Uncategorized

NIEBEZPIECZNA, FATALNA GŁUPOTA SĄDOWNICTWA IZRAELSKIEGO

Przyslala Zosia Braun


שופטי בית המשפט העליון

1. Wraz z początkiem masakry w osadach otaczających Gazę i rosnącym gniewem na wszystko, co się tam działo, zdecydowałam się nie reagować aż do zakończenia walk. Pomyślałam, że kiedy nasi żołnierze walczą o dom, ja muszę milczeć.

2. Po zobaczeniu, jak izraelskie kobiety i dzieci porwane ze swoich domów były prowadzone ulicami Gazy, wściekłość i gniew narastały, ale zdecydowałam się milczeć.

3. Ale kiedy stało się dla mnie jasne, że IDF ostrzeliwuje siedziby terrorystów, ale przed ostrzałem dzwonią do tych ludzi mordu i sabotażu, prosząc ich o opuszczenie domu, wtedy zdecydowałam, że nie mogę dłużej milczeć .

4. IDF nie jest armią moralną. IDF jest głupią i hipokrytyczna armią. Jeśli po brutalnej masakrze dokonanej w Strefie Gazy, której większość szczegółów nie została jeszcze opublikowana, i kiedy horror zostanie w pełni opublikowany, glowy dowodcow i przywodcow mocno zadrżą

5. Zabójcy w Gazie wybuchnęli śmiechem i drwią z głupoty Izraelczyków, którzy ostrzegają ich, aby ewakuowali bombardowane domy, aby włos nie spadł im z głowy.

6. Tylko słaba, głupia, niepewna i nieodpowiedzialna armia może kontynuować tę procedurę, która nie ma precedensu na całym świecie, ale tak zdecydowali sędziowie Sądu Najwyższego – 

WSZYSTKO NA POKAZ!.

7. Na posiedzeniu rządu na zakończenie Simchat Tora Beniamin Netanjahu zażądał zaprzestania tej głupiej praktyki, po czym prawnicy Ministerstwa Obrony oraz Prokurator Generalny argumentowali, że anulowanie tej procedury jest nielegalne, ponieważ byłoby to wbrew orzeczeniom Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości, który jest najwyższym komisarzem moralności. 

WSZYSTKO NA POKAZ

8. Zamiast armii „moralnej” ma byc armia śmiercionośna, armia, która będzie wiedziała, jak chronić dzieci Izraela,  armia, dla której życie żydowskiego dziecka będzie cenniejsze niż życie mordercy.

9. Mamy dewize „Kto żałuje okrutnikow, będzie okrutny dla miłosiernych”!!

10. Podam dla przykladu fatalna smierc rodziny Hid. Tamar Hid w dobrej wierze wierzyła, że ​​mordercy jej dzieci także chcieli pokoju. Przewodziła skrajnie lewicowemu ruchowi „Żydzi i Arabowie nie chcą być wrogami”. Nie mam wątpliwości, że chciała pokoju, a skutki są straszliwe smiertelne.

10.  Generał Brik często mówił:

„Benny Gantz i Gadi Eisenkot pilnie kultywowali kulturę kłamstw i oszustw w armii, celowo wprowadzali wybrany szczebel w błąd fałszywymi prezentacjami, kastrowali armię, zwalniając wybitnych dowódców i awansując miernych oficerów o słabej lewicowej orientacji i braku osobowości jak oni !”

W dniu Simchat Tora zamordowano Generala (rezerwista) Roy Levi i pięciuset Żydów.

Nie od Arabów w Gazie, ale od siebie będziemy prosić o krew pięciuset Żydów.

