Uncategorized

Ciekawostki polityczne – Muzulmanie

Napisal i przyslal

Wladyslaw Czarnecki

 


 

Cokolwiek by o muzułmanach nie mówić, to hidżab zawsze jest najważniejszy. To nic, że poniżej hidżabu widać te przyjemne dla oka, lecz zgubne dla duszy miazmaty zdegenerowanego Zachodu. Prawowierny muzułmanin, jeśli wierzy naprawdę i głęboko, to płonie fanatycznym ogniem i swoją miłość do całej ludzkości wyraża pragnieniem jej natychmiastowego nawrócenia na prawdziwą wiarę, nawet za cenę morza przelanej krwi giaurów i niewiernych. I jeśli płonący ogniem wiary muzułmanin dojrzy taką jak na zdjęciu poniżej, to wie, że za wiarę warto umierać, że gdzieś tam w rajskich ogrodach czekają 72 hurysy, wcale nie gorsze niż ta muzułmanka na zdjęciu. To tylko ten zgniły, zachodni racjonalizm, zasiewa ziarno wątpliwości i stawia pytanie; czy aby na pewno warto?
A w bonusie stylizowane niestety tańce tajemniczego Lewantu. Jeśli zespół “Mazowsze” może stylizować polskie tańce ludowe, to również inni mogą czynić tańce Lewantu bardziej zrozumiałymi i bliskimi ich kręgowi kulturowemu.

 Film otwiera sie troche powoli


W Teheranie odbywa się turniej mistrzostw świata kobiet w szachach. Zakwalifikowała się do nich zawodniczka Hetmana Katowice, arcymistrzyni Monika Soćko. Organizatorzy – a zgłosił się tylko Teheran – musza wyłożyć ok. 540 tys. $, z tego na same nagrody dla szachyszachy-1zawodniczek 450 tys. $. Zawodniczki odpadające w pierwszej turze otrzymują 3.750 $, w drugiej turze 5.500 $, w trzeciej 8 tys. $, w czwartej 12 tys. $, natomiast w piątej turze 20 tys. $ i w szóstej 30 tys. $. Zwyciężczyni otrzyma 60 tys. $. Jest jednak pewien szkopuł – organizatorzy jako warunek uczestnictwa w mistrzostwach zażądali, aby zawodniczki wystąpiły w hidżabach. No i co teraz zrobić? Amerykanki odmówiły i wyjechały. Ukrainki to samo. Stwierdziły, że w Iranie łamie się prawa kobiet, a hidżab jest ucieleśnieniem tych represji. W świecie sportu znamy dwa największe bojkoty imprez z powodów pozasportowych. W 1980 zbojkotowano Olimpiadę w Moskwie, a w odwecie w 1984 Olimpiadę w Los Angeles. Trudno wskazać żeby coś dobrego wynikło z tych bojkotów. Nasza arcymistrzyni utrzymuje się wyłącznie z szachów, pozostaje bez pracy, a na stypendium sportowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie zdołała się załapać. Następna wielka impreza szachowa dla kobiet odbędzie się w maju/czerwcu w Mińsku u Łukaszenki, do którego Zachód ma wiele zastrzeżeń, chociaż ostatnio jakby trochę mniej. Jeśli więc bojkotować Teheran, to konsekwentnie Mińsk również. Tylko co wtedy stanie się ze sportem? A jeśli nie bojkotować, to Mińsk i Teheran razem. Poza tym trudno wyżyć z bojkotów. W rezultacie nasza Monika Soćko bierze udział w teherańskim turnieju. Dobrze to czy źle?


Grupa irańskich feministek z organizacji My Stealthy Freedom jest zaszokowana ostatnim wyczynem szwedzkich kobiet-ministrów. W Sztokholmie z wizytą przebywał prezydent Iranu ajatollah Hasan Rouhani .-)). Jak na warunki irańskie jest to jeden z bardziej liberalnych obyczajowo polityków. Jednakże wg innych standardów, zwłaszcza europejskich, śmiało można zaliczyć go do mizogina, cechującego się silnym uprzedzeniem do płci żeńskiej. Tymczasem wyzwolone feministki sztokholmskie, które stanowią większość ministrów szwedzkiego rządu, podczas zwyczajowej procedury witania głowy obcego państwa wizytującego Szwecję, założyły hidżaby i marynarki z długimi rękawami, aby broń Boże nie pokazać to, co nawet w szyickiej wersji islamu pokazywane być nie powinno. Irańskie feministki były oburzone tym, że wyzwolone Szwedki uznały hidżaby i długie rękawy za tradycyjny strój islamskich kobiet nie bacząc, że dla feministek irańskich, które mają za sobą długi okres obyczajowej tolerancji podczas rządów szacha Rezy Pahlawiego, obecny standard ubiorów kobiecych jest tylko nawrotem do obyczajowego średniowiecza. Irańskie feministki z niepokojem patrzą na egoizm europejskich feministek, gotowych sprzeniewierzyć się swoim zasadom tylko dlatego, żeby irański mizogin przychylniej spojrzał na bilans szwedzko-irańskiej wymiany handlowej. Na dużo niższym szczeblu męsko – żeńskich kontaktów indywidualnych, taki układ podobno nazywają prostytucją.
A w bonusie szwedzka grupa muzyczna wyśpiewująca hymn na temat Europy; The Final Countdown.

 Film otwiera sie troche powoli

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Moge sie zgodzic z twierdzeniem autora ze wielu muzułmanow płonie fanatycznym ogniem i wyraża pragnieniem do natychmiastowego nawrócenia wszystkich na prawdziwą wiarę, nawet za cenę morza przelanej krwi giaurów i niewiernych. Widzimy to na kazdym kroku.

    Ale nie bardzo rozumie co to ma wspolnego z tancami brzucha ktore naleza do kultury Arabskiej? Dlaczego pan Wladyslaw Czarnecki tak bardzo te tance neguje? Co ma przeciwko nim? Sa pieknymi tancami i naleza do pewnej kultury z ktora autor moze tak sie nie bardzo zna. Naprawde nie rozumie co maja piekne tance wspolnego z fanatykami, totalne pomgmatwanie pojec, bzdura

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.