Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.8 – 8.8


17-letni palestyński Arab, który w środę rzucił bombę w pobliżu wioski Silwad w regionie Binyanmin, zmarł w wyniku odniesionych ran.

Izrael planuje ułatwić podróżowanie palestyńskim Amerykanom z zablokowanej Strefy Gazy do 15 września w ramach przygotowań do umożliwienia Izraelczykom wjazdu do Stanów Zjednoczonych bez wiz.

IDF eliminuje komórkę terrorystyczną w pobliżu Jenin, udaremnia nieuchronny atak

Paragwaj przeniesie swoją ambasadę z powrotem do Jerozolimy, na znak rosnącego poparcia dla Izraela w Ameryce Łacińskiej, powiedział senator z Paragwaju.

Izraelka lekko ranna w strzelaninie samochodowej w Dolinie Jordanu

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Arabia Saudyjska, Oman i inne kraje ostrzegają obywateli, aby nie podróżowali do Libanu w związku ze starciami między frakcjami palestyńskimi w Sydonie.

Hamoked – korzystając z pieniędzy przekazanych przez amerykańskich żydowskich darczyńców na rzecz New Israel Fund – broni rodzin terrorystów.

Izraelska misja ratunkowa wyrusza na Cypr w sytuacji zagrożenia pożarowego


Izraelski turysta zaatakowany w Berlinie po tym, jak publicznie mówił po hebrajsku

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 17 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń

Syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele położone w rejonie Damaszku. Zginęło 4 syryjskich żołnierzy, a 4 innych zostało rannych.

Izraelska firma Rafael poinformowała o podpisaniu umowy na dostarczenie Polsce kilkuset przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR

Rząd Netanjahu poprze Bidena w dążeniu do zdobycia poparcia Senatu dla paktu saudyjskiego

Premier stwierdza, że następnym krokiem w reformie sądownictwa jest zmiana składu komitetu wybierającego sędziów i “to w zasadzie wszystko, co pozostało”; mówi, że Izrael wyjdzie z tego “stabilny, odnoszący sukcesy i demokratyczny

Koordynator pomocy humanitarnej na Zachodnim Brzegu i w Gazie Lynn Hastings wzywa grupę terrorystyczną do zniesienia kary śmierci „zgodnie z międzynarodowymi zobowiązaniami”

Smotrich odmówił zatwierdzenia środków ekonomicznych dla Autonomii Palestyńskiej
Sprzeciw prawicowego ministra finansów może przeszkodzić Izraelowi w spełnieniu obietnicy złożonej rządowi USA

Ghislaine Maxwell, brytyjska kobieta biznesu z branży towarzyskiej, która została skazana na 20 lat więzienia za swoją rolę w siatce seksualnych nadużyć Jeffreya Epsteina, korzysta z usług organizacji non-profit wspierającej żydowskich więźniów.

Według doniesień arabskich mediów, Palestyńczycy starli się z żołnierzami, gdy Siły Obronne Izraela zburzyły dom terrorysty w Nablusie.

Izraelscy funkcjonariusze ujawniają złożoność konfrontacji z Hezbollahem

Hamas poinformował, że udaremnił próbę wystrzelenia rakiet ze Strefy Gazy przez Islamski Dżihad.

Izraelsko-kanadyjski miliarder i filantrop Sylvan Adams, kluczowa postać w rozwoju izraelskiego kolarstwa wyczynowego, zdobył własne mistrzostwo świata w grupie wiekowej 65-69 lat.

Galilea nazwana “okupowaną północną Palestyną” w izraelskiej telewizji. Arabskojęzyczne programy Public Broadcasting Corportation Kan zostały poddane “palestynizacji” pod okiem izraelskiego podatnika?

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.