Jak zamknęliśmy oczy, nie patrząc na nasz los, na los naszego pokolenia w całym jego okrucieństwie? Zapomina się o nas, że te grupy osad dźwigają na swoich ramionach ciężkie bramy Gazy, bramy, za którymi gromadzą się setki tysięcy oczu i rąk, modląc się, aby nadeszła nasza słabość, aby mogli nas rozdzielić – Niestety zapomnieliśmy o tym! Wiemy, że aby życ w bezpieczeństwie musimy być rano i wieczorem uzbrojeni i przygotowani na ataki terrorystow.

I jeszcze przytoczę list od Orin Adar, wnuczka porwanej Babci, 85 letniej  kibuzniczki, Yaffa Adar z kibucu Nachal Oz.

החטופה בת ה-85 ואורין אדר (צילום: חדשות 12)

Cytuje z listu Orin ADAR

….I tak jak Babcia nie rozumiala dokad ja wlecza tak samo nie romielismy DOKAD NAS WLECZA. 

OSTATNIA FATALNA INNOWACJA IZRAELSKA – demonstracje, trwajace 9 miesiecy, oprocz destruktywnych wynikow nic nie przyniosly. 

 DEMONSTRACJE, KTÓRE NIEOMAL ZNISZCZYŁY NASZE PAŃSTWO I DEMOKRATYCZNIE WYBRANY RZAD.

DEMONSTRACJE,  KTÓRE MIAŁY NA CELU PODZIAŁ NARODU ŻYDOWSKIEGO

DEMONSTRACJE, KTÓRE MIAŁY NA CELU ZNISZCZYĆ ARMIE IDF OD WEWNĄTRZ

DEMONSTRACJE, KTÓRE WRODZIŁY W NAS BIEGUNOWĄ NIENAWIŚĆ. DO KOGO? DO SAMYCH SIEBE!

DEMONSTRACJE, KTROE PRZEKAZAŁY DLA WROGA, ZE JESTEŚMI OSŁABIENI I BEZSILNI. I NASTAPILA GODZINA ATAKU I WOLNEGO MORDRSTWA.

DEMONSTRACJE, OPLACANE PRZEZ EUROPEJSKIE PIENIADZE, TE SAME KTORE FUNDUJĄ RZAD HAMASU

 KONTYNUJE WNUCZKA, ORIN ADAR:

Kiedy uslyszalam wywiad, rzecznika Hamas, ktory wyraznie powiedzial, ze to wlasnie niekonczące sie demonstracje byly sygnalem do rozpoczecia przygotowań do smierrtelnej akcji 7.10.2023

Zruzumilam tez, ze politycy nas oszukiwali, przekazujac falszywe dane.

Ze walczac o tzw „demokracje” chcieli stworzyc dyktature lewicy pod przywodctwem Ehuda Baraka 

ALE TERAZ, KIEDY DO GAZY SA WZIECI ZAKLADNICY Z LEWICY I Z PRAWICY IZRAELSKIEJ, KOBIETY I MEZCZYŻNI, DZIECI I STARCY, JESZCZE RAZ UDOWODNILI NAM, ZE W OGÓLE NIE INTERESUJĄ ICH TE IZRAELSKIE GLUPSTWA i BREDNIE. 

WYROWNALI NAS WSZYSTKICH POD WSPOLNY MIANOWNIK/WYROK – ZAMORDOWAĆ!

Jesteśmy pokoleniem osadniczym i bez helmu  i lufy armaty nie będziemy w stanie zasadzić drzewa i zbudować domu. Nasze dzieci nie będą miały życia, jeśli nie wykopiemy schronów, a bez płotu z drutu kolczastego i karabinu maszynowego nie będziemy mogli brukować dróg i wiercić  studnie w poszukiwaniu wody. Miliony Żydów, którzy zostali zniszczeni, ponieważ nie mieli ziemi, obserwują nas z popiołów izraelskiej historii i nakazują nam osiedlić się i zbudować ziemię dla naszego narodu. Ale za bruzdą granicy wznosi się morze nienawiści i fale zemsty, czekając na dzień, w którym pokój uśpi naszą czujność, na dzień, w którym wysłuchamy ambasadorów nękającej obłudy, którzy wzywają nas do położenia kresu opuść naszą broń. Do nas i tylko do nas woła krew Roi i jego rozdarte ciało. 

