Uncategorized

Izraelska lewica obudziła się i odkryła, że nie ma żadnych postępowych przyjaciół.


Eral Segal


Czerwień i róż spotkały się z zielenią Hamasu, a globalny ruch lewicowy połączył się – i to nie po raz pierwszy – ze zwierzęcym antysemityzmem w jego najpotworniejszej formie.

Izraelscy zwolennicy lewicy są w szoku. Dzień po masakrze odkryli, że światowi lewicowi aktywiści ich opuścili. Tak zwane wspólne wartości, powiedzmy przeciwko dzieciobójstwu, przeciwko gwałtom, przeciwko paleniu ludzi, okazały się bardzo elastyczne dla zachodniej lewicy i w ciągu tygodnia od masakry ich stanowisko zmieniło się w zjednoczony atak przeciwko prawu państwa Izrael do istnienia. Gdyby to nie było smutne, byłoby zabawne.

Światowa lewica okazała się bardzo postępowa w swoim antysemityzmie. Na przykład w izraelskiej gazecie Haaretz wielu było mocno urażonych. Istnieje wiele artykułów redakcyjnych od zwolenników lewicy wyjaśniających ich rozczarowanie globalną społecznością lewicową. Nagle odkryli, że zachodnie uniwersytety to zatrute bagno i pokrętne podżeganie przeciwko Żydom w imię uniwersalnej sprawiedliwości.

To prowadzi nas do najczęściej oglądanego skeczu w historii “Eretz Nehederet” (izraelska wersja Saturday Night Live). Skecz przedstawia queerowych studentów z Uniwersytetu Columbia protestujących z palestyńską flagą owiniętą we flagę równości. To mogłoby być coś w “Latmie” (prawicowym satyrycznym programie informacyjnym) dekadę temu.

Po obejrzeniu tego skeczu napisałem na Twitterze, że gdybym półtora miesiąca temu wystąpił w monologu w telewizji z flagą LGBT i Palestyny – zostałbym zabity. Prawda jest taka, że to frustrujące: Bez względu na to, ile artykułów napisano o chorej kulturze przebudzenia i o kampusach, które uzależniły się od antyzachodnich teorii, i bez względu na to, ile klipów przynieśliśmy pokazujących destrukcyjną postępową mutację – izraelska lewica nadal nazywała prawicę faszystami, mesjanistami, homofobami itp.

Następnie pojawia się ktoś z tej samej ideologii, kto nas przeklina, postępowy Muli Segev, który tworzy treści dla “Eretz Nehederet” i mówi te same rzeczy, które my mówiliśmy, i nie przyznaje, że w rzeczywistości jest częścią tego samego globalnego problemu, z tą samą postępową chorobą, która opanowała lewicę. Podczas operacji “Płynny Ołów” “Eretz Nehederet” przyznał ówczesnemu szefowi sztabu IDF Gabiemu Ashkenaziemu nagrodę Fosforowego Globu za krytykowanie wojska za zabijanie dzieci. Jeśli “sztandarowy izraelski program telewizyjny” tak powiedział – czego oczekujesz od ignoranckich studentów w Los Angeles?

Aby zrozumieć, dlaczego ludzie izraelskiej lewicy są dziś zdezorientowani postępowaniem swoich odpowiedników na Zachodzie, aby zrozumieć, dlaczego studenci na Harvardzie są zwolennikami Hamasu, którzy obwiniają Izrael za masakrę, i jak to się ma do kwestii transpłciowych, trzeba przejrzeć historię – zwłaszcza historię marksizmu i jego różnych wersji.

Zacznijmy od rewolucji francuskiej, która obiecała liberté, égalité, fraternité, a następnie przyniosła krew, morderstwa i terror. Potem przyszedł Marks, komunizm i wojna klas. Zgodnie z tą tezą, klasa robotnicza, zachodni proletariat, będzie podmiotem rewolucji i obali burżuazyjne demokracje. To nie zadziałało. Przed I wojną światową brytyjska klasa robotnicza nie postrzegała już niemieckiej klasy robotniczej jako równej sobie, ale jako swojego zaciekłego wroga. Nacjonalizm pokonał wojnę klasową.

Ze’ev Jabotinsky doskonale to rozumiał, co pokazuje przypowieść o ludzkiej orkiestrze. “Każdy instrument ma swój unikalny dźwięk, a każdy naród ma swoją własną strukturę duchową. Te unikalne tony każdej narodowości muszą być pielęgnowane i doskonalone – skrzypce nie powinny być grane jak puzon, ani Czech nie powinien być jak Francuz. Sensem życia nie jest jednolita fryzura dla wszystkich – ale wszechstronność i harmonia dla niezliczonych ludzi o indywidualnym charakterze, którzy bardzo się od siebie różnią. Nacjonalizm jest wyrazem indywidualności narodów”. Tak więc, jeśli nie ma klasy robotniczej, która jest odpowiednia do wojny klasowej, która uratuje świat przed kapitalistycznym uciskiem, co zrobią marksistowscy myśliciele? Znajdą inną grupę do niesienia flagi.

