Uncategorized

Złowrogie doniesienia o izraelskiej operacji w Jenin


Melanie Phillips

Znaczna część Zachodu wierzy w antysemickie kłamstwo, że Żydzi są odpowiedzialni za własną zagładę. Wśród mediów, które zwykle atakują Izrael, doniesienia o izraelskiej operacji wojskowej w tym tygodniu przeciwko enklawom terrorystycznym w mieście Jenin były jak można było przewidzieć okropne. Jenin stał się centrum śmiertelnego terroryzmu, odpowiedzialnym za zamordowanie 31 Izraelczyków w 2022 r. i 24 w tym roku.

Prawie połowa mieszkańców Jeninu należy do Hamasu lub Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ). W 2023 r. z Dżeninu doszło do ponad 50 ataków strzeleckich. Niedawno wystrzelono stamtąd dwie rakiety w kierunku Izraela. Podczas dwudniowej operacji IDF odkryły laboratoria bombowe, domowej roboty wyrzutnię rakiet, materiały wybuchowe, broń i sprzęt wojskowy. Jednak The New York Times pochwalił palestyński terroryzm jako “etos oporu” i opisał Jenin z podziwem jako posiadający “długą spuściznę jako bastion walki zbrojnej”.

Inne media błędnie przedstawiały reakcję Izraela na morderczy terroryzm jako bezmyślną agresję. Zrobiły to poprzez systematyczną demontaż kontekstu, w dużej mierze ignorując rosnącą liczbę ofiar izraelskich terrorystów i ataki, które izraelskie siły bezpieczeństwa udaremniają niemal codziennie. Dzień po rozpoczęciu operacji IDF, w Tel Awiwie doszło do ataku z użyciem samochodu i noża, w którym co najmniej dziewięć osób zostało rannych, a ciężarna kobieta straciła dziecko. Zwykli podejrzani w mediach natychmiast błędnie przedstawili to jako zbyt przewidywalny atak “zemsty” w ponurym cyklu przemocy.

Ale nie ma żadnego “cyklu przemocy”. Istnieją niekończące się próby zamordowania Izraelczyków i izraelskie próby powstrzymania dalszych ataków. Co więcej, istnieje zasadnicza różnica między celowymi próbami mordowania izraelskich cywilów przez Palestyńczyków a ogromną troską, jaką IDF podejmuje, aby uniknąć śmierci cywilów. IDF poinformowały, że wszystkich 12 Palestyńczyków zabitych w operacji w Jenin było terrorystami.

W tak gęsto zaludnionym obszarze, gdzie skrytki terrorystyczne i sale operacyjne są celowo zlokalizowane obok szkół i szpitali, nie spowodowanie śmierci cywilów w tak intensywnym nalocie było niezwykłym osiągnięciem. Nie tylko nie zostało to docenione przez media, ale całe wydarzenie zostało przedstawione w najbardziej zniekształcony i złośliwy sposób.

Głównym sprawcą tego – i najważniejszym ze względu na swój wyjątkowy globalny zasięg i reputację godną zaufania – była BBC. W wywiadzie z byłym premierem Izraela Naftalim Bennettem, prezenterka BBC Anjana Gadgil powiedziała: “Izraelskie wojsko nazywa to “operacją wojskową”, ale teraz wiemy, że giną młodzi ludzie, w tym czworo poniżej 18 roku życia. Czy to naprawdę było celem wojska?”. Bennett odpowiedział stanowczo, że wszyscy zabici Palestyńczycy byli terrorystami. Na co Gadgil odpowiedział: “Terroryści, ale dzieci. Siły izraelskie chętnie zabijają dzieci”. Po otrzymaniu kilku skarg, BBC przeprosiło, mówiąc: “Język użyty w tym pytaniu nie był dobrze sformułowany i był niewłaściwy”.

Chociaż przeprosiny ze strony BBC są rzadkością, były one całkowicie nieadekwatne do tak złośliwego incydentu. Relacje BBC na temat Izraela i Palestyńczyków są nie tylko konsekwentnie zniekształcane, ale także aktywnie promują nienawiść do Izraela i Żydów, którzy go wspierają. Ogólne sprawozdanie BBC na temat operacji w Jenin powtarzało standardową narrację o uciskanych i cierpiących Palestyńczykach walczących przeciwko Izraelowi w niekończącym się cyklu ataków i odwetów.

Nie wspomniano o stuletniej arabskiej wojnie na wyniszczenie przeciwko Izraelowi, w której Palestyńczycy wielokrotnie odrzucali oferty utworzenia własnego państwa i zamiast tego podwoili swoje mordercze ataki. Nie wspomniano również o codziennej propagandowej napaści Autonomii Palestyńskiej, która demonizuje cały naród żydowski i uczy palestyńskie dzieci, że ich najwyższym powołaniem powinno być mordowanie Żydów i kradzież terytorium Izraela. Co jeszcze bardziej zdumiewające, BBC całkowicie pominęło przyczynę wzrostu terroryzmu w Janinie i na spornych terytoriach: Iran kieruje tam grupami terrorystycznymi, aby realizować swój cel usunięcia Izraela z powierzchni ziemi.