Dzisiaj dokonamy rozliczenia sami ze sobą. Nie bójmy się patrzeć na okrucienstwa i barbarzynstwa, które towarzyszy i wypełnia życie setek tysięcy Arabów, którzy siedzą i czekają na moment, kiedy ich ręce napelnia się naszej krwi. Nie odwracajmy naszych oczu, aby nasza ręka nie osłabła. Taki jest los naszego pokolenia; To jest wybór naszego życia – być prawdziwymi, uzbrojonymi, mocnymi i sztywnymi, w przeciwnym razie miecz wypadnie z naszych pięści – i nasze życie zostanie odcięte.

Postaram sie w przyszlosci napisac dzieje tych bohaterow, ktorzy polegli w Simchat Tora 2023 na granicy – ich tragiczna smierć bedzie powodem i celem, aby to sie nigdy nie powtórzylo. 

Tak jak na powojennych plakatach w Warszawie NIGDY WIECEJ!

Zosia Braun. Tel Aviv 10.10.2023

Kategorie: Uncategorized

22 odpowiedzi »

 1. Jeszcze raz przeczytalam artykuł Zosi i Wasze liczne komentarze do niego, prawde mówiąc nie wszystkie całkiem jasne i zrozumiałe…
  Z perspektywy ostatnich wydarzen,
  perfidii terrorystow oskarżających IDF o zniszczenie szpitala który sami zbombardowali i cynicznej hipokryzji
  tzw. „ humanitarnego świata „ oraz z ostatniej analizy Carolyn Glick na tym blogu jasno wynika ze Zosia miala całkowita racje w ocenie sytuacji. Nie znalazłam w jej słowach żadnej nienawisci tylko gorycz, bol i bezradność wobec rozłamu narodu i zbyt łagodnej reakcji IDF na masowy mord barbarzyńców. Tez uważam ze ostrzeganie wroga przed zbombardowaniem jest idiotyczna anty- strategia wojenna.
  W odróżnieniu od wiekszosci komentatorów Zosia mieszka w Izraelu i bezpośrednio znosi konsekwencje zarówno wrzaskliwych nocnych manifestacji anty-Netanyahu pod jej domem jak i szok inwazji morderców i obawe o zagrozenie kraju.
  Ma wiec wieksze prawo niż inni do wyrażania swoich emocji z tym związanych. Natomiast nie rozumiem obrazliwych i pogardiwych komentarzy Fredy i paru innych osób.
  Sa one raniące, osobiste i brzmia jak nagonka na prawicowa patriotkę żyjąca w najtrudniejszych dzisiaj warunkach.
  Myśle ze pare slow przeprosin od autorów załagodziło by atmosfere.
  Apeluje tez ponownie do wszystkich komentatorów o umiar i uszanowanie wzajemnych opinii. Wszyscy przeżywamy te same emocje wiec unikajmy jałowych kłotni. Wszystkim nam drogi jest Izrael i wszyscy przechodzimy teraz bardzo trudne czasy. Rozne mamy wizje i oceny sytuacji, wypowiadajmy się wiec, ale jasno, precyzyjnie i z wzajemnym szacunkiem.
  O to Was proszę.

 2. Prawica powinna , tak zw, “lewicowego” sedziego SN Baraka caloric we wszystkie jego dziury. To Barak oflisil wszem I wobec, ze bezprawie na Okupowanych Terenach, Jake osiedlanie ludnosci okupanta na okupowanyxh Terence jest zgòdne z prawem
  Sedzia, Najwyzszy, lewicowy, Wisconsin oczywiscie to jest Pravda. Tez w Izraelu pospolite ruszenie Pieknoduchow, kupilo to klamstwo.

