Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.7 – 15.7


Dwóch Izraelczyków oskarżonych o przestępstwa terrorystyczne w związku z zamieszkami w Eli


Izraelska firma Watergen rozmieściła swoje generatory wody z powietrza w ukraińskim mieście Chersoniu po zawaleniu się tamy w pobliskiej Nowej Kachowce w zeszłym miesiącu. Według firmy każdy generator może zapewnić 900 litrów wody pitnej dziennie.


20 przedstawicieli policji i organów bezpieczeństwa publicznego z Georgii i Tennessee spędziło dwa tygodnie na szkoleniu w Izraelu w ramach 30. dorocznego programu wzajemnych szkoleń dla kadry kierowniczej w ramach Georgia International Law Enforcement Exchange.


W ramach przygotowań do zakończenia prac legislacyjnych ustawy o obniżeniu klauzuli rozsądku, która ma trafić do drugiego i trzeciego czytania, organizowany jest kolejny wiec poparcia prawicy w rządzie.Demonstracja odbędzie się w najbliższą niedzielę (23 lipca) na Kaplan Junction w Tel Awiwie, który w ostatnich miesiącach stał się bastionem demonstracji lewicy.


Od początku roku w izraelskim społeczeństwie arabskim zamordowano 120 osób, więcej niż całkowita liczba osób zamordowanych w ubiegłym roku, która wynosiła 111.


Minister obrony Yoav Gallant powiedział, że Izrael udaremnił około 50 irańskich ataków w ostatnich latach, niektóre w ostatniej chwili.


Koalicja oburzona Sądem Najwyższym, który chce rozważyć obalenie Netanjahu


Google ogłosiło, że jego chatbot, Bard, obsługuje teraz ponad 40 języków – w tym hebrajski i arabski. 


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że zaprosił premiera Benjamina Netanjahu do odwiedzenia, ale ten nie skorzystał z oferty.


Międzynarodowy wyścig kolarski odbędzie się w Izraelu, Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich w przyszłym roku, w ramach wielkiego sportowego wydarzenia upamiętniającego pokój i porozumienie Abrahama, poinformowali we wtorek organizatorzy.


Francja uchwala prawo ułatwiające Żydom odzyskanie dzieł sztuki skradzionych przez nazistów


„Pozwolenie na zniesławienie świętych tekstów jest rażącym podżeganiem i aktem czystej nienawiści” – powiedział Pres. mówi Izaak Herzog.


Grupa terrorystyczna Hezbollah zwiększyła ostatnio intensywność swoich prowokacji na północnej granicy Izraela – a wysoki rangą dowódca IDF ostrzega, że wojna z Hezbollahem jest tylko kwestią czasu.

Izrael protestuje, gdy Szwecja zezwala na palenie Tory przed ambasadą w sobote


Żydzi w Ameryce byli ważnymi partnerami dla Afroamerykanów i ich uniwersytetów, powiedzieli w środę administratorzy pięciu historycznie czarnych szkół wyższych i uniwersytetów.


Żydowskie oburzenie po tym, jak Szwecja zezwoliła na spalenie Tory obok ambasady Izraela


Szwedzki rząd poinformował Izrael, że pracuje nad zmianą lokalnego prawa w związku z zamieszaniem wokół spalenia Tory.


Cypryjski polityk stwierdził, że lokalne dochodzenia potwierdzają twierdzenia Mossadu, jakoby wspierany przez Iran oddział uderzeniowy planował zabić Izraelczyków na Cyprze.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.