Uncategorized

„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli

Przyslala Katharina Dr.Gasinska – Lepsien

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas nie potępił morderczego ataku Hamasu na izraelskich cywilów. Wręcz przeciwnie – bronił go.

W niedzielny wieczór Abbas rozmawiał przez telefon z Ahmedem Hellesem, członkiem Komitetu Centralnego Fatahu i komisarzem ds. Mobilizacji i Organizacji w południowej prowincji. Podczas rozmowy Abbas „potwierdził prawo naszego narodu do obrony”.

Najwyraźniej atakowanie rodzin w ich domach i gwałcenie dziewcząt na koncercie oznacza „obronę własną”. 

Należy pamiętać, że za każdym razem, gdy Abbas lub jego poprzednik Jasir Arafat potępiali ataki terrorystyczne, działo się to na stanowcze żądanie Stanów Zjednoczonych. Ale bez żadnego zewnętrznego nacisku „umiarkowani” przywódcy Fatahu i Autonomii Palestyńskiej nie mają problemu z zdecydowanie najgorszym okrucieństwem wobec Żydów od czasów nazistów.

W rzeczywistości premier AP Mohamed Sztajjeh papugował obronę Hamasu przez Abbasa – i poszedł dalej, w rozmowie z norweskim ministrem spraw zagranicznych:

W sobotę wieczorem Sztajjeh odebrał telefon od norweskiej ministry i podczas rozmowy zapewnił ją, że ciągła odmowa Izraela wprowadzenia w życie międzynarodowych rezolucji i brak odpowiedzialności za zbrodnie, które popełnia przeciwko narodowi palestyńskiemu, zaostrzą konflikt oraz że podważanie przez Izrael rozwiązania w postaci dwóch państw nie pozwoli mu cieszyć się pokojem, dopóki naród palestyński nie uzyska swoich uzasadnionych praw.

Sztajjeh podkreślił prawo narodu palestyńskiego do obrony swojej ziemi i świętości, które są stale naruszane.

Sztajjeh powiedział, że to, co dzieje się dzisiaj, jest naturalnym skutkiem braku reakcji na nasze powtarzające się ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych konsekwencji, jakie wynikną z kontynuowania przez Izrael swoich zbrodni w poczuciu bezkarności.

Tak, gwałt i masowe morderstwo są „naturalną reakcją” na Izrael broniący Żydów przed rzezią.

To nie jest anomalia. Jak pisaliśmy w przeszłości, wyniki sondaży wśród Palestyńczyków są konsekwentne. Kiedy zadaje się im abstrakcyjne pytanie, czy popierają „opór zbrojny”, czyli ich eufemizm określający ataki terrorystyczne na ludność cywilną, niewielka większość zwykle odpowiada twierdząco. Kiedy jednak pyta się ich, czy popierają konkretne, niedawne ataki terrorystyczne, odsetek entuzjastycznych zwolenników mordowania Żydów gwałtownie rośnie do ponad 80%.

Za każdym razem.

Nie ma powodu sądzić, że teraz będzie inaczej. Kiedy ukaże się kolejny zestaw sondaży, zobaczymy, że zdecydowana większość Palestyńczyków – Zachodni Brzeg i Gaza, Hamas i Fatah – w przeważającej mierze popiera morderstwo z zimną krwią setek izraelskich cywilów. 

Ilekroć nienawidzący Izraela będą próbowali demonizować państwo żydowskie, wykopują maleńką mniejszość o trujących opiniach, którym sprzeciwia się większość izraelskich Żydów. Ale tu nie ma żadnej wybiórczości – zdecydowana większość Palestyńczyków naprawdę popiera mordowanie Żydów, im więcej, tym lepiej, bez względu na to, czy są to „osadnicy”, „żołnierze”, czy po prostu zwykli Żydzi próbujący przeżyć swoje życie w granicach wyznaczonych przez linie zawieszenia broni z 1949 roku. 

Ich przywódcy podzielają ten niemoralny światopogląd. 

Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/10/the-moderate-palestinian-authority-is.html

Elder of Ziyon, 9 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Arabowie a AP chcą dokładnie co chcą Arabowie w Gazie i gdyby nie stała interwencja IDF, Hamas dawno byłby oficjalną centralną siłą polityczną w Autonomii Ramallah.
    Błędem jest widzieć Gazańczyków jako naród zniewolony przez fanatyków. Gazańczycy wybrali Hamas w wolnych wyborach i wybraliby ich jeszcze raz, gdyby ktoś im zaproponował nowe wybory. Hamas dostarcza Gazańczykom poczucie wspólnoty ideologicznej i dumy z osiągnięć wojskowych swoich przedstawicieli. Dobrostan jest zupełnie drugorzędny wobec tych uczuć. Mniej więcej to samo można powiedzieć o mieszkańcach AP Ramallah.
    Szkoda że Amerykanie i wielu Izraelczyków tego nie rozumieją i szykują nam Oslo2, wierząc święcie że usunięcie Hamasu otworzy bramy raju dla mieszkańców BW, którzy ze śpiewem i z pląsami powieszą flagi Izraela na każdym balkonie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.