Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


W jaskrawym przykładzie antydemokratycznej, antyzachodniej, zbiorowej hipokryzji państwowej przywódcy bloku BRICS – reprezentujący Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki – zebrani w Republice Południowej Afryki w ciągu trzech dni w zeszłym tygodniu zaprosili cztery państwa muzułmańskie i dwa inne, by przyłączyły się do bloku, zachowując jednocześnie całkowite milczenie o rasistowskiej i islamistycznej masakrze dokonanej w poprzednich tygodniach w zachodnim Darfurze w Sudanie, której dokonała ciężko uzbrojona bojówka arabską na czarnoskórych afrykańskich cywilach.

Wiecej TUTAJ

Beatyfikacja rodziny z Markowej była związana z wymazaniem tła, historycznego kontekstu. Jakbyśmy zapomnieli o koszmarze antysemityzmu.

Wiecej TUTAJ

Podczas okupacji Kraków został wybrany na stolicę Generalnego Gubernatorstwa. Dążąc do sparaliżowania działalności polskiego podziemia Niemcy zorganizowali tam ogromną siatkę donosicieli. Oto ilu konfidentów pracowało dla gestapo i jak Armia Krajowa reagowała na ich działalność.

Wiecej TUTAJ

Autor najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy przez dziesięciolecia był anonimowy. Po latach wyszło na jaw, że napisała go żołnierka AK Anna Jachnina.

 „Siekiera, motyka, bimber, szklanka, W nocy nalot, w dzień łapanka, Siekiera, motyka, gaz i prąd, Kiedy oni pójdą stąd” 

Wiecej TUTAJ

Nowotwór żołądka to podstępna choroba, która może dotknąć każdego z nas. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Jaką terapię należy podjąć? Zapraszamy na czat z gastroenterologiem profesorem Jarosławem Regułą, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące tego schorzenia.

Wiecej TUTAJ

Ujawnienie z końca sierpnia, że siatka przemytników migrantów powiązana z ISIS pomogła kilkunastu osobom przedostać się z Meksyku do Stanów Zjednoczonych, należy rozumieć jako przypomnienie, że ponieważ dzisiaj przypada 22. rocznica ataków z 11 września, grupy terrorystyczne nie porzuciły nadziei na przeprowadzenie kolejnych ataków na USA. 

Wiecej TUTAJ

Oszpicin – tak Oświęcim nazywali przed drugą wojną światową jego żydowscy mieszkańcy. Za sprawą Auschwitz, większość osób miasto kojarzy jednak z tragicznymi wydarzeniami drugiej wojny światowej. Pierwsi żydzi zamieszkali jednak w Oświęcimiu już w XVI wieku i przez ponad cztery wieki tworzyli wielokulturowe oblicze miasta. Prezentujemy kilka wybranych fotografii oraz eksponatów ze zbiorów Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu.

Wiecej TUTAJ

Nienarodzone dziecko męczennikiem Kościoła? Jak płód niezdolny do świadomego decydowania o sobie może osiągnąć świętość? Absurd.

Wiecej TUTAJ

Man of reconaissance. Doktor habilitowany fizyki specjalizujący się w relatywistycznej teorii kwantowej; ceniony fotograf, twórca niepowtarzalnego stylu w cyfrowej obróbce fotograficznej i filmowiec. Zdobywca wielu krajowych i zagranicznych nagród. Nie zna smaku kawy.

WNIKLIWYM POLECAMY KSIĄŻKĘ ANDRZEJA DRAGANA “Niezwykle szczególna teoria względności”.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. RE: ”Niewolnictwo: ostentacyjna….”.
    To nie hipokryzja ale interesy. Warto żeby Zachód nauczył się czegoś od Rosji, Indii i Chin. Ale to życzenie nierealne. Nie ma dzisiaj na Zachodzie dziedziny społecznej-politycznej wolnej od samozakłamania. i hipokryzji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.