Uncategorized

WOJNY ŻYDOWSKIE. CZĘŚĆ 4

,

Zosia Braun

Krach koncepcji „peace in the middle east”

Krach wyimiginowanych wszechmogących generałów w IDF o lewicowych pogladach, którzy poddają się do dymisji po zakończeniu obecnej akcji wojskowej. Krach koncepcji polegającej na zmylonej tolerancji, ze jezeli przekażemy Arabom terytorie (Gusz Katif) zyskamy ich wielką sympatię. De facto – przybliżylismy tylko granice i strzelaninę do Szderot o 15/20 kilometrow.Krach koncepcji,ze jeżeli dostarczymy do Gazy: elektryczność, wodę, broń (dla tzw wyimiginowanej samoobrony) materiały budowlane na tzw „odbudowe” (De facto wykorzystywane na budowe tuneli do kibuców i do salonów w osiedlach „Otef Gaza), olbrzymie budżety i temu podobne „wartościowe lizaki” dojdziemy do dlugo oczekiwanego raju i powstanie tu nowa kwitnącą Szwjcaria pod tytułem NEW MIDDLE EAST.

Zapomnieliśmy jednak o jednym decydującym czynniku tzn „Do tanga trzeba dwojga”. Hasłem izraelskiego wywiadu jest cytat c Biblli „DAA ET OJWECHA” (tlumaczenie: POZNAJ WROGA SWOJEGO). Niestety tu jest największe – tragiczne fiasko. Zamiast tego, aby poznawać plany i zamiary okrutnego wroga (Hamas,Hizballa itp) zapatrzeni we własne odbicie w lustrze, zachwyceni swoimi atutami, w dniu 7.10 stracili haniebnie wszystkie swoje „medale” i niestety tyle wypadkow śmierci i tragedii. Poniżej kilka podstawowych pytań:

1. Jaka jest ideologia i religia naszych sąsiadów. Jakie są przesłania Islamu?

2. Czy naprawdę mamy wspólne cele z Arabami i możemy podpisywać Umowy i Poruzumienia Pokojowe?

3. Co oni „nasi sasiedzi” Arabowie z Gazy, Hizbala z Livanu, i włącznie z Arabami mieszkającymi w Izraelu, naprawdę chcą?

ODPOWIEDZ ad 1

Iszmael = Islam = APOTEOZA ŚMIERCI

Apoteoza smierci, jest jednym z podstawowych przekazan Islamu w postaci pojecia „jihadu” zarowno relligijnie, tradycyjnie i edukacyjnie. Dzisiejsi zbrodniarze w mundurach wojskowych Hamasu dwadziescia lat temu byli czteroletnimi dziecmi, kiedy oddawalismy tereny rolnicze Gusz Katif.

Izraelscy generalowie, zapatrzeni w swoje odbicie w lustrze w ogole nie przyjmuja tej doktryny Islamu.

ODPOWIEDZ ad 2.

Jeszcze nie bylo zadnego znaku uznania/odwzajemnienia za te kolejne „wartosciowe lizaki” w postaci dotacji i pomocy gospodarczej. Wrecz przeciwnie. Juz od wieku czterech lat caly system edukacyjny w Gazie jest skierowany na ksztalcenie nienawisci do Zydow i do Izraela i sposobami nauczania jak nas zlikwidowac i mordowac. Pieniadze obficie przekazywane na „odbudowe” sa uzywane na budowe tuneli i zakup broni.

W Gazie nie ma biednych i nie ma biedoty. Dwumilionowa ludnosc Gazy, to zakladnicy lub wspolnicy ruchu Hamas – na pokaz dla mediow i dzienikarzy miedzynarodowych w sluzbie tzw „potrzeb humanitarnych”.

Zacytuje „prawdziwa cnota krytyk sie nie boi”. Nie dziwem jest, ze w tej sytuacji, kiedy wlasciwie nic nie dziala w czasie zbrodniczego ataku w 22 osiedlach Otef Gaza, tyle zolnierzy i obywateli wracaja do swego Zydowstwa i wolaja o pomoc Sile Wyzsza…EIN LANU AL MI LEHISHAEN EJLA AL AVINU SZE BESZAMAIM.

Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

 1. Przede wszystkim errata do mojego tekstu: powinno być “okupionym” a nie okupowanym”.
  A teraz odpowiedź na uwagi.
  ad Marek Pelc
  Celem mojego wpisu było wskazanie na retuszowanie pewnych faktów przez Zosię. Zgadzam się że było i to potężne fiasko operacyjne armii i służb wywiadowczych, Amanu i Szabaku. Jednak nie można ignorować wieloletniej polityki rządu “ugłaskiwania” Hamasu, a to już było fiasko strategiczne. Nie jestem też pewien że wszyscy eksperci od konfliktu palestyńsko-izraelskiego zgodzą się z tobą, że strategia odraczania jak najdłużej powstania państwa palestyńskiego była i jest słuszna.
  ad ml
  Rekomendacje generałów są niczym innym ale tylko rekomendacjami a nie decyzjami obowiązującymi. Rząd i politycy mogą je przyjąć lub nie. W każdym wypadku, czy je przyjął czy odrzucił, on odpowiada za konsekwencje takiej czy innej decyzji, razem z generałami. Jeżeli chodzi o “ogołocenie strefy Gazy z żołnierz, bez zapytania sie”. Rozumię że byłeś obecny na naradzie w sztabie generalnym Cahalu oraz w sztabie Dowództwa Południowego, gdy została podjęta ta decyzja ogołocenia. “Wakacyjne warunki” mordercom Hamasu w izraelskich więzieniach nie mają nic wspólnego z katastrofą 7 pżaździernika. No i wreszcie w sprawie przytaczanego faktu: szef wywiadu Cahalu podczas Wojny Sądnego Dnia, Eli Zeira, nie podał się do dymisji 5 października, bo nie było co do tego powodu. Wojna wybuchła 6 października. On też nie podał się do dymisji nazajutrz wybuchu wojnyć. On został zdymisjonowany prze decyzją komisji badawczej siedem miesięcy po wybuchu wojny, w kwietniu 1974.

 2. Shpetner
  Mała uwaga, strategia leży w gestii rządu, ale tu było fiasko operacyjne armii i służb. Wg mnie strategia była słuszna a mianowicie odroczyć jak najdłużej powstanie państwa palestynskiego w Strefie i na tzw Zach. Brzegu.

 3. St. Szpet. ”Generałowie, nie ważne jest czy mają poglądy lewiciwe czy prawicowe, wykonują dyrektywy polityczne”

  Czyzby ?!

  To na rekomendacje tych Generalow, zadnego Knessetu ktory bylby przeciwko, dano pozwolenie do wstepu do Izraela dodatkowym tysiacom Gazan. Doslownie dni przed 6 October.
  To General Kochavi i General Toledano ogolocili strefe Gazy z zolnierzy, bez zapytania sie .
  To Szefowie bezpieczentwa Izraela dali wakacyjne warunki mordercom z Hamasu w izraelskich wiezieniach.
  General Zeira , Szef Wywiadu do Oct. 73, sam sie zdymisjonowal 5 Octobra.
  Generalowie odpowiedzialni za kleske wieksza niz ta 50 lat em, ciagle sa.
  Walka o zachowanie cieplych posadek juz sie zaczela, szkoda ze sa niektorzy z ” naszych” ktorzy w tym pomagaja.

