Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.7 – 11.7


Szef Centralnego Dowództwa Sił Obronnych Izraela, gen. dyw. Yehuda Fuchs, jednostronnie podważył oficjalną politykę rządu, zmniejszając liczbę sił przeznaczonych do ścigania palestyńskich naruszeń budowlanych w Judei i Samarii,


Zespół Izraelczyków przybył w piątek do Arabii Saudyjskiej, aby wziąć udział w globalnym konkursie gier wideo.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedzial, że ktokolwiek zamorduje Izraelczyków „skończy w jednym z dwóch miejsc: w więzieniu lub w grobie”.


Palestyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że „uzbrojone milicje osadników” popełniają zbrodnie wojenne przeciwko Palestyńczykom.


Po raz pierwszy dowódcy otrzymali instrukcje, jak postępować w przypadku odmowy pełnienia służby w proteście przeciwko rządowi.


Ponad 1000 weteranów elitarnych oddziałów cybernetycznych IDF nie zgłosi się na służbę w rezerwie, jeśli klauzula dotycząca zasady rozsądku zostanie zmniejszona.


Kuwejt i Arabia Saudyjska mają ” ekskluzywne prawa” do złoża gazu Durra w Zatoce Arabskiej, powiedział w niedzielę kuwejcki minister ds. ropy naftowej Saad Al Barrak i wezwał Iran do zweryfikowania swoich roszczeń do złoża.


Ramallah wysyła ministrów do Dżeninu, uderzając w Islamski Dżihad po operacji IDF


Poparcie przez Ukrainę 90% antyizraelskich głosowań w ONZ może zaszkodzić wsparciu dla Ukrainy.
Michael Brodsky zauważa “nienormalną sytuację”, biorąc pod uwagę, że Kijów “często zwraca się do Izraela z różnymi prośbami”.


Żołnierze IDF wyeliminowali terrorystę uzbrojonego w ładunek wybuchowy i improwizowany karabin, który przybył do punktu kontrolnego Neve Tzuf.


Terrorysta rzucił granat i wycelował broń w żołnierzy IDF stojących w punkcie kontrolnym na trasie 450 w pobliżu Dir Nizam. Nikt nie został ranny, a terrorysta został wyeliminowany.


Izraelskie i amerykańskie siły powietrzne rozpoczęły wspólne ćwiczenia, z serii ćwiczeń najwyraźniej mających na celu przygotowanie Sił Obronnych Izraela do potencjalnego uderzenia w Iranie.


Ministerstwo ds. Aliji i Integracji, które zajmuje się imigracją Żydów do Izraela, zakończyło tak zwaną szybką ścieżkę dla wnioskodawców z Rosji i Białorusi, powołując się na niski popyt na tę usługę


Posłowie zagłosują nad ustawą zakazującą sędziom sprawdzania “zasadności” decyzji rządu


Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Unia Europejska musi zezwolić Ankarze na wstąpienie w jej szeregi, zanim turecki parlament zatwierdzi wniosek Szwecji o przystąpienie do sojuszu wojskowego NATO.


Lewicowi aktywiści przeciwni reformom sądownictwa wtargnęli na salę posiedzeń Knesetu


Mahmud Abbas odpowiedział na ofertę Izraela, aby zapobiec jego upadkowi. Abbas odrzuca warunki Netanjahu dotyczące otrzymania pomocy.


Ben-Gvir do Bidena: “Ziemia Izraela jest nasza, nie pójdziemy na kompromis


Generał dywizji Yaron Finkelman objął dowództwo nad siłami południowymi IDF zastępując na tym stanowisku generała dywizji Eliezera Toledano.


Podczas spotkania dowódcy UNIFIL z premierem Libanu Najibem Mikatim ktory zaproponował rozpoczęcie procedury oznakowania granicy.


Udaremniony atak na zagraniczną ambasadę jest badany jako incydent, którego celem była ambasada Izraela w Azerbejdżanie.


Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odmówiło ujawnienia, w jaki sposób brytyjska pomoc rozwojowa dla Autonomii Palestyńskiej jest kontrolowana, twierdząc, że “nie leżałoby to w interesie publicznym”, podały w poniedziałek grupy żydowskie.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.