Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Ukraińcy masowo zaczynają opuszczać Polskę, ale nie wracają do swojego kraju. Ich celem jest nasz zachodni sąsiad, Niemcy. Powodem są lepsze programy socjalne, lepsze zarobki i darmowe kursy językowe.

Wiecej TUTAJ

Od lat siedemdziesiątych XX wieku u wejść do wielu amerykańskich instytucji żydowskich można zobaczyć popiersie. Nie jest to Teodor Herzl, założyciel ruchu syjonistycznego, ani wybitny przywódca Izraela, David Ben-Gurion, ani nawet żaden znany amerykański Żyd – sędzia Louis Brandeis lub rabin Abraham Joshua Heschel.

Wiecej TUTAJ

Oświadczenia złożone przez prezydenta AP Mahmouda Abbasa na 11. sesji Rady Rewolucyjnej Fatahu w dniu 24 sierpnia 2023 r. (zobacz klip MEMRI TV[1], które spotkały się z międzynarodową krytyką ze strony mediów i polityków, nie były nowe. [2] Były one bardzo podobne do jego wypowiedzi z kwietnia 2018 roku (zobacz klip MEMRI TV poniżej). Stwierdzenia te są w rzeczywistości częścią kompleksowej ideologii antysemickiej, którą Abbas propagował i którą rozwijał przez lata. 

Wiecej TUTAJ

Jeszcze tylko przez tydzień w Żydowskim Instytucie Historycznym potrwa wystawa czasowa “Pomniki oporu. Sztuka wobec powstania w getcie warszawskim (1943-1956)”.

Wiecej TUTAJ

Jak bardzo artyści nie odcinaliby się od deklaracji politycznych, są obrazy, które w naturalny sposób interpretuje się patrząc przez pryzmat politycznych emocji. Takim filmem był „Kler” Wojciecha Smarzowskiego i takim jest też „Zielona granica” Agnieszki Holland. Postanowiliśmy wykazać się recenzencką uczciwością i udaliśmy się na przedpremierowy pokaz filmu, aby opowiedzieć Wam, czy film polskiej reżyserki jest wyborczą agitacją, czy ofiarą polaryzacji politycznej.

Wiecej TUTAJ

Publikujemy pełen tekst wystąpienia Benjamina Netanjahu z 1 października 2015 roku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Uważamy, że niezależnie, czy ktoś ma sympatię do obecnego rządu izraelskiego, czy jest wobec niego krytyczny, z tym przemówieniem warto się zapoznać, gdyż żadne dziennikarskie streszczenie nie odda jego całej treści. W swoim przemówieniu izraelski premier wyjaśnia, dlaczego jego rząd jest głęboko przeciwny umowie z Iranem, jakie jest jego stanowisko wobec roszczeń Palestyńczyków i jak widzi Organizację Narodów Zjednoczonych.

Wiecej TUTAJ

W kinach można obejrzeć najnowszy film Christophera Nolana opowiadający historię Roberta Oppenheimera. Zanim ruszył pokazany w filmie publiczny proces “ojca bomby atomowej”, w więzieniu Sing Sing zginęli, skazani za szpiegowanie dla Sowietów i przekazywanie kluczowych informacji o bombie atomowej, Julius i Ethel Rosenbergowie.
O Rosenbergach z Janem Karskim bardzo interesującą rozmowę przeprowadził Waldemar Piasecki, co opisał w trzecim tomie swojej trylogii „Jan Karski. Jedno życie”.

Wiecej TUTAJ

Siedemnastego września 2023r. Komitet Dziedzictawa UNSCO na posiedzeniu w stolcy Arabii Saudyjskiej podjął decyzję o Izrael ostro skrytykował tę decyzję, która, jak stwierdził, została podjęta “pomimo wielu i szczerych wysiłków Sekretarza Generalnego UNESCO Audrey Azoulay, aby zrównoważyć tę decyzję. Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa podjętą w niedzielę decyzję za kolejny przejaw cynicznego wykorzystywania UNESCO przez Palestyńczyków i upolitycznienia tej organizacji.

Wiecej TUTAJ

Prezydent w środę 20 września wypowiedział się w TVP Info tak:

„To, że pani Holland pokazuje polskich funkcjonariuszy, wykonujących zadania dla bezpieczeństwa nas wszystkich, w ten sposób, to ja nie dziwię się, że funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zapoznali się z tym filmem, użyli hasła znanego z okupacji hitlerowskiej, kiedy propagandowe hitlerowskie filmy pokazywano w naszych kinach: Tylko świnie siedzą w kinie”.

TVP Info sprzedało tego super (dla siebie) newsa, tak jak należało:

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.