Uncategorized

Hamas: Chcemy permanentnej wojny z Izraelem

JOZUE MAREK


“Celem Hamasu nie jest zarządzanie Strefą Gazy i dostarczanie jej wody, elektryczności i tym podobnych”, ale “całkowite zlikwidowanie sytuacji” – powiedział członek biura politycznego grupy terrorystycznej.

Palestyńscy bojownicy z Brygad Izz ad-Din al-Kassam, zbrojnego skrzydła Hamasu, podczas patrolu w Rafah w południowej Strefie Gazy 27 kwietnia 2020 r. Zdjęcie: Abed Rahim

Hamas nie jest zainteresowany rządzeniem Strefą Gazy, ale chce niekończącej się wojny z Izraelem, powiedzieli członkowie grupy terrorystycznej The New York Times w artykule opublikowanym w środę.

Według przywódców Hamasu, był to jeden z głównych celów ich inwazji z 7 października na północno-zachodni Negew, w której tysiące uzbrojonych terrorystów zmasakrowało 1400 osób, głównie cywilów, raniło ponad 5000 innych i odbiło do Gazy ponad 200 zakładników.

“Mam nadzieję, że stan wojny z Izraelem stanie się trwały na wszystkich granicach i że świat arabski stanie po naszej stronie”, powiedział amerykańskiej gazecie Taher el-Nounou, doradca Hamasu ds. mediów.

Khalil al-Hayya, członek biura politycznego grupy terrorystycznej w Katarze, powiedział, że zaplanowali atak 7 października, aby “zmienić całe równanie, a nie tylko doprowadzić do starcia”, dodając, że “udało nam się ponownie postawić kwestię palestyńską na stole, a teraz nikt w regionie nie doświadcza spokoju”.

“Celem Hamasu nie jest rządzenie Gazą i dostarczanie jej wody, elektryczności i tym podobnych” – powiedział al-Hayya. “Hamas, Qassam i ruch oporu obudziły świat z głębokiego snu i pokazały, że ta kwestia musi pozostać na stole”.

Dodał: “Ta bitwa nie była spowodowana tym, że chcieliśmy paliwa lub robotników. Nie miała na celu poprawy sytuacji w Strefie Gazy. Ta bitwa ma na celu całkowite obalenie tej sytuacji”.

Starszy urzędnik Hamasu Ghazi Hamad powiedział libańskiej telewizji LBC 24 października, że grupa terrorystyczna będzie nadal przeprowadzać masakry, takie jak ta, którą przeprowadziła w południowym Izraelu 7 października, dopóki państwo żydowskie nie zostanie zniszczone.

“Izrael to kraj, dla którego nie ma miejsca na naszej ziemi. Musimy usunąć ten kraj, ponieważ stanowi on katastrofę bezpieczeństwa, militarną i polityczną dla narodu arabskiego i islamskiego i musi zostać zakończony” – powiedział Hamad, zgodnie z tłumaczeniem wywiadu dostarczonym przez Middle East Media Research Institute.

“Nie wstydzimy się tego powiedzieć, z pełną mocą” – dodał.

Istnienie Izraela jest “nielogiczne”, powiedział, dodając: “Istnienie Izraela powoduje cały ten ból, krew i łzy”.

“Powódź Al-Aksa [nazwa Hamasu dla masowego ataku terrorystycznego z 7 października] to tylko pierwszy raz, a będzie drugi, trzeci, czwarty, ponieważ mamy determinację, determinację i zdolność do walki” – powiedział Hamad.

Prowadzący CNN Jake Tapper zacytował wywiad Hamada i wyemitował słowa innych przywódców Hamasu w segmencie, w którym pytano, jak bardzo grupa terrorystyczna dba o życie cywilów w Strefie Gazy w porównaniu z wojną z Izraelem

Hamas: Chcemy permanentnej wojny z Izraelem

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

 1. Ideologie trudno wyeliminować ale można wyeliminować organizacje które ją zaakceptowaly

 2. a:
  To jedyna wersja prawdziwa. Ideologia islamistyczna jest zbyt ponętna aby została długo sierotą bez organizacji. Także nie można wyeliminować ISIS i Al Qaeda. Te pojawiają się w różnych kątach globu pod różnymi nazwami ale z tą samą ideologią. WIdziałem nawet hasła i sztandary tych organizacji na demonstracjach w Europie. Prawda że tylko na ekranie telewizyjnym, ale chyba reporterzy ich nie sfabrykowali. Wyglądają dzisiaj mniej groźne niż 20 lat temu? Zobaczymy za rok-dwa.

 3. Kolejna wersja tłumaczenia sromotnej, niestety nie ostatecznej, klęski Hamasu.

 4. H:
  Hamasu nie można wyeliminować. A to dlatego że prądy radykalne w obecnym Islamie może wyeliminować tylko sam Islam, przez dyskusję między muzułmanami. Interwencja zewnętrzna może wyeliminować grupę radykalną, ale nie idęę która stanowi bazę ideologiczną tej grupy. Bazą ideologiczną Hamasu, ISIS i Al Quedy jest karta bractwa muzułmańskiego, a ta przecież jest bardzo popularna w społeczeństwach muzułmańskich, tak że eliminacja jednej organizacji z miejsca prowadzi do innej, albo kilku innych. Jak odrastające głowy mitologicznej hydry.
  W naszym konkretnym przypadku można poważnie osłabić Hamas fizycznie, przez eliminację jego przywódców miejscowych i potem czujność i wrażliwość na oznaki nowego przywództwa organizacji takiej samej albo podobnej.
  Izrael może to dokonać, ale wielkie pytanie czy wystarczy mu czujności aby zapobiec następnej katastrofie w dalszej przyszłości.

 5. Wypowiedz Hamasu: ”Istnienie Izraela jest nielogiczne i powoduje bol, krew i lzy”. Przez zniszczenie Hamasu powstanie logika i zniknie bol, krew i lzy co jest dazeniem kazdego czlowieka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.