Uncategorized

“Marcowi ” na wedrowkach po Malcie 2023


Malta to państwo wyspiarskie położone na Morzu Śródziemnym, około 80 km na południe od Włoch i 333 km na północny zachód od Tunezji. Składa się z trzech głównych wysp: Malty, Gozo i Comino.

Malta jest najmniejszym państwem członkowskim Unii Europejskiej. Malta ma bogatą historię, sięgającą neolitu. W przeszłości była pod wpływem wielu cywilizacji, w tym Fenicjan, Rzymian, Arabów, Normanów i Hiszpanów. W 1530 roku Malta została przekazana Zakonowi Joannitów, który rządził nią przez ponad 200 lat. W 1798 roku Malta została zajęta przez Francuzów, a w 1800 roku przez Brytyjczyków. Malta uzyskała niepodległość w 1964 roku.

Malta jest popularnym celem turystycznym. Znajduje się tu wiele zabytków, w tym:

Hypogeum Hal Saflieni, prehistoryczne stanowisko archeologiczne
Wielki Fort św. Elmo, fort wybudowany przez Joannitów
Fort Ricasoli, fort wybudowany przez Joannitów
Pałac Wielkich Mistrzów, pałac zbudowany przez Joannitów
Katedra św. Jana, katedra zbudowana przez Joannitów
Mdina, średniowieczne miasto otoczone murem
Valletta, stolica Malty, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO

W tym roku prawie 80 osobowa grupa wylądowała na Malcie. Malta to piękny kraj, który oferuje wiele możliwości do pieszych wędrówek. Codziennie mieliśmy co najmniej 3 grupy wędrownicze o rożnych stopniach trudności . Bylo codziennie co najmniej 10 przewodników tak ze nikt sie nie “zglubil!

Valletta – stolica Malty ktora zwiedzilismy w wolny dzien od wedrowek i gdzie wiele osob spedzalo czas na koncertach wieczornych

Hotel 5 gwiazdkowy z wyzywieniem ” palce lizac” i wina serwowali bardzo dobre. Przy tym winie uczestnicy siedzieli i plotkowali do poznych godzin nocnych ( az nas wyrzucili ) .Czesc grala w brydza

Program dnia wygladal podobnie codziennie ; Zbiorka przed hotelem , podzial na grupy i autobusy dowozily nas na miejsce startu. Poznym popoludniem wracalismy do hotelu. Jednego dnia byly wedrowki na wyspie Gozo.

Niech album zilustruje te wedrowki

WEDROWKI NA MALCIE 2023


Nastepne wedrowki odbeda sie na MENORCE w 2024.

Informacja na misio.one

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.