Teraz przeskakujemy do lat 50. i 60. XX wieku, kiedy Herbert Marcuse i Szkoła Frankfurcka (oczywiście Żydzi) wkraczają do walki. Krótko mówiąc, dokonali oni zmiany: Uciskana zachodnia klasa robotnicza, która, jak wcześniej wspomniano, nie chce wojny klasowej, została zastąpiona przez ostatecznego “uciskanego”, “osłabioną” naturę Trzeciego Świata. Jest to punkt, w którym narodziła się idea, że słabi, biedni i pokręceni zawsze mają rację, nawet gdy popełniają ohydne zbrodnie.

Po 11 września, po Al-Kaidzie i ISIS, ta linia myślenia osłabła. Trudno jest ślepo wspierać milionerów, którzy niszczą wieże, lub potworów, którzy gwałcą kobiety Yazidi i sprzedają je jako niewolnice na targu w Mosulu.

Ale nie ma obawy – na ratunek przyszła inna gałąź marksistowskiego rodowodu, postmodernizm. Od teraz wyzwolenie z opresyjnej zachodniej demokracji odbywa się poprzez osobistą i fizyczną podróż. Nie tylko polityka tożsamości etnicznej, ale także polityka tożsamości płciowej.

Mówię o dużym wzroście dostosowań płci w świecie zachodnim w ciągu ostatniego półtorej dekady oraz o tym, że postępowy establishment akademicki zachęca do całego otaczającego go szaleństwa, w tym do reedukacji tych, którzy odmówili zaakceptowania negacji natury, w tym poprzez obudzoną edukację seksualną dla przedszkolaków.

Dziś jest to symbol Oświecenia, ale w rzeczywistości ruch ten jest wirusem rewolucji marksistowskiej, która dąży do demontażu Zachodu.

Ale potem przyszła masakra 7 października i nagle wszystko się połączyło. Czerwień i róż spotkały się z zielenią Hamasu, a globalny ruch lewicowy połączył się – i to nie po raz pierwszy – ze zwierzęcym antysemityzmem w jego najpotworniejszej formie. Dla ignoranckich studentów, których wartości i świat poznawczy są zakorzenione na uniwersytetach zatrutych przez katarskie pieniądze, wspieranie Hamasu jest jak zastraszanie Jordana Petersona lub Bena Shapiro do milczenia. Rewolucyjny akt.

Nie jest też zaskakujące, jak wielu Żydów bierze w tym udział. Nie sposób nie przypomnieć sobie przemówienia Berla Katznelsona z 1 maja 1936 roku: “Dopóki jest możliwe, aby żydowskie dziecko przybyło do Ziemi Izraela, dziecko wychowane przez cierpienie pokoleń i ciężar duszy pokoleń, a tutaj zostanie zarażone bakteriami nienawiści do samego siebie, “niewolnictwa w ramach rewolucji”, i pożre swój umysł do tego stopnia, że zobaczy społeczne odkupienie w palestyńskich nazistach, którym udało się skoncentrować tutaj, w Izraelu, zoologiczny antysemityzm Europy i pragnienie przemocy na Wschodzie – nasze sumienie nie zazna spokoju”.

Ale jestem optymistą ze względu na Europę. Poparcie rządu dla Izraela wskazuje, że być może Europa wreszcie budzi się z postępowego snu. Zachód zaczyna rozumieć, że ideologia, która dąży do stworzenia świata bez tożsamości, narodowości, języków czy historycznych powiązań, upadnie sama.

Ideologia selekcji okazała się iluzją. Nie wybieramy naszego imienia, języka ojczystego czy słów, które śpiewamy w hymnie narodowym na zakończenie ceremonii. Ludzie rodzą się w kontekście tożsamości – historycznym, narodowym i rodzinnym – i dokonują wyborów spośród nich.

Ogromne demonstracje islamistów w europejskich stolicach, którzy popierają dzieciobójstwo i gwałty na kobietach, wywołują panikę wśród rozsądnych Europejczyków. Scena jest tak przerażająca, że wystarczy, by obezwładnić nawet tradycyjny antysemityzm.

