Uncategorized

Ambasador Izraela potępia “milczenie” ONZ w sprawie okrucieństw Hamasu; będzie nosił żółtą gwiazdę, dopóki terroryści nie zostaną potępieni

Gilad Erdan: “Będziemy chodzić z żółtą gwiazdą jako symbolem dumy. Przypomnienie, że przysięgaliśmy walczyć, aby się bronić

Ambasador Izraela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych wygłosił w poniedziałek ostre przemówienie na forum światowego organu, potępiając Radę Bezpieczeństwa za to, że nie potępiła terrorystów Hamasu za celowe zamordowanie izraelskich cywilów 7 października i milczała, podobnie jak “świat”, gdy naziści zabijali niewinnych Żydów w Auschwitz.

Ambasador Gilad Erdan przemawiał na nadzwyczajnym spotkaniu w sprawie wojny Izraela z Hamasem, które zostało zwołane na wniosek Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podczas swojego przemówienia zaatakował milczenie Rady Bezpieczeństwa w sprawie haniebnych czynów popełnionych przez terrorystów Hamasu, porównując to do sytuacji, w której jego dziadek Chaim i jego dzieci zostali wysłani do Auschwitz.

AMBASADOR IZRAELA W ONZ ŻĄDA DYMISJI SEKRETARZA GENERALNEGO ONZ PO “SZOKUJĄCYM” PRZEMÓWIENIU

Ambasador Izraela przy ONZ obiecał nosić żółtą gwiazdę, dopóki Rada Bezpieczeństwa nie obudzi się i nie potępi “okrucieństw” popełnionych przez Hamas 7 października 2023 roku.

“Kiedy jego dzieci były wysyłane do komór gazowych, świat milczał. Kiedy ich ciała zostały spalone wraz z milionami innych żydowskich dzieci, świat milczał” – powiedział Erdan. “Dziś, po tym jak niewinne żydowskie dzieci zostały spalone żywcem, ta Rada nadal milczy. Niektórzy z was niczego się nie nauczyli przez ostatnie 80 lat. Niektórzy z was zapomnieli, dlaczego powołano to ciało”.

Przypomniał im, że każdego dnia po dzisiejszym dniu chciałby, aby każdy członek Rady Bezpieczeństwa pamiętał o tym, co powiedział, gdy wszyscy milczeli w obliczu zła.

“Tak jak moi dziadkowie i dziadkowie milionów Żydów, od teraz mój zespół i ja będziemy nosić Żółte Gwiazdy. Będziemy nosić tę gwiazdę, dopóki się nie obudzicie i nie potępicie okrucieństw Hamasu” – powiedział Erdan. “Będziemy chodzić z żółtą gwiazdą jako symbolem dumy. Przypomnienie, że przysięgliśmy walczyć, by się bronić”.

Ambasador dokonał również porównania między Hitlerem a irańskim ajatollahem Chameneim, mówiąc, że reżim tego ostatniego jest reżimem nazistowskim. Armia ajatollaha obejmuje “Hamas, Palestyński Islamski Dżihad, Hezbollah, Huti, Gwardię Rewolucyjną i innych dzikich dżihadystów”.

“Zamiast krzyczeć ‘Sieg Heil’, ci radykalni nazistowscy islamiści krzyczą: ‘Śmierć Izraelowi! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii!” powiedział Erdan. “Zostaliśmy zaatakowani przez nazistów z Hamasu. Pokazano nam, że ludobójcza nienawiść do Żydów nie umarła wraz z Hitlerem, ale kipiała i rosła, aż zaatakowała naszą ojczyznę”.

Powiedział jednak, że różnica polega na tym, że Żydzi mają dziś “silne państwo i potężne wojsko”.

Erdan oskarżył ajatollaha o szerzenie “trujących ludobójczych ideologii na świecie” w dniach poprzedzających 7 października i tweetowanie o końcu Izraela, twierdząc, że Izrael umiera.

“W dniu masakry wezwał do likwidacji Izraela wraz z filmem przedstawiającym Izraelczyków uciekających przed śmiercią, gdy jego Einsatzgruppen Hamasu kosiły ich karabinami maszynowymi” – powiedział ambasador. “Gdyby Hitler miał konto na Twitterze, wyglądałoby ono dokładnie tak samo jak konto Chameiniego”.

Zganił ONZ za brak potępienia “nazistowskich morderców”, oskarżając ich o dawanie terrorystom pożywki dla ich wysiłków, gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ było postrzegane jako “przyklaskujące wysiłkom mającym na celu uniemożliwienie Żydom” obrony.

“Słyszeli, jak Sekretarz Generalny okazywał zrozumienie dla nazistowskiej rzezi. I właśnie dlatego byliśmy świadkami najbardziej oszałamiającego wzrostu nienawiści do Żydów od czasu ustaw norymberskich i ich następstw. Antysemici zostali wzmocnieni” – powiedział Erdan. “Teraz wiedzą, że zabijanie Żydów w ich łóżkach spotyka się z milczeniem. Bezczynność tej organizacji tak ich ożywiła, że nie mogą się doczekać, aż sami zarżną Żydów”.

Dodał, że dziś w Sydney w Australii można usłyszeć wezwania do “zagazowania Żydów”; w całych Stanach Zjednoczonych słychać śpiewy na rzecz Judenrein Palestine, “od rzeki do morza”; a w Paryżu, Brukseli i Londynie wykrzykiwane są okrzyki bojowe przeciwko Żydom.

W niedzielę lotnisko w Rosji zostało zaatakowane przez islamskich zwolenników terroru, którzy szukali Żydów do zlinczowania.

“Dokładnie w tym miejscu stał świat, gdy naziści rozpoczynali swój szał” – powiedział Erdan. “Dokładnie w tym samym momencie! I wtedy też – świat milczał”.

Powiedział, że gdyby Rada istniała 6 czerwca 1944 r., prawdopodobnie debatowałaby nad ilością paliwa i energii elektrycznej, jaką mieszkańcy Monachium mieli w D-Day, gdy alianci szturmowali plaże Normandii, lub byłaby skupiona na liczbie ofiar śmiertelnych wśród Niemców w porównaniu z mordowaniem brytyjskich cywilów.

“Ta Rada wzywałaby do zawieszenia broni, zanim Rosjanie zajęliby Stalingrad” – powiedział Erdan.

Ale potem mówił o sile swojego narodu, opisując Żydów jako “niezłomnych”.

“Wielu próbowało nas zniszczyć… ale żadnemu się to nie udało” – powiedział Erdan. “Irańska Rzesza nie będzie inna! Izrael zwycięży. Sprowadzimy naszych zakładników do domu. A obywatele państwa żydowskiego będą żyć w pokoju i wolności”.

Ambasador Izraela potępia “milczenie” ONZ w sprawie okrucieństw Hamasu; będzie nosił żółtą gwiazdę, dopóki terroryści nie zostaną potępieni

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.