Dworzec Gdanski

Fundacja Shalom i Teatr Żydowski zapraszają 8 marca (środa) o godz. 12.00 na uroczystość upamiętniającą wydarzenia marcowe. Spotykamy się, jak co roku, pod tablicą na Dworcu Gdańskim. Przybądźcie tłumnie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wieczorem o 19.00 mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie „Ci, którzy zostali. Marzec ’68”, które odbędzie się w tymczasowej siedzibie Teatru Żydowskiego przy ulicy Senatorskiej 35. Wezmą w nim udział: Konstanty Gebert, Sergiusz Kowalski, Iza Cieślak, Bella Szwarcman-Czarnota, Krzysztof Urbański.

W pierwszej części spotkania zapraszamy na seans filmowy „Dokumentu podróży” w reż. Gołdy Tencer i Zvi Slepona , w drugiej planowana jest dyskusja wszystkich zainteresowanych na temat wydarzeń marcowych z perspektywy tych, którzy zostali. Czy scenariusz, który napisało dla nich życie, był łaskawszy od tego, który napisało dla marcowych emigrantów?

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 6 marca (poniedziałek) na adres: k.zozulinska@teatr-zydowski.art.pl

 


Na budynku Dworca Gdańskiego przy ul. Słomińskiego 4 znajduje się tablica wykonana dzięki staraniom Fundacji Shalom w 1998 roku. Upamiętnia Żydów i osoby pochodzenia żydowskiego, które w wyniku wydarzeń marcowych z 1968 r. zostały zmuszone do wyjazdu z Polski. Co roku, 8 marca, uroczystości upamiętniające emigrantów z 1968 r., rozpoczynają się od złożenia kwiatów pod tą tablicą. Na tablicy umieszczono następujący napis:

„Tym, którzy po marcu 68 wyjechali z Polski z dokumentem podróży w jedną stronę. Tu więcej zostawili po sobie niż mieli – Henryk Grynberg”.

http://www.sztetl.org.pl/p

Jedna odpowiedź to “Dworzec Gdanski”

  1. KOMENTAZ TU JEST ZBYTECZNY DLA TYCH CO TO PRZEZYLI
    MADA CREM

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: