Uncategorized

Trochę informacji dla ludzi emocjonalnie niezaradnych. Pogodnego czytania.

Alik Zimerman

„Ludzie używają niewybrednych wyrazów z różnych powodów, ale najczęściej dzieje się to w chwili silnych emocji, takich jak złość, frustracja czy zdenerwowanie. Pomstowanie może być sposobem wyrażenia swoich uczuć, zwłaszcza gdy brakuje podstawowych słów lub odpowiednich wyrażeń, aby dokładniej opisać swoje emocje. W pewnych sytuacjach złorzeczenie może działać jak “wypuszczenie pary” – pomaga w odreagowaniu i ulżeniu sobie.

Dla niektórych wyosobnionych środowisk inwektywy są również częścią ich dziedzictwa kulturowego i sposób przetrwania, w jaki wychowali się w swoim otoczeniu. Jednak warto pamiętać, że nadmiernie stosowanie przekleństw może negatywnie wpływać na komunikację, relacje z innymi środowiskami i swój własny wizerunek.

Może prowadzić do trudności w porozumiewaniu się i negatywnie wpłynąć na postrzeganie danej osoby w społeczeństwie i dyskwalifikuje ją jako produktywną cześć ludzkiej cywilizacji. Warto zatem zachować umiar i kultywować oraz poszerzać innych, bardziej dobitnych i konstruktywnych sposobów wyrażania swej emocji.”

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.