 4. Kiedyś już zwróciłem uwagę Zosi, że ma ona niejakie problemy z przytaczaniem faktów zgodnych z rzeczwistością, czyli że po prostu nie mówi prawdy. Nie wiem czym to tłumaczyć, czy ignorancją, czy zafascynowaniem się swoim światopoglądem, który nie pozwala jej widzieć świata taki jaki jest? W każdym razie rezultatem tego jest że Zosia po prostu twierdzi nieprawdę.
  Weźmy na przykład jej stwierdzenie w 4 części cyklu “Wojny żydowskie”, cytuję: ” Krach koncepcji (…), ze jezeli przekażemy Arabom terytorie (Gusz Katif) zyskamy ich wielką sympatię. De facto – przybliżylismy tylko granice i strzelaninę do Szderot o 15/20 kilometrow.”
  Wystarczy spojrzeć na mapę (powszechnie dostępna przy pomocy doktora Google, tutaj blog nie dopuszcza do jej opublikowania w moim tekście) by dojść do wniosku że teza ta mija się zupełnie z rzeczwistością.
  Gush Katif znajduje się na połudnowo-zachodnim krańcu Strefy Gazy i nie graniczy zupełnie z Izraelem. Od zachodu graniczy z Morzem Śródziemnym, od południa z Egiptem. Wspomniane przez Zosię Sderot znajduje się kilka kilometrów od północno-wschodniego krańca Strefy Gazy. Tak więc “przekazanie Arabom” Gush Katif, nie może przybliżyć ” granic i strzelaniny do Szderot o 15/20 kilometrow”, po prostu ze względów geograficznych. Miasto Gaza jest bliżej Sderot niż był Gush Katif. W rzeczywistości, ze względu na jego położenie geograficzne Gush Katif nie miał jakiegokolwiek pozytywnego znaczenia militarnego dla kibuców, moszawów i miasteczek t.zw. Otef Gaza nie mówiąc już o reszcie terytorium Izraela. Wprost przeciwnie, Gush Katif zamieszkiwany przez ok. 8.5 tys. ludzi i nie mający bezpośredniego dostępu do Izraela, był przez cały okres swego istnienia, a głównie przez lata 80′, 90′ aż do roku 2005, nieustannie atakowany przez terrorystów palestyńskich. Co spowodowało że Cahal był zmuszony do angażowania nieprporconalnie dużych sił (aż dwie brygady) do obrony osiedli i drogi do nich prowadzącej. Był po prostu obciążeniem militarnym, okupowanym sporymi ofiarami wsród osadników i żołnierzy, bez jakiejkolwiek korzyści w tym zakresie.
  Nie jest też zgodne z prawdą twierdzenie Zosi, że Izrael (a raczej, używając argumentacji Zosi, “wszechmogący generałowie IDF o lewicowych pogladach), dostarczał do Strefy Gazy “broń dla tzw wyimiginowanej samoobrony”.
  I jeżeli już o generałch i owej koncepcji. Tak to już jest przyjęte w krajach o ustroju demokratycznym, że koncepcje polityczne czyli główne zasady i kierunki polityki państwa, w tym również strategię bezpieczeństwa, ustala rząd i parlament. Jednym słowem politycy. Generałowie, nie ważne jest czy mają poglądy lewiciwe czy prawicowe, wykonują dyrektywy polityczne. Tak było i jest w Izraelu. Jeżeli Zosia nie wie lub nie pamięta, to o wycofaniu się z Gush Katif zadcydował w roku 2005 rząd pod przywództwem Likudu, w którym premierem był Arik Sharon, dość daleki, łagodnie mówiąc od światopoglądu lewicowego, a jego ministrem skarbu i członkiem gabinetu był nie kto inny jak Beniamin Netanyahu, który konsekwentnie głosował i w gabinecie i w Kneset za jednostronnym wycofaniem się z Gush Katif. Przypomnę tu, że w owym czasie Strefa Gazy nie była jeszcze pod panowaniem Hamasu. Hamas opanował Strefę Gazy w roku 2007. On też kosekwentnie, będąc już premierem, pozwalał na przekazywanie Gazie, już pod panowaniem Hamasu, setek milonów dolarów rocznie, surowców i innych materiałów, które Hamas wykorzystał do budowy tuneli, produkcji rakiet i zakupów broni.
  No i jeszcze jedna tezy Zosi: ” W Gazie nie ma biednych i nie ma biedoty”. Zareaguję: no comment.

 5. Ktos kto porownywal spalenie samochodow swietych palestyncow z morderstwem ” jakichs osadnikow” [tak, to jego slowa, pomimo ze ” osadnicy” to byli bracia z Ashdodu”] teraz zwala tutaj wszystko na Natanyahu.
  Oczywiscie ze Natanyahu jest winny, ci ”Oswieceni” powinni tez przyznac sie do calowania butow i uwielbiania palestyncow.

 6. Chce dodac tylko jedna uwage: Zosia zapomniala powiedziec ze Nataniahu rzadzi tu od ponad 15 lat. Jego rzad umozliwial co miesiac przekazywac Hamasowi z Kataru 30 milionow dolarow. Rocznie 360 milionow. I tak przez lat ! W ten sposob Hamas zbudowal za te pieniadze podziemne bunkry i tunele dlugosci paruset kilometrow i wyrobil ogromne ilosci rakiet. Hamas zachowywal sie jak mafia a Nataniahu placil mu haracz by zapewnic wzgledny spokoj i w ten sposob dalej utrzymac sie u rzadu.A teraz my wszyscy za to placimy a on jak zwykle : Nie wiedzial, nie slyszal, nie widzial, nie powiedzieli mu, i nic nie pamieta.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.