 3. z jpost today

  .. after providing initial support at Beeri, they did not all realize the scale of the invasion or the threat. In fact, when they left Beeri the first time, they thought they had successfully scared away a small group of invaders, whom they had just fired warning shots at to scatter them.
  Only when they arrived at Nahal Oz and saw large numbers of Hamas invaders streaming across the border, did they “remove the gloves” and permit free open fire rules within the squadron on anyone who seemed to be associated with Hamas.

  Warning shots na Hamas w srodku Izraela, oto zarzdzenia Sadu Najwyzszego

 4. Do Zosi: pokaz jedno kłamstwo w mojej odpowiedzi. Jedno , jedyne . Jeśli kochasz ten kraj to dbaj o jego solidarność , a jeśli chcesz walki to ze smutkiem dodam , ze mało chyba wiesz . To Ben Gvir Twój ukochany chuligan w jarmułce zabrał trzy lub cztery bataliony wojska spod Gazy aby pilnowały tancujacych. Dlatego nie było obrony . Nie wiesz o tym? Za to można było tańcować szczęśliwie i swobodnie, a przy okazji podżegać do nienawiści. Czy Ty tez tam byłaś „miód i wino piłaś”? Wobec tego jeśli masz Boga w sercu, to błagaj go o przebaczenie, a nie pisz wrogich krajowi eleboratow. Już wspomniałam, ze w czasie wojny, to zakrawa na wroga państwu propagandę .
  No i na koniec: mogę Cię zapewnić, ze wygramy. Ja wierze w mój kraj . Niestety cena tego zwycięstwa będzie straszna. Ja ciagle mysle o izraelskich matkach oraz ojcach i serce mi zamiera. Myśl o naszych zakładnikach, którzy jeśli przeżyją to wszystko, będą nosić w sercach, myślach, a i na ciele to co zgotował im Hamas. Nigdy nie pozbędą się straszliwej traumy. O tym myśl , jeśli kochasz swój kraj.
  Po wojnie powstanie komisja do zbadania błędów . Jak wiesz ( a może arogantko nic nie wiesz, ale za to jak każdy radykał musisz zawsze mieć racje), w każdej demokracji to rząd jest odpowiedzialny przed społeczeństwem. Powiem tylko tyle. I nawet nie nazwę Bibi izraelskim Czauczesku , choć to jemu i jego żonie należy się.
  Zakończę : Am Israel Chaj . Zwyciężymy . Freda

 5. A może byscie się tak przestali mądrzyć i kłócić ?
  Izrael potrzebuje pieniędzy i wsparcia a nie waszych pyskówek. Rzućcie groszem do Magen David Adom, na rannych lub dla zolnierzy co idą do ciężkich walk !
  To się przyda, bardziej niż wasze jałowe komentarze !

 6. Rozbestwienie izraelskiego Sadu Najwyzszego moglbym, gdybym zachowal, przedstawic w fotografiach : Brodaty bandzior Hamasu przedstawia przez swoich izraelskich adwokatow, petycje do nich – Nakazac wpuszczenie go do Izraela, poniewaz jest chory na raka i chce, przy entuzjastycznej zgodzie izraelskich lekarzy, byc leczonym w izraelskich szpitalach.
  Zanim Sad Najwyzszy zdecydowal bandzior zdechl.
  Bylo to lata temu, fotografia jego byla w Jerusalem Post, ale rozzuchwalenie i zdrada przez Sad Najwyzszy uformowany przez Aharona Baraka przetrwala.
  Teraz zwolennicy jego miotaja sie nawet tutaj i zrzucaja odpowiedzialnosc z siebie

 7. DO FREDY (UZIEL PO MEZU)
  NIE WARTO ODPOWIEDZI.

 8. Frida, dzieki. Bardzo trafnie to wszstko ujelas.
  Ciesze sie, ze sa ludzie, tacy jak Ty, ktorym nienawisc nie zaslania oczu.
  Po przeczytaniu listu Zosi troszke juz zwatpilem.
  Ale am Israel Chai !!!
  Rysiek Weiler
  Haifa 15/10/23