Izraelska lewica obudziła się i odkryła, że nie ma przyjaciół wśród zwolenników postępu

Kategorie: Uncategorized

17 odpowiedzi »

 1. @Marek Pelc
  ”Premier jest odpowiedzialny za całość. To jednak 7 października to było fiasko (mechdal) operacyjne (powtarzam jeszcze raz w nadziei że dotrze do ciebie ) za które odpowiedzalna jest armia, służby i odpowiedzialny minister obrony.”

  Twoja nadzieja spelnila sie w calosci – gdy przeczytalem ze byly ostrzezenia i nawet w nocy przed atakiem wojsko zastanawialo sie co zrobic – zdalem sobie sprawe ze wojsko i wywiad poteznie zawinili. Gdy sluzylem w wojsku przy granicy libanskiej, gdy Beduini zawiadamiali ze sa slady ze ktos przekroczyl granice, od razu wstrzymywano ‘yetziyot’, spalismy w butach i podwajano warty. A to ze przez 12 godzin nieuzbrojono zolnierzy bo jakis osiol zgubil klucze od zbrojowni, to ze grozono zolnierkom sadem jesli bede meldowac ze cos Hamas szykuje – w pale sie nie miesci.

 2. YossiH
  Premier jest odpowiedzialny za całość. To jednak 7 października to było fiasko (mechdal) operacyjne (powtarzam jeszcze raz w nadziei że dotrze do ciebie ) za które odpowiedzalna jest armia, służby i odpowiedzialny minister obrony.

 3. @Marek Pelc
  Oczywiscie ze odpowiedzialność ministerialna i odpowiedzialność operacyjna to dwie różne rzeczy i zachodzi pytanie czy premier ktory kilkanascie lat milosiernie nam panowal odpowiedzialny jest za rzad ktory stworzyl, odpowiedzialny jest za stan obronnosci kraju, odpowiedzialny za ekonomie, odpowiedzialny jest za koncepcje polityczne ktora wprowadza w zycie, etc.
  Podalem dwa przyklady – Stalin i Chamberlain. Kazdy z nas ma prawo wybrac ktory przyklad wybrac.

 4. YossiH
  Odpowiedzialność ministerialna i odpowiedzialność operacyjna to dwie różne rzeczy.

 5. @Marek Pelc
  ”Wiadomo że opozycja jak również ty usilnie próbuje połączyć fiasko armii i służb bezpieczeństwa z politykami a w szczególności z premierem. Wiadomo że rząd i premier mają odpowiedzialność ministerialna. To się powinno wyjaśnić po zakończeniu wojny. Jednak widać już teraz, opozycja (Lapid) chce już teraz podczas działań wojennych zbijać kapitał polityczny i podkopując działania rządu. Mam nadzieję że wyborcy nie zapomną mu tego zachowania i wyślą jego i jego partie …w kibini mac.”

  1. Ja nic nie probuje usilnie polaczyc, tylko LOGICZNIE wyciagam wnioski z tego co sie stalo w Oct 7.
  2. Nie obchodzi mnie co chce Lapid.
  3. Czy premier ktory nie zapobiegl poteznej katastrofie powinien dalej rzadzic? W roznych krajach roznie bywalo, np Stalin nie poddal sie do dymisji po fatalnych stratach poczatkowych w wojnie z Niemcami, a premier Chamberlain odpowiedzialny za uklad w Monachium – poddal sie do dymisji.

 6. YossiH
  Wiadomo że opozycja jak również ty usilnie próbuje połączyć fiasko armii i służb bezpieczeństwa z politykami a w szczególności z premierem. Wiadomo że rząd i premier mają odpowiedzialność ministerialna. To się powinno wyjaśnić po zakończeniu wojny. Jednak widać już teraz, opozycja (Lapid) chce już teraz podczas działań wojennych zbijać kapitał polityczny i podkopując działania rządu. Mam nadzieję że wyborcy nie zapomną mu tego zachowania i wyślą jego i jego partie …w kibini mac.

 7. Zarowno Ben Shapiro jak i Jordan Peterson sa bardzo znani i uznani, chociaz zaden z nich nie jest socjologiem.

 8. Wyśmienity artykuł! Autor wymienia bardzo nielicznych ale przy tym szczutych wybitnych socjologów Bana Shapiro i Jordana Petersona. Sa mało znani i zagłuszani przez lewacki beton.

 9. @Marek Pelc
  ”YossiHa
  Twoje sarkazmy i satyry nie nadają się niestety do dyskusji, czyli wymiany poglądów.”

