Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Galaktyki dają się poznać, ale niektórych sekretów zazdrośnie strzegą

O tym, że istnieją, wiemy od lat 20. XX w., gdy m.in. Edwin Hubble dokonywał swoich największych odkryć. Jak powstawały i jak przebiegała ich ewolucja? To wciąż otwarte pytania, chociaż dowiadujemy się na ten temat coraz więcej.

Wiecej TUTAJ


Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir

Kiedy Indie gościły kluczową konferencję G20 w Srinagar, stolicy Terytorium Związku Dżammu i Kaszmiru w Indiach, w dniach 22 i 23 maja, dowiedzieliśmy się że w konferencji uczestniczyło około 122 delegatów, w tym 60 obcokrajowców. Konferencja została jednak zbojkotowana przez Pakistan, jak też przez jego długoletnich sojuszników, Chiny i Turcję.

Wiecej TUTAJ


Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”

Prawie dwa tysiące lat temu Rzymianie, którym zbuntowani Żydzi mieszkający w ich ojczyźnie i przeciwstawiający się rzymskim rządom sprawili poważne kłopoty, (pamiętacie oczywiście Masadę i zniszczenie Drugiej Świątyni?), postanowił po stłumieniu buntu Bar Kochby w 135 roku n.e. zmienić nazwę „Judei” na „Syria Palestina”, która wkrótce została skrócona do „Palestina”, jako sposób na zamazanie żydowskiego związku z ziemią. 

Wiecej TUTAJ


 Niemieccy kamraci triumfują, a kraj płonie ze wstydu.

Historyk Gerd Koenen tłumaczy, dlaczego Niemcy coraz częściej zwracają się ku skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), oraz skąd te środowiska czerpią polityczne inspiracje. Według naukowca należy szukać ich na Kremlu oraz w “moralnym długu” wobec Rosji, który wciąż ciąży niektórym Niemcom po wydarzeniach z II wojny światowej.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego wszystkie tajne służby nienawidzą Edwarda Snowdena. I za co my możemy być mu wdzięczni

Dekadę po rewelacjach Snowdena wciąż musimy bronić swojego prawa do prywatnej komunikacji, a wykorzystanie przez służby narzędzi inwigilacji (jak Pegasus) nadal odbywa się bez wystarczającej kontroli i przejrzystości. Ale sporo już o tym wiemy

Wiecej TUTAJ


Marsz Pamięci zbliża się wielkimi krokami!
Już za dwa tygodnie, w piątek 21 lipca o godzinie 18:00, wspólnie wyruszymy z Umschlagplatz trasą “od śmierci do życia”, oddając hołd ofiarom wielkiej akcji deportacyjnej z getta warszawskiego do obozu zagłady w Treblince, gdzie w 1942 roku z rąk nazistów zginęło blisko 300 tysięcy Żydów.
Tegoroczny Marsz poświęcony jest oporowi cywilnemu w getcie, a jego zwieńczeniem będzie koncert chóru VRC oraz otwarcie wystawy plenerowej „Korzenie powstania. Opór w getcie warszawskim” na Skwerze Batalionu Harcerskiego AK „Wigry” (pod kinem Muranów).


Nie mają robaków i są bardzo zdrowe. Dlaczego warto jeść kurki?

Kurki, czyli pieprzniki jadalne, to wyjątkowe grzyby rosnące w naszych lasach. Smakują obłędnie, ale ich ceny potrafią ostatnio zwalić z nóg, dlatego wiele osób chętnie wybiera się na zbiory do lasu samodzielnie. Co trzeba o nich wiedzieć i dlaczego są takie niesamowite?

Wiecej TUTAJ


Incydent podczas wizyty Zełenskiego w Bułgarii. “Przeklinam cię!

Wołodymyr Zełenski podczas wizyty w Bułgarii spotkał się z prezydentem Rumenem Radewem, który nie ukrywa swojego sprzeciwu wobec militarnego wspierania Ukrainy i utrzymuje, że pomoc taka przedłuża wojnę. To niejedyny głos sprzeciwu, z jakim spotkał się podczas wizyty w Sofii.

Wiecej TUTAJ


Biden: Ukraina nie jest gotowa na członkostwo w NATO

Nie sądzę, aby w NATO była jednomyślność co do tego, czy należy wprowadzić Ukrainę do rodziny NATO teraz, w tej chwili, w środku wojny – powiedział w wywiadzie dla CNN prezydent Joe Biden.

Wiecej TUTAJ


Erdogan rozmawiał z Bidenem. “Szwecja wciąż nie jest gotowa na NATO”

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozmawiał z prezydentem USA Joe Bidena przed szczytem NATO w Wilnie. Erdogana wciąż blokuje nadzieje Szwecji na przystąpienie do sojuszu, oskarżając Sztokholm o wspieranie kurdyjskiego separatyzmu. 

Wiecej TUTAJKategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Ostatni raz kiedy sprawdzałem AfD popiera Izrael jako państwo narodowe Żydów i nie neguje praw historycznych Żydów w Judei i Samarii. A antysemityzm AfD? Oficjalnie AfD sprzeciwia się antysemityzmowi, ale jej członkowie są często antysemitami. A to całkiem jak partie w rządzącej koalicji. Oficjalnie przeciw, nieoficjalnie za. Czyli żadna różnica między AfD a ”zielonymi” czy socjalistami, kiedy patrzy się na antysemityzm wyborców partii niemieckich. Ale stosunek AfD do Izraela jest lepszy niż partii koalicji które systematycznie głosują przeciw Izraelowi w ONZ i organizują demonstracje antyizraelskie przy każdej okazji.
    Dla mnie jasne na jakiej partii niemieckiej można będzie polegać bardziej kiedy Izrael znajdzie się w realnym niebezpieczeństwie. Ale jak to wytłumaczyć fanatykom pro palestyńskim w NIemczech.
    A kraj który już płonie, dosłownie, to Francja, gdzie islamiści palą instytucje państwowe i kościoły. W Niemczech jeszcze nie, ale to tylko kwestia czasu.
    To sytuacja którą AfD chce zapobiec w Niemczech i w Europie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.