Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 18.10 – 19.10


Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

 1. Dokladnie tak jak pisze Ewa K i MEF.
  Za wszelka cene odebrac zakladnikow,
  zaprzestac bombardowanie, a potem sie z nimi rozprawic.
  Stefcia

 2. MP:
  Naturalnie że nie mam pojęcia co IDF planuje. Ale nie trzeba być ekspertem militarnym aby zrozumieć że operacja lądowa spóźnia się już o tydzień a cierpliwość wrogów Izraela na zachodzie wyczerpuje się. Propozycję Hamasu trzeba wyjaśnić, nie przerywając ognia, a kandydatów na pośredników jest od groma, tylko wybrać. Ja wybrałbym Rosjan.

 3. Mef
  Przypuszczam że mogę się mylić z że czas przed operacją lądowa został wykorzystany do ustalenia miejsca przetrzymywanie zakładników. Naloty zostaną przerwane jak rozpocznie się operacja lądowa.

 4. Przerwac bombardowanie, szybko odebrac wszystkich zakladnikow a potem zatopić tunele woda. O topieniu nie bylo
  mowy w układzie. Po palestyńsku..

 5. Izrael powinien przyjąć propozycję Hamasu zwolnienia wszystkich zakładników w zamian za przerwanie bombardowań. Jeśli to oferta realna, warto zacząć rokowania z pozycji siły. Mam nadzieję że toczą się na ten temat dyskretne rozmowy. To chyba najlepsza okazja wyzwolenia tych ludzi.Bo jesli nie, rokowania będą ciągnęły się lata, cena będzie rosła i wszystkie dzieci i nastloatki przejdą proces wymuszonej konwersji, a kobiety dodatkowe gwałty i konwersję. Ja kto przyjęte w Islamie od 14 wieków.
  Do bombardowania można wrócić przy pierwszej okazji.

 6. “14 czlonkow rodziny Haniyeha …”
  2 siostry Haniyeha zyja w Izraelu i wiele razy odwiedzaly go w Gazie kiedy byl tam hersztem. Jego corka byla w izraelskim szpitalu z powodu komplikacji w ciazy. Te cale podlizywanie sie i ” humanism” tylko sie msci na Izraelczykach.
  Symbole sie licza i unizony Izraelczyk to byl dotychczas symbolem kraju dla chytrych palestyncow. Oni nie sa “ofiarami Hamasu”, on ma ich 100% poprcie.
  Sk..n Rabin ktory drwiaco pytal ” No gdzie sa te rakiety na Askelon?! Gdzie??” ma marmurowy kamien i plac w Tel Avivie.
  Powinien byc natychmiast przemianowany, np. na ” Ofiar Oslo Plac”, niech sie Hayoredy i inni degeneraci wsciekaja .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.