  Wymiany pogladow? Wydawalo mi sie te forum jest tylko do wymiany oskarzen, wiec od czasu do czasu przylaczam sie.
  Jesli chodzi o poglady – moim pogladem jest ze premier panstwa odpowiedzialny jest nie tylko za defilady i przyjmowanie prezentow, ale rowniez sytuacje mililitarna. Jesli stan wojska jest fatalny, jesli jednostka musiala czekac kilka godzin aby otrzymac bron, bo ktos zgubil klucze od zbrojowni, jesli zolnierkom ktore donosily ze cos sie szykuje w Gazie grozono sadem jesli sie nie zamkna, jesli pomimo ostrzezen wiekszosc jednostek przeniesiono z Gazy na Zachodni Brzeg, jesli wojsko ostrzegalo ze wprowadznie rewolucji prawnej obnizy gotowosc wojenna Izraela, jesli premier sprzeciwil sie spotkaniom glowy wojska z ministrami w rzadzie – za to wszystko premier ponosi odpowiedzialnosc. Myle sie?

 10. YossiHa
  Twoje sarkazmy i satyry nie nadają się niestety do dyskusji, czyli wymiany poglądów.

 11. Izraelska i zydowska lewica obudzily sie z reka w nocniku,ale zawsze ,zgodnie ze swoja koncepcja, twierdza ,ze jest to sloik miodu…

 12. Te dyplomatyczne redagowanie wpisow zeby ” nikogo nie obrazic” na tym blogu , miejmy nadzieje ze Izrael nie bedzie tak dyplomatyczny z lewakami ktorzy dopusili do tej strasznej kleski

 13. Wiele osob juz sie nie zachwycaja jak przed masakra ze “sluzby lotnicze, sayarot, spadachroniarze i do jednostka 8200.” nie stawiaja sie do sluzby poniewaz reforma tego co mowil Barak doprowadzi do ” katastrofy”
  Kiedy prawdziwa katastrofa sie zdarzyla, wiele osob daje do zrozumienia ze ci ze “sluzb lotniczych,sayarot, spadachroniarze i jednostka 8200″ stawia sie, byleby nie wspominac o tych ktorzy doprowadzili do tej kleski.
  Poza oczywiscie wrzaskiem o ” rzucaniu bomb na glowy cywili” ,jak juz niektorzy zydowscy Demokratyczni Senatorowie robia.
  No, mozeblokuja tez DNC czy Grand Central zeby protestowac przeciwko ” zbrodniom izraelskim” , ktore oni ” jako Zydzi” nie moga zniesc.

 14. @Zosia Braun
  ”IZRAELSKA LEWICA JEST STRASZNIEJSZA OD HAMASU. TO JEST WEWNETRZNY I NAJSTRASZIJSZY WROG ZAGRAZAJACY ISTNIENIU PANSTWA IZRAEL. ZWALCZAJĄ WSZELKIMI SPOSOBAMI, PRAWNYMI I POLITYCZNYMI JAKIKOLWIEK POWIAZANIE Z ZYDOWSTWEM, POROWNYWALNE TYLKO Z PRAWAMI ANTYSEMICKIMI”

  Dokladnie tak! Proponuje aby nie przyjmowac lewicowcow do sluzb lotniczych, do sayarot, do spadachroniarzy i do jednostki 8200. To na pewno wzmocni Izrael militarnie i ekonomicznie.
  No i najwazniejsze: zebysmy nie zapomnieli ”ביחד ננצח” (razem zwyciezymy)

 15. IZRAELSKA LEWICA JEST STRASZNIEJSZA OD HAMASU. TO JEST WEWNETRZNY I NAJSTRASZIJSZY WROG ZAGRAZAJACY ISTNIENIU PANSTWA IZRAEL. ZWALCZAJĄ WSZELKIMI SPOSOBAMI, PRAWNYMI I POLITYCZNYMI JAKIKOLWIEK POWIAZANIE Z ZYDOWSTWEM, POROWNYWALNE TYLKO Z PRAWAMI ANTYSEMICKIMI . ZWALCZANIE FIZYCZNE/WOJSKOWE UZUPENILI DLA NICH HAMAS I HIZBALA.
  NAPRAWDĘ “ZLE SIE DZIEJE W PANSTWIE ZYDOWSKIM”

 16. Co było to będzie. Na ulicach TLV Już pojawiają się nowe naklejki, afisze i graffiti a na nich nienawistne słowa. Jakby nie było wstrząsającego pogromu i jakby nie toczyła się wojna o przetrwanie. Od tego do jawnych demonstracji droga krótka.
  Lewica nie ma powodu zmienić zdania bo wierzy że historia z nią (a mają na myśli Boga z nią). Lewica światowa dąży do eliminacji państwa żydowskiego, przemocą. A ta nasza dąży do eliminacji państwa żydowskiego przez ustanowienie państwa obywatelskiego. Metoda wolniejsza ale pewniejsza.
  Co było to będzie. Kwestia czasu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.