Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral ADAM MER

Historyczna zdrada Palestyńczyków

My, Palestyńczycy, jako nowy naród na scenie historii, jeszcze nie nauczyliśmy się z doświadczeń tych, którzy byli przed nami. Wydaje się, że zawsze motywują nas czynniki, które działają przeciwko nam i pozwalamy obcym krajom manipulować nami, a one używają nas jak pionków, by załatwiać własne interesy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***

Podawał się za Żyda z Izraela i nikt tego nie sprawdził

Występujący od lat jako rabin Jacoob Ben Nistell nie tylko nie jest żydowskim duchownym, ale też nazywa się inaczej i nie pochodzi z Izraela. Nikt nie sprawdzał jego tożsamości chociaż występował w ważnych rolach – religijnych i publicznie. Kiedy odkryliśmy jego prawdziwą tożsamość próbował wprowadzić nas w błąd podając się za rosyjskojęzycznego obcokrajowca oraz brygadzistę w hurtowni we Wrocławiu.

Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ

***

 Pocisk z „Żelaznej Kopuły” w modułowej wyrzutni US Army

 

Amerykanie przeprowadzili próbne strzelanie izraelskim pociskiem przeciwrakietowym Tamir z wyrzutni MML, która ma stanowić element „dolnego piętra” systemu obrony wojsk lądowych przed zagrożeniami z powietrza.
 
*****

Wielka Brytania: Co naprawdę sądzą brytyjscy muzułmanie

  • 615-stronicowy sondaż wykazał, że ponad 100 tysięcy brytyjskich muzułmanów sympatyzuje z zamachowcami-samobójcami oraz osobami, które dokonują innych aktów terrorystycznych. Ponadto, tylko jeden z trzech brytyjskich muzułmanów (34%) zawiadomiłby policję, gdyby uważał, że bliska im osoba związała się z dżihadystami.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ

************

„Ten człowiek”. O tym, jak arcybiskup potraktował Michnika

Ten człowiek znany jest mi od 40 lat. Ten człowiek należy do niewielkiej grupy ludzi, którym w największej mierze zawdzięczamy wolność. Milczałem, kiedy tego człowieka opluwali zwykli zawistnicy – nie umiem ich nazwać, a nie chcę obrażać.

Nie mogę milczeć, kiedy tego człowieka niesprawiedliwie osądza jeden z najbardziej liczących się katolickich hierarchów, i to podczas Najświętszej Eucharystii **

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ

*****

Libia będzie zarzewiem nowego aktu kryzysu migracyjnego?

W cieniu kontrowersyjnej i nie do końca jeszcze sprawdzonej w działaniu umowy pomiędzy UE a Turcją, pozostaje równie ważna lecz całkowicie nierozwiązana kwestia Libii. Rodzą się obawy, że wraz z nastaniem lepszych warunków pogodowych w rejonie Morza Śródziemnego, to właśnie tam rozpocznie się kolejny akt tzw. kryzysu migracyjnego. Czy Włochy, Unia Europejska i Europa są przygotowana na nową odsłonę tego wyzwania? W analizie dla Defence24.pl pisze Jacek Raubo.

Zamknięcie szlaku bałkańskiego nie rozwiązuje żadnych problemów

*****

Chrześcijanie palestyńscy burzą się z powodu zniszczenia ruin starożytnego kościoła bizantyjskiego, który niedawno odkryto w Gazie.

Temu protestowi jakoś nie udało się zdobyć uwagi społeczności międzynarodowej, szczególnie agend Narodów Zjednoczonych, takich jak UNESCO, których misją jest zabezpieczenie kulturowego i naturalnego dziedzictwa świata.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**** 
NOP obraża Jana Grossa na plakatach

„Jan Tomasz Gross – wyrwać chwasta!” – plakaty z takim hasłem i zdjęciem autora „Strachu” pojawiły się na ulicach miasta na kilka dni przed planowaną wizytą pisarza. Większość z nich mieszkańcy już zdarli. Sprawą zajęła się prokuratura.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ

*******

NASI SPRAWIEDLIWI

Historia Zagłady to nie czytanka dla grzecznych dzieci. Opowieści o Sprawiedliwych nie da się wygrać tylko na jasnej nucie.

Co się stało z pamięcią o Polakach ratujących Żydów w czasie Zagłady? Ratujących pod groźbą śmierci, wbrew drakońskim rozporządzeniom, wbrew „rozsądkowi”, wbrew niechęci sąsiadów, wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu, że Żydzi są naszymi wrogami, co stawia ich poza granicą odpowiedzialności moralnej?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Rzeźnik na horyzoncie. Joanna Tokarska-Bakir o sekcie polskiej

Do faszyzmu brakuje nam w Polsce tylko przemocy. Całą resztę już mamy. Z Joanną Tokarską-Bakir rozmawia Dorota Wodecka.
Możemy mieć zatem własny faszyzm?
*****

Warszawskie getto

…Żydzi na warszawskich ulicach od pierwszych dni okupacji nie mogli się czuć bezpieczni. Jako pierwsi ofiarą najeźdźców padali pobożni mężczyźni – ortodoksi i chasydzi – z długimi brodami i pejsami. Rozrywką dla niemieckich żołnierzy było łapanie ich na ulicy, by publicznie obciąć im zarost….

Pierwsza zbiorowa egzekucj

13 listopada1939 r. Niemcy aresztowali wszystkich mężczyzn w kamienicy przy ul. Nalewki 9. Był to odwet za zastrzelenie funkcjonariusza granatowej policji przez niedawno zwolnionego z więzienia kryminalistę Pinkusa Zylberrynga. „Wieczorem interweniowałem w Gestapo. Należy interweniować u polskiej policji wg oświadczenia komisarza” – zanotował 21 listopada Adam Czerniaków, przewodniczący Rady Żydowskiej. Przez kilka następnych dni do biura Czerniakowa przychodziła delegacja zrozpaczonych kobiet z kamienicy. Udało się zebrać 100 tys. zł okupu na zwolnienie aresztowanych. Niemcy pieniądze wzięli, ale 53 zakładników już w tym czasie nie żyło. Zostali rozstrzelani 22 listopada na Żeraniu.

 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.