W 2021 r. w raporcie Departamentu Stanu USA oszacowano, że Teheran zapewnia Hamasowi i PIJ łączne wsparcie w wysokości do 100 milionów dolarów rocznie. Delegacja PIJ, na czele z sekretarzem generalnym Ziyadem al-Nakhalehem, odwiedziła niedawno Teheran, gdzie omówiła z irańskimi przywódcami sposoby eskalacji walki z Izraelem. Trzy miesiące temu Nakhaleh powiedział: “Broń, której Palestyńczycy używają do walki, pochodzi z Iranu – Irańczycy zarówno płacą za tę broń, jak i ją dostarczają”. Powiedział, że z pomocą Iranu PIJ utworzyła “bataliony bojowe we wszystkich palestyńskich miastach na Zachodnim Brzegu”.

Izrael jest obecnie otoczony przez Iran. Szacuje się, że 180 000 rakiet Hezbollahu jest wycelowanych w Izrael z Libanu. Iran wspiera ataki rakietowe i inne ataki terrorystyczne na Izrael przeprowadzane przez Hamas i PIJ w Strefie Gazy. Teraz stworzył podobną infrastrukturę terrorystyczną na spornych terytoriach, z lotniskiem Ben Guriona i centralnym Izraelem potencjalnie w zasięgu rakiet. To po prostu zdumiewające, że BBC i reszta liberalnych mediów nie wspomniały o tym kluczowym wydarzeniu. Powodem jest to, że nie pasuje to do ich narracji o izraelskim ucisku i palestyńskim “oporze”. To dlatego demonizacja narodu żydowskiego pompowana przez P.A. jest zdecydowanie ignorowana. Dlatego palestyński cel zniszczenia Izraela jest negowany.

Jak powiedział mi prowadzący program polityczny w telewizji BBC, gdy wystąpiłem w nim w tym tygodniu, takie rzeczy to po prostu “propaganda” promowana przez “obie strony”. To wypaczenie całej narracji jest bardziej doniosłe, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Słowo “nazista” stało się tak bardzo nadużywane do demonizowania każdego przeciwnika lewicy, że zostało pozbawione większości swojego rzeczywistego znaczenia.

Ale w przypadku Bliskiego Wschodu nie jest to pusta obelga. Nie jest przesadą postrzeganie arabskiej i muzułmańskiej wojny przeciwko Izraelowi jako pośmiertnego frontu nazistowskiego. W ostatnich latach grupa naukowców stale odkrywała szczegóły sojuszu między Arabami z Mandatowej Palestyny a nazistowskimi przywódcami.

Niemiecki politolog Matthias Kuentzel argumentował, że partia nazistowska zamierzała nastawić muzułmanów przeciwko Żydom i syjonizmowi. Teraz Kuentzel pisze w czasopiśmie Fathom, że jego nowa książka, Nazizm, islamski antysemityzm i Bliski Wschód, przedstawia to, co wiadomo o broszurze Islam i judaizm, która została po raz pierwszy opublikowana w 1937 r. przez dyrektora Palestyńsko-Arabskiego Biura Informacji w Kairze. Uważa się, że autor miał wiele kontaktów z nazistowskimi agentami. Podczas II wojny światowej jego broszura została wydrukowana i rozprowadzona w dużych ilościach przez siły niemieckie. Kuentzel opisuje ją jako szokujący tekst, który wykorzystuje religię do podżegania do znienawidzenia Żydów. Pisze on: “Jest to sprzeczne z powszechnym założeniem, że islamski antysemityzm rozwinął się w odpowiedzi na rzekome izraelskie wykroczenia. To nie zachowanie syjonistów skłoniło do opublikowania tego wrogiego tekstu, ale raczej pierwsza próba wdrożenia dwupaństwowego rozwiązania dla Palestyny.

Fakt ten sugeruje, że nienawiść do Żydów była przyczyną, a nie konsekwencją kryzysów w konflikcie na Bliskim Wschodzie”. Każdy, kto przygląda się dzisiejszej palestyńskiej propagandzie, może zidentyfikować nazistowskie dziedzictwo obrazów i tropów. Dzieje się tak dlatego, że sprawa palestyńska jest współczesną wersją nazistowskiego ataku na Żydów. Na Zachodzie jest to nie tylko sprzeczne z narracją o Bliskim Wschodzie promowaną przez BBC, The New York Times i liberalną inteligencję. Zachód nie chce słyszeć o Holokauście. Nie chce słyszeć o antysemityzmie. Wmawia sobie, że Żydzi wyolbrzymiają je dla własnych celów.

To dlatego prawda o palestyńskiej wojnie na wyniszczenie nigdy nie jest uznawana. To dlatego irański ruch okrążający przeciwko Izraelowi nigdy nie jest zgłaszany. Dzieje się tak dlatego, że znaczna część Zachodu wierzy w to, co antysemici zawsze sobie wmawiali: że Żydzi są odpowiedzialni za własne zniszczenie. To straszne myślenie jest tym, co usłyszeliśmy po raz kolejny w tym tygodniu w relacjach z wydarzeń w Jenin.

Złowrogie doniesienia o izraelskiej operacji Jenin

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.