Uncategorized

Muzułmański problem Szwecji

Nadeslal Piotr S

reunion 69 .1

W połowie września lewicowa opozycja zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Szwecji i po ośmiu latach odsunęła od władzy premiera Fredrika Reinfeldta. Największym zaskoczeniem był jednak nadzwyczaj dobry wynik antyimigranckiego ugrupowania Szwedzcy Demokraci, bojkotowanego przez pozostałe partie. Skąd taki sukces? Powodem jest wyraźnie wzrastająca liczba obcokrajowców w Szwecji. Na przedmieściach Sztokholmu rosną muzułmańskie dzielnice, gdzie coraz częściej dochodzi do starć z policją.

Zwycięska lewica nie zdobyła jednak wystarczająco głosów, by samodzielnie rządzić. Przywódca socjaldemokratów Stefan Loefven przedłożył przewodniczącemu szwedzkiego parlamentu plan powołania rządu mniejszościowego razem z Zielonymi. Jednak to nie zmiany na szczytach władzy budzą największy niepokój w Szwecji, ale wysoki wynik skrajnie prawicowej partii Szwedzcy Demokraci.

Antyimigrancka partia zdobyła ponad 12,9 proc. głosów. Zdaniem szwedzkich mediów taki wynik jest alarmujący. Powodem tak wielkiego sukcesu tej partii jest właśnie jej nastawienie do obcokrajowców. Z 10 mln mieszkańców Szwecji jedna piąta urodziła się poza granicami kraju. Jeszcze kilka lat temu wśród cudzoziemców dominowali Finowie, Bośniacy i Polacy, dziś najwięcej jest emigrantów z Iraku i Iranu. Ponadto według najnowszych badań w Szwecji rocznie przybywa 100 tys. Afgańczyków, Somalijczyków i Syryjczyków. Mówiąc wprost – muzułmanów.

Płonące przedmieścia

Całe przedmieścia Sztokholmu takie jak Rinkeby, Husby czy Norsborg stają się zamkniętymi osadami muzułmańskimi.

Od ponad roku dochodzi tam do poważnych niepokojów społecznych. Płoną dziesiątki aut, a policja i strażacy są atakowani kamieniami zrzucanymi z wiaduktów. Sprawcy najczęściej zostają bezkarni. – To się zdarza bardzo często – przyznaje nadinspektor Johnny Lindh z policji w Sztokholmie. – Ludzie, którzy żyją w tych okolicach wiedzą jak walczyć. W tych dzielnicach jest bardzo dużo wiaduktów. Napastnicy zbierają kamienie i kiedy podpalą samochód czekają na wiaduktach na radiowozy – wyjaśnia.

– Wszystko zaczęło się od rutynowego wezwania. Zgłoszono podpalenie samochodu w Husby. Wysłaliśmy radiowóz i straż pożarną. Na miejscu czekało na nas 40 młodych mężczyzn z kamieniami. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła, ale było już ich 200. Oni tam mieszkają, doskonale znają teren, jest naprawdę trudno ich złapać – mówi Lindh.

Policja nie potrafi sobie z tym poradzić. Bezradni są także politycy. – Nowa emigracja nie chce się integrować, nie chce pracować. To nie odpowiada rzeczywistości – mówi prof. Ryszard Szulkin * z uniwersytetu w Sztokholmie. Profesor zwraca uwagę, że młodzież pochodzenia cudzoziemskiego rekordowo często pojawia się w statystykach kryminalnych.

W maju ubiegłego roku w Szwecji doszło do najpoważniejszych od lat niepokojów społecznych, gdy w ciągu tygodnia młodzi ludzie podpalili setki samochodów i walczyli z policją na przedmieściach stolicy.

*Emigracja 69
***********

Ponizej list prof. Juliusza Brzezinskiego – emigracja 69

 

