Uncategorized

Gniew powinien być skierowany na terrorystów, a nie na Izrael“Droga do zwycięstwa będzie długa i trudna, ale zjednoczony w celu i z głębokim poczuciem sprawiedliwości, Izrael zwycięży” – mówi premier Netanjahu.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu w środę po południu spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem, a następnie odbył rozszerzone spotkanie z innymi urzędnikami z obu krajów.

W spotkaniu uczestniczyli minister ds. strategicznych Ron Dermer, dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego Tzachi Hanegbi, sekretarz stanu USA Antony Blinken i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan.

Przed spotkaniem Netanjahu powiedział: “Panie prezydencie, Joe, chcę podziękować za przybycie tutaj i za jednoznaczne wsparcie, jakiego udzieliłeś Izraelowi w tych trudnych czasach, wsparcie, które odzwierciedla przytłaczającą wolę narodu amerykańskiego”.

W rozszerzonym spotkaniu wzięli udział ci, którzy uczestniczyli w mniejszym spotkaniu, a także minister obrony Izraela Yoav Gallant (Likud), ministrowie Benny Gantz i Gadi Eizenkot (Jedność Narodowa), szef Shas Aryeh Deri, szef sztabu Tzachi Braverman, sekretarz wojskowy Netanjahu i ambasador Izraela w USA Mike Herzog. Ze strony amerykańskiej, koordynator Białego Domu ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Brett McGurk oraz Chargé d’Affaires ad interim Stephanie L. Hallett.

“To będzie inny rodzaj wojny, ponieważ Hamas jest innym rodzajem wroga” – powiedział Netanjahu. “Podczas gdy Izrael dąży do zminimalizowania ofiar cywilnych, Hamas dąży do ich maksymalizacji. Hamas chce zabić jak najwięcej Izraelczyków i nie ma żadnego szacunku dla życia Palestyńczyków”.

“Każdego dnia popełniają podwójną zbrodnię wojenną: Celują w naszych cywilów, jednocześnie ukrywając się za swoimi cywilami. Osadzają się w ludności cywilnej i wykorzystują ją jako żywe tarcze. Widzieliśmy koszty tej straszliwej podwójnej zbrodni wojennej przeciwko ludzkości, którą Hamas popełnia w ciągu ostatnich jedenastu dni, ponieważ Izrael legalnie celuje w terrorystów, a cywile są niestety poszkodowani. Hamas jest odpowiedzialny i powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za wszystkie ofiary cywilne. Koszt tej straszliwej zbrodni wojennej widzieliśmy wczoraj, kiedy rakieta wystrzelona przez palestyńskiego terrorystę nietrafiła i wylądowała na palestyńskim szpitalu”.

“Cały świat był słusznie oburzony, ale to oburzenie nie powinno być skierowane na Izrael, ale na terrorystów. Podczas tej wojny Izrael zrobi wszystko, co w jego mocy, aby cywile nie znaleźli się w niebezpieczeństwie. Poprosiliśmy ich i nadal będziemy prosić o przeniesienie się do bezpieczniejszych obszarów. Będziemy nadal współpracować z Tobą, Panie Prezydencie, aby zapewnić spełnienie minimalnych wymagań i będziemy nadal współpracować, aby wydostać naszych zakładników.

“Droga do zwycięstwa będzie długa i trudna. Ale zjednoczony w celu, z głębokim poczuciem sprawiedliwości i niezłomnym duchem naszych żołnierzy i naszego narodu, Izrael zwycięży”.

Biden powiedział: “W następstwie przerażającego ataku terrorystycznego Hamasu – brutalnego, nieludzkiego, niemal niewiarygodnego, co zrobili, ten gabinet zebrał się razem, stojąc silny, zjednoczony. I chcę, żebyście wiedzieli, że nie jesteście sami. Nie jesteście sami. Jak podkreślono wcześniej, będziemy nadal wspierać Izrael, gdy będziecie pracować nad obroną swojego narodu. Będziemy nadal współpracować z tobą i partnerami w całym regionie, aby zapobiec kolejnym tragediom niewinnych cywilów”.

Siedemdziesiąt pięć lat temu wasi założyciele zadeklarowali, że ten naród będzie oparty na “wolności, sprawiedliwości i pokoju”. Oparty na wolności, sprawiedliwości i pokoju. Stany Zjednoczone stoją z Wami w obronie tej wolności, dążąc do sprawiedliwości i wspierając pokój – dziś, jutro i zawsze. Obiecujemy Ci to”.

Gniew powinien być skierowany na terrorystów, a nie na Izrael

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Wielu amerykańskich Żydow to degeneraci i zdrajcy Izraela. Nie wszyscy oczywiście, ale ci demonstrujacy w Kapitolu to na pewno.
  Ich miejsce jest w Gazie, nie w Ameryce.
  Czytalam ze szef policji izraelskiej zaprasza wszystkich demonstrantów pro-pal do Gazy i gotów podstawić im autobus.
  Z Ameryki autobusem się nie da, może by lotniskowcem ?

 2. Ohydne Hayoredy demonstruja w USA z plakatami ” Jews for ceasefire”, popieraja Hamas.
  Nie dowiemy sie narazie, ale mozliwe ze zaskakujaco dokladne dane Hamasu o tajnych bazach IDF na Negevie zostaly przekazane im przez nowa Anat Kam, ktora w podrzednym stanowisku sekretarki ukradla plany rozmieszczenia IDF w Judei i Samarii, a dziennikarzyna szmatlawca ” Haaretz” Uri Blau uciekl z tymi planami do Anglii, gdzie wszyscy mogli to skopiowac.
  Oboje dostali smiesznie niskie kary, ”community service”, prawie zawieszenie, wiec nowe Hayoredy jak Kam zachecane ” walka o demokracje” nie baly sie teraz powtorzyc to teraz w bazie Gaza Division.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.