 9. Ad Freda U.
  ”liberalne sądownictwo” pod egida sędziego Baraka w latach 90tych to była zachodnia moda na prawa obywatelskie, która kompletnie nie pasowała do zagrożeń Izraela. To ciągnie się do dzisiaj. To jest ta demokracja ze skrzyżowania ulicy Kaplan. Faktem jest, że jak Izrael emanuje przez 10 miesięcy słabość, walkę polityczną, gdy rezerwisci straszą, nże odmówią służby, gdy armia i służby wyciągnięte są przez opozycję do polityki, to tylko się prosi o morderczy atak z Gazy albo z Libanu. To nie jest dobry czas dla liberalnych pięknoduchów.

 10. Izrael i izraelskie sądownictwo jest doprawdy bardzo liberalne. W każdym innym kraju , osoba taka jak autorka tego ohydnego każdym słowem kłamiącego i oszczerczego wpisu zostałaby oskarżona o zdradę kraju . Zosia to taki angielski mister HowHow , pronazistowski speaker radiowy , którego po wojnie spotkała kara za sianie wrogiej propagandy. Zosia jest wrogiem Izraela, bo w czasie strasznej wojny, próbuje dzielić naród. Jest tzw szczekaczka , która jak się okazuje , pracuje dla wroga . Ten wpis jest przecież wrogi Izraelowi.
  Za to powinna właśnie być oskarżona: o szczucie i podsycanie do rozłamu. Dodam , ze to jej ukochany Ben Gvir przeniósł kilka batalionow żołnierzy , którzy stali na granicy z Gaza by pilnować tam granicy, do wioski arabskiej( tak- arabskiej) na terenach zajętych, gdzie dzikim fanatykom żydowskim chciało się właśnie tam tańczyć z okazji święta Tory. Zabrakalo tych żołnierzy aby bronić obywateli izraelskich oraz zagranicznych ich przyjaciół w kibucach i wsiach Izraela. .
  Za to bandyta Gvir odpowie juz po wojnie ,
  Tak jak zawsze , komisja zbada niekompetencje rzadu, bo rząd jest zawsze odpowiedzialny za wszystko co się dzieje w kraju . Tak juz jest w demokracji. Teraz milczymy i stoimy solidarnie murem by bronić jak każdy potrafi , naszego żydowskiego państwa . Ślijcie pomoc moralna , ale i materialna . Żołnierze potrzebują naszego uznania . I nie słuchajcie nienawistnych ludzi, którzy pławiąc się w nienawiści dziela i skłócają naród . Juz starożytni Rzymianie ukuli jako zwycięzcy powiedzenie: dividae at impera: dziel i rządź. Czyżby Zosia pracowała dla wrogów Izraela.? Każdy kto tak podpuszcza i nienawidzi jest w moich oczach niebezpiecznym wrogiem naszego kraju.
  Am Israel Chai , Chai we KAJAM na zawsze! Amen.

 11. Lewaki jak zwykle chca narzucic swoja ” madrosc”, nawet tutaj na blogu _” na dyskusje bedzie czas pozniej..”
  Zaden z nas, starych jedna noga w grobie nie uczestniczy w walce, ale gorzej ze to IDF nie moze sie pozbyc swojej zgubnej ” Oswieconej” lini:
  W Libanie zostal zabity dziennikarz Reuters, Abu… Podobno ogniem izraelskim.
  I IDF ,na poczatku wojny o przetrwanie Izraela wydaje oswiadczenie ” We are very sorry .We are investigating..”
  Z gory przepraszaja , OK, ale po co w takim razie tracic czas na ”investigation” ?! Lewaki ciagle rzadza IDF

