Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 3.8 – 4.8


Tunezyjska piosenkarka Emel Mathlouthi, która zyskała rozgłos podczas arabskiej wiosny w swojej ojczyźnie, ogłosiła w środę, że zbliżający się koncert w Tunezji został odwołany z powodu rzekomej „normalizacji” stosunków z Izraelem

Izraelski pływak paraolimpijski Ami Dadaon zdobył w środę złoty medal w finale na 150 metrów stylem dowolnym mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Pływaniu odbywających się w Manchesterze. Jest to drugi złoty medal Dadaona, po tym jak we wtorek zdobył pierwsze miejsce, ustanawiając rekord świata na 100 metrów stylem dowolnym.

Prezydent Izraela ostrzega libańską grupę terrorystyczną finansowaną przez Iran: “Nie popełniajcie błędu. IDF jest silne, jest zjednoczone

Rząd USA zezwolił w środę na sprzedaż izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej David’s Sling do Finlandii, według izraelskiego Ministerstwa Obrony.

Sąd Najwyższy rozważa dyskwalifikację premiera W petycji do Sądu Najwyższego Izraela zwrócono się o uznanie premiera Netanjahu za niezdolnego do sprawowania urzędu.

Żołnierz IDF doznaje umiarkowanych obrażeń po przewróceniu się pojazdu wojskowego podczas rutynowej jazdy w północnym Izraelu.

Izraelskie siły bezpieczeństwa prowadzą działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii, ujmując sześciu podejrzanych o terroryzm, w tym agenta Islamskiego Dżihadu.


Policjanci grożą pozwem przeciwko protestującym za zniesławienie

Magazyn The Travel opublikował listę 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia na Bliskim Wschodzie. Na czwartym miejscu znalazła się Jerozolima, a na ósmym jest Morze Martwe.

Libańskie siły zbrojne mogą zostać zmuszone do interwencji i przywrócenia porządku w największym obozie dla palestyńskich uchodźców w Libanie, ostrzegł przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa libański premier Najib Mikati.

Izraelska firma SolarEdge Technologies Inc. zawarła spółkę joint venture z saudyjską firmą Ajlan & Bros Holding w celu wdrożenia “inteligentnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej” w królestwie.

W ramach festiwalu “Cinema of the Sea” w ciągu dwóch tygodni wyświetlono około 15 filmów, w wielu z nich wystąpili palestyńscy aktorzy oraz palestynscy producenci.

Izraelska rewolucja gazu ziemnego przyniosła 86 mld USD oszczędności Każde z gospodarstw domowych zaoszczędziło ponad 33 000 USD w ciągu ostatniej dekady dzięki odkryciom u wybrzeży Izraela.

Izraelski minister nazywa rolników “najlepszymi strażnikami” Judei i Samarii
Ruch Suwerenności wezwał Netanjahu do powstrzymania się od wykorzystywania Judei i Samarii jako karty przetargowej w rozmowach normalizacyjnych.

Członkowie izraelskiego rządu zatwierdzili w tym tygodniu przepis mający na celu zwalczanie poligamii wśród Beduinów poprzez zmianę sposobu przydzielania ziemi.

Nastolatek oskarżony o atak z użyciem bomby w Jerozolimie Podejrzany rzucił bombę podpalającą w dom rabina Dova Liora, podczas gdy zarówno rabin, jak i burmistrz Jerozolimy byli w środku.

Rząd Filipin rozszerza partnerstwo z Izraelem w celu wzmocnienia sektora rolnego w kraju


Amazon.com planuje zainwestować około 7,2 miliarda dolarów w Izraelu do 2037 roku i zapowiedział we wtorek uruchomienie własnych centrów danych Amazon Web Services w Tel Awiwie.


Kadeci IDF zmuszeni do słuchania antyrządowych wykładów

W Tulkarem tworzą się komórki Hamasu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.