Urząd ds. Innowacji w Izraelu podpisały w środę umowę o współpracy w celu wspierania projektów dwustronnych w zakresie innowacji i rozwoju technologii.


Po ataku terrorystycznym mieszkańcy miasta Icchar odłączają miasto terrorystów od prądu. “Ich prąd nie przepłynie przez nasze miasto”.Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn
tworzą zespół do promowania wspólnej turystyki


Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Tzachi Hanegbi spotkał się w Jerozolimie z asystentką sekretarza stanu USA ds. Bliskiego Wschodu Barbarą Leaf i przedyskutował z nią “sposoby zapobiegania eskalacji zagrożeń w następstwie ostatnich incydentów terrorystycznych”.


Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zaapelował w czwartek do Ukrainy, aby dała swoim sportowcom szansę na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, pomimo nałożonego na nich częściowego zakazu rywalizacji z rosyjskimi i białoruskimi sportowcami.


Działacze proizraelscy w Wielkiej Brytanii złożyli skargę do krajowego organu nadzorującego, który monitoruje przejrzystość rządu, w związku z rzekomym niedostarczeniem przez ministerstwo informacji na temat finansowania, które prawdopodobnie trafia do palestyńskich terrorystów.


Michael Gove, brytyjski sekretarz stanu ds. równości warunków mieszkaniowych i wspólnot, wprowadził w tym tygodniu przepisy nakładające wysokie grzywny na organy publiczne, które próbują bojkotować Izrael.


Zjednoczone Emiraty Arabskie i Palestyńczycy zwrócili się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o omówienie eskalacji konfliktu na Zachodnim Brzegu Jordanu. W rezultacie oczekuje się, że Rada zwoła jutro niejawne konsultacje w tej sprawie. (Itamar Eichner)


Przewodniczący Zjednoczonego Judaizmu Tory i minister budownictwa i mieszkalnictwa Yitzhak Goldknopf odwiedził w czwartek społeczność Evyatar w Samarii i starał się dodać otuchy mieszkańcom, którzy przybyli do społeczności w odpowiedzi na strzelaninę w pobliżu Eli.


Przywódca Hamasu Khaled Mashaal stwierdził, że ataki terrorystyczne pokazują sukces zbrojnego oporu przeciwko Izraelowi.Jesteśmy zdeterminowani do eskalacji ataków we wszystkich obszarach


Osadnicy żydowscy starli się z Arabami przy wiosce Jalud w Samarii. Obie strony obrzucały się kamieniami


Szef agencji bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet, Ronan Bar spotkał się w siedzibie ONZ z wyższymi urzędnikami tej organizacji, ostrzegając, że Autonomia Palestyńska utraciła zdolność kontrolowania północnej części Samarii, gdzie wiele obszarów pozostaje całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą, i dlatego Siły Obronne Izraela będą musiały tam działać.


izraelski koncern Israel Aerospace Industries zaprezentował na targach Air Show w Paryżu swój najnowszy samolot szpiegowski Mars2 ELI-3150.


Ambasador ONZ Gilad Erdan żąda od Rady Bezpieczeństwa potępienia ataku EliCharedi, członek koalicji premiera Benjamina Netanjahu, skrytykował społeczność LGBTQ w wywiadzie, mówiąc, że jest to poważniejsze zagrożenie dla Izraela niż islamistyczne grupy terrorystyczne


Niedawny atak na Eli Junction i wzrost aktywności terrorystycznej sprawiają, że szkolenie i wysyłanie psów do izraelskich miast jest pilniejsze niż kiedykolwiek.


W nadchodzącym okresie Palestyńczycy posiadający amerykańskie obywatelstwo uzyskają dostęp do regionów Zachodniego Brzegu poprzez międzynarodowe lotnisko Ben-Guriona i lotnisko Ramon na południu.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.