 12. A.N.
  Powodzenia w rozbudowie Gazy i dalszej miłości sąsiedzkiej.
  Cytując A.N: “Mieliśmy okazję rozbudować Gazę do 2000”.
  I rzeczywiście mieliśmy tą okazję i nawet ją wykorzystaliśmy ( my, Izraelczycy); Gaza rosła i kwitła do pierwszej intifady ( 1987) i poziom życia podwajał się tam co 2-3 lata, bez granicy i bez ogrodzenia. A potem było coraz gorzej, od intifady do intifady, od umowy do umowy. I tak do dzisiaj.
  Lewica ma krótką pamięć i nawet ta resztka jest redagowana i filtrowana. Jak encyklopedia sowiecka.
  Ewolucjoniści mówią że umiejętność uczenia się z doświadczenia i przekazywania go dalszym pokoleniom jest wskaźnikiem inteligencji.
  Komentarz zbędny.

 13. Przeczytalem to ladnych pare razy i az mnie zatkalo.
  Tyle w tym zlosci i nienwiasci i to w takim momencie. Takie wredne ataki na naszych jedynych obroncow – Cahal. Wystarczyloby dla najgorszych antysemitow. Czyzbys rzeczywiscie wierzyla, ze nawet najszczersze modlitwy nas uratuja ? To mze nie potrzebujemy tyle wojska ? Moze niepotrzebnie mlodzi ludzie traca zycie ?
  Tak, zgadzam sie absolutnie, ze Hamas musimy tak zniszczyc zeby juz nigdy sie nie odrodzil. Jak to zrobic ? Po prostu nie wiem. Co prawda w wojsku bylem, ale nigdy nie walczylem z karabinem w reku.
  Zreszta nigdy tez nie probowalem czegos na tym polu osiagnac droga modlitwy.
  A jeszcze bardziej niemoralnym wydaje mi sie mieszanie do tego polityki.
  Mozna pomyslec ze lewica nazywana pogardliwie lewakami, ktora juz od lat nie jest przy wladzy – to oni sa wszystkiemu winni. Tymczasem rzad, ktory reprezentuje prawice netto – siedzi z boku i na nic nie ma wplywu. A moze ma wazniejsze sprawy na glowie ?
  W kazdym razie teraz wypadaloby troche spokoju i ciszy. Na wszelkie dyskusje bedzie jeszcze dosyc czasu.
  Rysiek Weiler 13/10/23 Haifa

 14. Widocznie tacy jak Nanes byli w IDF odpowiedzialni za granice z Gaza, jak on uwazali ze Izrael jest winny, nic dziwnego ze nie upilnowali
  Komunistyczna Partia juz nawet nie Polski a Wielkiej Syrii zyje i ma sie dobrze, w IDF moze tez

 15. c h l informuje zeby go bez soli nie zjedli. I slusznie. Co Zosia? Boga stworzylas na potrzeby swoje Jak nie, to go zmienisz?
  W 1948 roku wyzucilismy wszystkich mieszkancow Negew do Gazy. A do tego, Tylez, z Jaffo I Aszkelonu , tez do Gazy. W 1967 zajelismy Gaze. Mielismy okazje do 2000 roku pr,è, 23 Lata okazje pomoc I’m zbudowac Gaze, w ktorej mozna zyc, tym samym rozwiazujac problem uchodzcow. Szymanski Peres otrzymal od komendanta obozu uchodzcow, jednego z nich, za zgoda arabskiego burmistrza obozu uchodzcow plan przebudowania go na zwykla mieszkalna dzielnice. Nie otrzymal odpowiedzi. A Ty, Zosienka nosisz w Sobieski pathological nienawisc do wszystkiego Co jest Gojem. Ale to normalne w zydowskiej wierze.

