Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


W połączonym, cyfrowym świecie XXI wieku wydarzenie oddalone o tysiące kilometrów może wywołać wstrząs odczuwalny w innych częściach świata. Niedawne spalenie Koranu w Szwecji odbiło się echem nawet w Pakistanie i wywarło szczególny wpływ na tamtejszą i tak już narażoną mniejszość chrześcijańską.

Wiecej TUTAJ

Choć dziedzictwo Martina Luthera Kinga ma wciąż ogromny wpływ na USA, to nie wszyscy Amerykanie są zgodni, czy udało się je wypełnić – jak wynika z najnowszych badań Pew Research Center.

Wiecej TUTAJ

Na mocy międzynarodowych rezolucji obecność Palestyńczyków w Libanie jest tymczasowa do czasu powrotu Palestyńczyków do domów, z których zostali wypędzeni.

Wiecej TUTAJ

Trzydziestego lipca tysiące Palestyńczyków w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy wyszło na ulice, by zaprotestować przeciwko trudnym warunkom życia oraz brakowi prądu i gazu.

Wiecej TUTAJ

Reagowanie proporcjonalnie i powszechna wiedza o tym, że odpowiadasz proporcjonalnie, oznacza umożliwienie twojemu kierującemu się dążeniem do dominacji wrogowi na wcześniejsze obliczenie kosztów jego działań, a tym samym kontrolowanie wyniszczającej strategii.

Wiecej TUTAJ

Iran jest w zasadzie państwem na progu wejścia w posiadanie broni nuklearnej, które wzbogaciło wystarczającą ilość uranu, by zbudować wiele bomb atomowych w ciągu kilku tygodni, jednocześnie ciężko pracując nad ich uzbrojeniem w ramach czasowych, które są jak dotąd nieznane, ale prawdopodobnie w wynoszą mniej niż rok.

Wiecej TUTAJ

Czy region Sahelu w Afryce Zachodniej staje się nowym ośrodkiem międzynarodowego terroryzmu, tak jak pustkowia w Afganistanie były prawie trzy dekady temu? W ubiegłym tygodniu pytanie to wdarło się do kręgów decydentów na całym świecie wraz z wojskowym zamachem stanu w Niamey, stolicy Nigru, zubożałego państwa w tym regionie.

Wiecej TUTAJ

Mimo rozłamów i podziałów, choć uwaga skupia się na tych, którzy grożą wyjazdem, imigranci wciąż przybywają. Tylko w tym tygodniu około 120 imigrantów z Francji wylądowało na lotnisku Ben-Gurion. Takie odświeżające przypomnienie o syjonizmie i idealizmie.

Wiecej TUTAJ

Michał Wojtyło opisuje poziom uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu i wskazuje możliwe drogi wyjścia 

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.