Uncategorized

Agnieszka Holland odbierze nagrodę w Watykanie

Agnieszka Holland. Fot. Materiały Netflix Polska

Organizatorzy festiwalu Tertio Millennio Film Fest nagrodzili „Zieloną granicę” za to, że wyraziła „temat poszukiwania najgłębszego sensu życia” oraz potrafiła „wstrząsnąć sumieniami”.

13 listopada Agnieszka Holland otrzyma w Filmotece Watykańskiej nagrodę Fuoricampo podczas XXVII edycji festiwalu Tertio Millennio Film Fest, odbywającego się między 14 a 18 listopada w Rzymie pod hasłem „Harmonia różnic”.

Nagroda Fuoricampo przyznawana jest w tym roku filmowi, który – argumentują organizatorzy – potrafił lepiej niż jakikolwiek inny „wskrzesić i wyrazić temat poszukiwania najgłębszego sensu życia oraz wstrząsnąć sumieniami poprzez ujawnienie tego, co w cieniu, i wydobycie na światło tego, co można odkryć w ludzkiej duszy poza ekranem”.

Festiwal organizowany przez fundację Ente dello Spettacolo, pod patronatem watykańskiej Dykasterii ds. Kultury i Edukacji oraz Dykasterii ds. Komunikacji.

„Zielona granica” zdobyła już Nagrodę Specjalną Jury podczas festiwalu w Wenecji, weszła na ekrany kin w Polsce w ubiegły piątek. „Najmocniejszym punktem filmu jest humanizacja ludzi, których osobowa tożsamość została unieważniona w strefie specjalnej – niechcianych przez nikogo obywateli ziemi niczyjej” – pisał na naszych łamach Karol Grabias.

Agnieszka Holland odbierze nagrodę w Watykanie

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Otrzyma nagrodę za w Watykanie. I o czym to świadczy? Że chrześcijańskie miłosierdzie nic nie kosztuje. Natomiast politycy muszą podejmować decyzje które nie wyglądają na miłosierne i takoz artystyczne czuwanie się A. Holland jest na innym poziomie niż decyzje polityków.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.