I write to you from Sweden where, as you probably know, a new red-green government started to operate.
I have already seen many reactions on the statement of the new Swedish PM on recognizing “Palestine”.There are, however, many peculiarities related to this new government like the education minister who was in Israel in 2003, participated in the protests against the security barrier and was detained by the Israeli security forces, the culture minister who was detained twice for using narcotics, the employment minister who was questioned by the tax authorities in connection with her business in which the only asset was she herself
with a salary paid by  state grants, the civil affairs  minister     who took money for non-existing members of the social democratic youth organization and so on and so on.But the real scandal is the present housing minister Mehmet Kaplan who is the reason of my letter to you. He was one of the participants  of the Gaza Flotilla  when the  Marmara incident took place.
He is an active member of several Muslim religious  organizations in Sweden and works actively in order
to de-legitimize  Israel. Lately, he was known for equating Swedish Muslims going to Syria and Iraq
to join IS(IS) to Swedes who went to Finland to fight against the Soviet Union during WWII. There are videos from a demonstration against the lastm war with Hamas during which, in his speech, he calls for “liberation of Palestine” and ends with “we will liberate Jerusalem”So my question is why do you only mention, still somewhat theoretical plans for recognizing “Palestine” and do not write about a minister in the Swedish government, who officially gives his support to IS(IS) and, in fact,
to Hamas (the new civil affairs minister Ardalan Shekarabi formulated his support for Hamas still more clearly in 2009).I enclose several links but, unfortunately, some of them are in Swedish.
I hope that this aspect of a clear anti-Semitic stance of the present Swedish government will become known and presented to the world opinion.With best regards,
Juliusz Brzezinski
professor em. in mathematics

The comments came on Tuesday during a seminar in Almedalen about Islamophobia. On hand were Integration Minister Erik Ullenhag and Green Party MP Mehmet Kaplan, who is the former spokesman for the Muslim Council of Sweden.
While the talk was mostly about Islamophobia, matters took a turn when the integration minister said that there was a problem with young Muslims heading to Syria to be jihadists, according to political scientist Stefan Olsson, who was on the scene.
Ullenhag’s comment prompted a reaction from Kaplan, who said the jihadists were nothing to worry about and were similar to Swedish freedom fighters who joined the Finns in World War Two to fight the Soviets.

https://merihttp://www.sapereaude.se/blog/?p=11315
https://twager.wordpress.com/tag/mehmet-kaplan/
https://www.youtube.com/watch?v=W6SBjHeHGk4

*****
POLSKA WERSJA
„Piszę do was z Szwecji, gdzie jak prawdopodobnie wiecie nowy, czerwono-zielony rząd rozpoczął swoje urzędowanie. Widziałem już wiele reakcji na oświadczenie nowego szwedzkiego premiera o uznaniu „Palestyny”.
Jest jednak wiele osobliwości związanych z tym nowym rządem. Na przykład ‘minister edukacji” który odwiedził Izrael w 2003 roku uczestniczył w proteście przeciw barierze bezpieczeństwa i był tam zatrzymany przez siły bezpieczeństwa; „minister kultury” był dwukrotnie zatrzymany za używanie narkotyków; “minister d/s zatrudnienia” był przesłuchiwany przez władze podatkowe w związku z jej działalnością gospodarczą, której jedynym zasobem była ona sama, z państwową pensją; “minister spraw wewnętrznych”, który wziął pieniądze na wynagrodzenia dla członków nieistniejącej młodzieżowej organizacji socjaldemokratycznej, itp, itd.

Jednak prawdziwym skandalem jest obecny „minister do spraw budownictwa mieszkaniowego” Mehmet Kaplan, który jest powodem tego listu. Był jednym z członków „Flotylli wolności”, kiedy miał miejsce incydent ze statkiem “Marmara” Jest on aktywnym członkiem wielu muzułmańskich organizacji religijnych w Szwecji i działa aktywnie na rzecz delegalizacji Izraela. Niedawno głośne było jego porównanie szwedzkich muzułmanów wyjeżdżających do Syrii i Iraku by dołączyć do ISIS z Szwedami, którzy jechali do Finlandii, żeby walczyć z Armią Czerwoną podczas drugiej wojny światowej. Jest również wideo z demonstracji przeciwko ostatniej wojnie w Gazie, na której przemawiał, wzywając do „wyzwolenia Palestyny” i które zakończył okrzykiem: „wyzwolimy Jerozolimę”. […]

Mam nadzieję, że te wyraźnie antysemickie cechy nowego szwedzkiego rządu dotrą do światowej opinii publicznej.”

Przetlumaczyl Andrzej Koraszewski

 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Nie bardzo rozumiem logike Szwedow. Jakis paradoks…
    Oni sa zaalarmowani zarowno wzrostem wplywow anty-imigracyjnej partii prawicowej jak i skala muzulmanskiej imigracji i jej chuliganstwem.
    Czyli boja sie i lekarza, i choroby. Dwa strachy blokuja sie wzajemnie i tylko ci chuliganscy imiganci na nich korzystaja…
    A ja myslalam ze Szwedzi to odwazny narod Wikingow i potrafi podjac smiale decyzje….Ale moze czegos nie zrozumialam…. czy ktos moglby mi wyjasnic ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.