Uncategorized

URODZINY W TRADYCJI ZYDOWSKIEJ 


Zosia Braun

Urodziny w tradycji żydowskiej są jak osobisty dzień stworzenia.

Sześć Dni Stworzenia zawierało w sobie energię życiową całego Wszechświata, tak jak dzień Twoich narodzin jest duchowym korzeniem całego Twojego życia. W dniu urodzin gwiazda osoby wschodzi i nasila się, otrzymujemy dodatkową siłę, aby zmienić swoje życie na lepsze i znaleźć nowe pomysły i rozwiązania. Dlatego ważne jest, aby właściwie zarządzać szansami tego dnia.

Talmud mówi: „Świat stoi na trzech podstawach – na modlitwie, na Torze i na dobrych uczynkach”. W dniu swoich urodzin ważne jest, aby zwrócić uwagę na te trzy rzeczy: przeczytać fragment modlitwy lub psalmu Dawida odpowiadający liczbie lat, które osiągnąłeś – na przykład, jeśli masz 65 lat, powinieneś przeczytać psalm 66. Wskazane jest również przestudiowanie fragmentu Tory, na przykład z Pirkei Awot (Nauki Ojców) i złożenie cedaki – darowizny.

Ważne jest, aby kobiety zapalały świece szabatowe w domu w piątek przed sobotą poprzedzającą ich urodziny. Zamężne kobiety zapalają dwie świece, niezamężne kobiety jedną. Czas zapalenia świecy to 18 minut przed zachodem słońca.

W swoje urodziny postaraj się wygospodarować czas, aby lepiej zrozumieć, co jest dobre w twoim życiu i podziękować za to Stwórcy; Pomyśl, jak możesz uczynić świat wokół siebie lepszym miejscem.

Dla kobiety ma to szczególne znaczenie. Kobieta ma szczególny potencjał duchowy, nazywana jest „zatoką akeret” – od niej zależy fundament domu, utrzymanie wszystkich domowników, a także nastawienie psychiczne wszystkich członków rodziny.

             Życzymy szczęścia, zdrowia, pogody ducha, pomyślności i sukcesów!

Mazal tow! Mazal tow! Mazal tow!

P.S. JEWISH CALENDER  CONVERTER

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.