Uncategorized

Napoleon miał rację co do Żydów

Przyznał, podobnie jak inni wybitni przywódcy, że Żydzi są prawnymi spadkobiercami ziemi Izraela


JOSEPH FRAGER


Dr Joseph Frager jest aktywistą i lekarzem przez całe życie. Jest przewodniczącym izraelskiego rzecznictwa w Rabbinical Alliance of America, przewodniczącym komitetu wykonawczego American Friends of Ateret Cohanim i wiceprezesem wykonawczym Israel Heritage Foundation.

W obliczu fali nieprawd pochodzących od szefa Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i jego podwładnych, zawsze jest mile widzianym i odświeżającym zjawiskiem, gdy światowi przywódcy uznają i mówią prawdę o Izraelu i Żydach.

Pat Robertson, który zmarł w zeszłym tygodniu, był jednym z takich przywódców. Był on wielkim przyjacielem państwa Izrael i będzie go nam bardzo brakowało.

Zawsze jestem wdzięczny, gdy przywódcy jasno stwierdzają, że Żydzi są prawowitymi spadkobiercami Ziemi Izraela, która została obiecana przez Boga narodowi żydowskiemu. Doceniam, gdy dyplomaci i dygnitarze podkreślają, że Pierwsza i Druga Świątynia stały na Wzgórzu Świątynnym.

Nie jest powszechnie wiadomo, że Napoleon Bonaparte był jednym z tych przywódców. W 1799 roku próbował podbić Ziemię Izraela od osmańskiego gubernatora Ahmada Paszy al-Jazzara, znanego również jako “Rzeźnik”. 16 kwietnia 1799 r. Napoleon pokonał kawalerię Rzeźnika w bitwie pod górą Tabor. Kiedy dotarł do Ramli, 25 mil od Jerozolimy, wydał “Proklamację do Żydów”.

“Izraelici, narodzie jedyny w swoim rodzaju, którego przez tysiące lat żądza podboju i tyrania zdołały pozbawić ziem przodków, ale nie imienia i narodowej egzystencji! Powstańcie więc z radością, wy wygnani!”

“Wojna bez precedensu w dziejach historii (…) pomści hańbę [Francji] i hańbę najodleglejszych narodów, dawno zapomnianych pod jarzmem niewolnictwa, a także prawie 2000-letnią hańbę nałożoną na was” – czytamy dalej. “Podczas gdy czas i okoliczności wydają się najmniej sprzyjać ponownemu wysuwaniu waszych roszczeń, a nawet ich wyrażaniu, a nawet zmuszają do ich całkowitego porzucenia, to w tym właśnie czasie, wbrew wszelkim oczekiwaniom, oferuje wam dziedzictwo Izraela!”.

“Młoda armia, z którą Opatrzność wysłała mnie tutaj, pozwoliła sprawiedliwości i towarzyszyła zwycięstwu, uczyniła Jerozolimę moją kwaterą główną i w ciągu kilku dni przeniesie ją do Damaszku, bliskości, która nie jest już przerażająca dla miasta Dawida” – oświadczył Napoleon.

Niestety, Napoleon przegrał bitwę pod Acre z Rzeźnikiem, któremu pomogły dwa okręty brytyjskiej marynarki wojennej pod dowództwem Sir Sidneya Smitha, angielskiego komodora. 21 maja 1799 r. Napoleon wycofał się w kierunku Egiptu.

Pomimo porażki, Napoleon uczynił Palestynę centrum zainteresowania świata i zwiększył imigrację Żydów do tego kraju. Jego wypowiedzi na temat Żydów i Palestyny przeszły do historii.

Benjamin Disraeli, brytyjski mąż stanu, pisarz i premier, który urodził się Żydem, ale został ochrzczony w wieku 12 lat, wygłosił podobne oświadczenia. W 1851 roku powiedział: “Przywrócenie Żydom ich ziemi, którą można było kupić od Osmanów, było zarówno sprawiedliwe, jak i wykonalne”. Zaatakowany za bycie Żydem, Disraeli wygłosił również dobrze nagłośnione oświadczenie: “Tak, jestem Żydem, a kiedy przodkowie Wielce Szanownego Pana żyli jako dzikusy na nieznanej wyspie, moi byli kapłanami w Świątyni Salomona”.

To skandal, że Mahmud Abbas nadal zaprzecza związkom narodu żydowskiego ze Wzgórzem Świątynnym i Ziemią Izraela. Przywódcy na całym świecie muszą podążać śladami Napoleona, Disraeli i Robertsona, którzy nie bali się mówić w imieniu Izraela i narodu żydowskiego.


Dr Joseph Frager jest wieloletnim aktywistą i lekarzem. Jest przewodniczącym rzecznictwa Izraela na rzecz Rabinical Alliance of America, przewodniczącym komitetu wykonawczego American Friends of Ateret Cohanim i wiceprezesem wykonawczym Israel Heritage Foundation.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. A propos Benjamina Disraeli’go.
    Zarcik:
    Disraeli rozmawia z Otto Bismarkiem. Bismark mowi. Miemcy wlasnie stworzyli panstwo w Afryce gdze Zydzi i swinie beda tolerowani. Na to Disraeli odowioada, ze to dobrze dla nas obu sie sklada.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.