Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 12.7 – 13.7


Ci, którzy są winni mniej niż 50 000 ILS, nie będą już powstrzymywani przed opuszczeniem Izraela.


Premier spotyka się z wysłannikiem Bidena Amosem Hochsteinem w celu omówienia kwestii związanych z tym, co dzieje się na granicy libańskiej.


Minister obrony wzywa do trzymania polityki z dala od IDF w obliczu powszechnych protestów przeciwko reformie sądownictwa.


Czterech pilotów Sił Powietrznych poinformowało że nie zgłosi się na zaplanowane szkolenie. IDF bada incydent i traktuje go jako odmowę zgłoszenia się do służby.


Waszyngton niedawno zaproponował Jerozolimie wstrzymanie budowy bariery bezpieczeństwa w wiosce na granicy izraelsko-libańskiej w zamian za usunięcie placówki Hezbollahu ustawionej po izraelskiej stronie niebieskiej linii


Trwają prace nad propozycją utworzenia mostu lądowego łączącego Zjednoczone Emiraty Arabskie z Izraelem przez Arabię Saudyjską i Jordanię w celu ułatwienia przepływu towarów.


Marlena Spieler, podróżniczka i autorka żydowskich książek kucharskich, umiera w wieku 74 lat


Skład sędziowski w procesie oskarżonego o korupcję premiera Benjamina Netanjahu zapowiedział, że opublikuje skróconą wersję swoich komentarzy, które wygłosił za zamkniętymi drzwiami dla prokuratury i obrony na początku tego tygodnia. Sędziowie powiedzieli adwokatom, że zarzut przekupstwa znajdujący się w akcie oskarżenia, będzie trudny do udowodnienia.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 9 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.


Izraelska policja poinformowała, że w trakcie “Dnia Zakłóceń” w całym kraju zatrzymano 120 demonstrantów, z których 89 zwolniono, a 31 aresztowano do dalszego postępowania za różne wykroczenia.


Około 300 żołnierzy różnych izraelskich jednostek rezerwy, podpisało list mówiący, że w ramach antyrządowych protestów odmawiają stawienia się w swoich jednostkach wojskowych na wypadek wezwania.


Prezydent Chin Xi Jinping dołączył do prezydenta USA Bidena, wykluczając oba ich kraje z odgrywania jakiejkolwiek roli mediatora w zakończeniu ponad 100-letniego konfliktu między Arabami i Żydami o terytorium zwane niegdyś Palestyną.


Były prezydent Donald Trump przemawiał na gali Israel Heritage Foundation 2023 i ostrzegł, że poparcie dla Izraela spada. Trump do zwolenników Izraela: “Izrael jest oblężony, musicie być bardziej proaktywni


Min. Gallant będzie przewodniczył delegacji do Azerbejdżanu na spotkania w sprawie zwiększenia więzi strategicznych i stabilności regionalnej.


USA wkrótce uruchomią program pilotażowy, który zbada warunki wjazdu do Izraela palestyńskich Arabów z obywatelstwem amerykańskim.


Fatah: „Nigdy nie zrezygnujemy z prawa do zemsty”


Malta żąda gry z Izraelem w kraju neutralnym


Ekstremalna fala upałów, która została nazwana „Kleon”, uderza w Izrael od dzisiejszego ranka (czwartek) i potrwa co najmniej do niedzieli.


Terroryści otworzyli dziś rano (czwartek) ogień do sił IDF w pobliżu Tulkarm w Samarii. Żołnierze odpowiedzieli ogniem. W zdarzeniu nie było ofiar.


Itamar Ben-Gvir skomentował napięcia z USA “Mam nadzieję i wierzę, że Amerykanie w końcu uszanują izraelskiego wyborcę” – powiedział Ben Gvir.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.