 16. Przeczytalem to ladnych pare razy i az mnie zatkalo.
  Tyle w tym zlosci i nienwiasci i to w takim momencie. Takie wredne ataki na naszych jedynych obroncow – Cahal. Wystarczyloby dla najgorszych antysemitow. Czyzbys rzeczywiscie wierzyla, ze nawet najszczersze modlitwy nas uratuja ? To mze nie potrzebujemy tyle wojska ? Moze niepotrzebnie mlodzi ludzie traca zycie ?
  Tak, zgadzam sie absolutnie, ze Hamas musimy tak zniszczyc zeby juz nigdy sie nie odrodzil. Jak to zrobic ? Po prostu nie wiem. Co prawda w wojsku bylem, ale nigdy nie walczylem z karabinem w reku.
  Zreszta nigdy tez nie probowalem czegos na tym polu osiagnac droga modlitwy.
  A jeszcze bardziej niemoralnym wydaje mi sie mieszanie do tego polityki.
  Mozna pomyslec ze lewica nazywana pogardliwie lewakami, ktora juz od lat nie jest przy wladzy – to oni sa wszystkiemu winni. Tymczasem rzad, ktory reprezentuje prawice netto – siedzi z boku i na nic nie ma wplywu. A moze ma wazniejsze sprawy na glowie ?
  W kazdym razie teraz wypadaloby troche spokoju i ciszy. Na wszelkie dyskusje bedzie jeszcze dosyc czasu.
  Rysiek Weiler 13/10/23 Haifa

 17. Cos dziwnego, w Izraelu. Przez caly tydzien Ani w miescie, Ani w srodkach komunikacji, Ani jednej czarnej duszy. Wszyscy uciekli? Z Bogiem? Do GAZY.?

 18. Mam dalej idiotyczną nadzieję że wydarzenia tego tygodnia zmieniły poglądy kilku ludzi w Izraela. A czemu ta nadzieja jest idiotyczna? Bo ludzie nie zmieniają poglądów i nawet z konfrontacji z rzeczywistością wychodzą zwycięsko. Zmiana wiary jest jednym z najbardziej tajemniczych procesów psychologicznych, zdecydowanie nie opartym na poprawnej interpretacji faktów. Często wbrew bezpośrednio pojętym faktom.

 19. Chytry staruch Aharon Barak zniszczyl Izrael. Jak to usmiechniety przyjmowal serenady przed swoim domem oslow uwazajacych zmienienie jego wielmoznych nakazow byloby najwieksza kleska Izraela.Widzialem to w TV z miesiac temu.
  Sinwar konczacy przygotowania do masowego mordu Zydow tez to widzial i musial Allahowi dziekowac za tego Aharona Abu Hamas.
  I jak tutaj na blogu ” Oswieceni” az sie zachlystywal z zachwytu : ”czlonkowie Szabaku, piloci, zolnierze nie stawia sie do sluzby czy na cwiczenia! ” Radost to kakaja ! Nie bedziemy obserwowac granicy !
  Zadna inna Armia nie ostrzega przed bombardowaniem jak IDF . I to nie pomaga. Amnesty, dziennikarzyny, ” Oswieceni” pienia sie o ” Zbrodniach Wojennych Izraela”
  Nie wiem jak to sie skonczy, Ganz dostal sie do rzadu i bedzie zwalczal Izrael od srodka.
  Medrzec zwalczal Ben Gvira ktory chcial rozdac bron cywilom.
  Okazuje sie ze to Ben Gvir zna palestyncow najlepiej.
  Istnienie Izraela i Zydow zalezy teraz od niedopuszczenia ” Oswieconych” do sterowania wojna.

 20. Cahal informuje, bo tego wymaga prawo miedzynarodowe. Ale o wiele mniej niż w poprzednich operacjach.

 21. Co za hanba ten artykul. Nawet takie nieszczescia nie moga zmienic tych ludzi. Poczekamy az wszystko sie skonczy i wtedy sprawdzimy kto tu zawinil naprawde. Kary nie unikna.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.