Uncategorized

Zaskakujący związek Helen Mirren z Goldą Meir odkryty przez MyHeritage

Dame Helen Mirren

Przyslala Maria Kaiser

 

Helen Mirren’s Surprising Link to Golda Meir Uncovered by MyHeritage
 

Dame Helen Mirren, jedna z najbardziej lubianych aktorek w międzynarodowej branży filmowej, ma karierę pełną znakomitych występów i licznych wyróżnień. Znana ze swojej wszechstronności i umiejętności, Mirren po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi w tytułowej roli w swoim najnowszym filmie Golda, który ukaże się 25 sierpnia 2023 roku w Stanach Zjednoczonych.

W swojej najnowszej roli wcieliła się w Goldę Meir, byłą premier Izraela, w filmie skupionym na dramatycznych wydarzeniach wojny Jom Kippur w 1973 roku. Meir, która pełniła wówczas funkcję premiera, musiała poradzić sobie nie tylko z wojną, ale także ze sceptycznym gabinetem, napiętymi relacjami z sekretarzem stanu USA Henrym Kissingerem i trudną odpowiedzialnością za miliony istnień ludzkich.

Jednak to, co czyni tę rolę jeszcze bardziej wyjątkową dla Mirren, to osobiste powiązania, które odkryliśmy dla niej w MyHeritage. Nasz oddany zespół badawczy odkrył niesamowitą rewelację: Helen Mirren jest w rzeczywistości spokrewniona z osobą, którą portretuje na dużym ekranie – Goldą Meir.

Obejrzyj wideo z odkrycia tutaj:   

 

 

 

 

Urodzona jako Helen Lydia Mironoff, pochodzenia rodzinne angielskiej aktorki jest tak różnorodne i fascynujące, jak jej role. Jej ojciec, Vasiliy Petrovich Mironoff, był Rosjaninem, a matka, Kathleen Alexandrina Eva Matilda, Angielką. Dziadek Helen ze strony ojca był rosyjskim arystokratą, a jej rodzina wywodzi się również z Białorusi. To dość zaskakujące i zróżnicowane drzewo genealogiczne, z gałęziami sięgającymi do sfery polityki, rodziny królewskiej i show-biznesu.

Z pomocą Geni odkryliśmy, że aktorka i zmarły polityk są spokrewnieni od strony ojca Helen.

Helen Mirren's connection to Golda Meir
 

W trakcie ustalania pochodzenia Helen Mirren i Goldy Meir, zespół badawczy MyHeritage odkrył dodatkowe zaskakujące powiązania. Okazuje się, że Helen dzieli więcej niż tylko światło reflektorów z niektórymi wybitnymi postaciami Izraela. Poprzez swoją linię ojca, jest ona spokrewniona nie tylko z jednym, ale z dwoma prezydentami Izraela! Zarówno pierwszy prezydent, dr Chaim Weizmann, jak i siódmy prezydent, jego bratanek, Ezer Weizmann, są spokrewnieni z Helen.

Ale to nie koniec! Ta sama linia łączy Helen z rodzinami królewskimi Europy, czyniąc z królowej Elżbiety II jej 14. kuzynkę.

Helen’s ancestor Princess Elizaveta Aleksandrovna Lyapunova-Khovanskaya, colorized and enhanced on MyHeritage
 

Przodkini Heleny, księżniczka Elizaveta Aleksandrovna Lyapunova-Khovanskaya, pokolorowana i ulepszona przez MyHeritage

MyHeritage Animation of Helen’s ancestor Pyotry Vassillievich Mironov
 

Animacja MyHeritage przodka Heleny – Piotr Wasiliewicz Mironow

Po matczynej stronie Mirren, czyli po stronie brytyjskiej, jej dziadek i pradziadek byli rzeźnikami. Jej pradziadek Henry Rogers, “Master Butcher”, był rzeźnikiem królowej Wiktorii. Dwukrotnie żonaty, został wdowcem po stracie pierwszej żony, Ann. W 1852 roku poślubił swoją drugą żonę Matildę Bayley, która była o 27 lat młodsza od Henry’ego. 10 lat później, w spisie powszechnym z 1861 roku, figuruje ze swoją nową żoną Matildą i ich dziećmi Fanny, Emily i Arthurem.

Henry Rogers in the 1861 England & Wales Census on MyHeritage 
 

Henry Rogers w spisie ludności Anglii i Walii z 1861 roku na MyHeritage

 

 

 

 

 

 

 

 

Syn Henry’ego, Arthur Rogers (dziadek Mirren ze strony matki), poślubił Elizabeth Sarah Jones w 1886 roku na St. George Hanover Square w Londynie w Anglii. Był to dobrze znany kościół, w którym pobierali się sławni ludzie, tacy jak Theodore (“Teddy”) Roosevelt, przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, który ożenił się tam w tym samym roku.

Helen’s Grandfather Arthur Rogers, colorized and enhanced on MyHeritage 
 

Helen’s Grandfather Arthur Rogers, colorized and enhanced on MyHeritage

Rewelacją tą podzielili się z Helen Mirren podczas konferencji prasowej poświęconej filmowi, która odbyła się w czwartek 13 lipca 2023 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Jerozolimie. Gdy zaprezentowano połączenie, Mirren była wyraźnie poruszona, a jej reakcja świadczyła o głębokim znaczeniu, jakie miało dla niej to odkrycie:

Bardzo dziękuję zespołowi badawczemu za tę niesamowitą pracę – to cudowne. To tylko pokazuje, że wszyscy jesteśmy tak naprawdę jedną rodziną, a ludzkość jest jedną rodziną. W czasach podziałów i konfliktów… byłoby bardzo dobrze, gdybyśmy wszyscy o tym pamiętali.

To, co uczyniło to objawienie jeszcze bardziej wyjątkowym, to fakt, że wnuki Goldy Meir były na widowni, aby być tego świadkami.

To odkrycie dodaje wyjątkową warstwę do portretu Meir w wykonaniu Mirren, połączenie, które jest zarówno osobiste, jak i głębokie. Wchodząc w buty Meir, nie tylko powraca do historii; odkrywa własne korzenie i pokrewieństwo.

To odkrycie podkreśla siłę odkrywania naszego dziedzictwa i tego, jak może ono nie tylko wpłynąć na nasze zrozumienie przeszłości, ale także rzucić światło na naszą osobistą podróż i tożsamość. Gdy Mirren przedstawia na ekranie odporność i przywództwo Meir, składa również hołd pochodzeniu, które do niedawna nie było jej znane, połączyło ją z rolą w naprawdę niezwykły sposób.

Zaskakujący związek Helen Mirren z Goldą Meir odkryty przez MyHeritage

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Obejrzałem ten film wczoraj. Bilety trzeba było kupić miesiąc wcześniej choć sala była prawie pusta. Bardzo dobry film. Polecam.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.